اقتصادی

شاخص بازار بورس ، امروز ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

تسنیم: شاخص کل بازار سرمایه متاثر از اخبار بازنگری در نرخ خوراک پالایشی‌ها و کاهش نرخ اخزا، دومین روز متوالی با رشد را رقم زد.

 بازار سهام آخرین روز کاری هفته اگرچه محدودیت دامنه‌ی نوسان‌ها ادامه داشت، اما در اکثر سهام همانند روز گذشته با تقاضای قابل توجهی روبرو شد.

لازم به ذکر است برخی کارشناسان بر این باورند تغییر روند بازار سرمایه به واسطه‌ی اخبار مثبتی است که در خصوص بازنگری در نرخ خوراک پالایشی‌ها و کاهش نرخ اوراق اخزا در این روز‌ها منتشر شده است؛ بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۱۶ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۸۵ هزار واحد رسید. همچنیننیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی ۳۵۰۰ واحدی به ارتفاع ۶۸۵ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «شگویا» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «بوعلی»، «ثفارس» و «شهر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «شفام»، «کرومیت» و «ثپردیس» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۹ اردیبهشتماه ۱۴۰۳، مبلغ ۳ هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۲۳۰ میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز ۳۴۷ نماد در محدوده مثبت و ۹۰ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۲۸۹ نماد در محدوده مثبت و ۵۷ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا