سید حسن خمینی: سوزاندن قرآن ظلم به آزادی، دیانت، انسانیت و صلح است/ آنان پشت یکی از دستاورد‌های بشریت یعنی «آزادی» سنگر گرفته‌اند/ آزادی امر مقدسی است؛ مانند همه پدیده‌های خوب می‌تواند مورد سوءاستفاده، تفسیر غلط و دستمایه رفتار‌های بد قرار گیرد

Print Friendly, PDF & Email

 

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در واکنش به قرآن سوزی در کشور سوئد گفت: این امر جز ایجاد یک کینه عمیق و کاشتن بذر نفرت در میان صاحبان و پیروان ادیان هیچ ثمره‌ای ندارد. البته لطمه‌ای هم به قرآن نمی‌زند؛ همان‌طور که بار‌ها به پیامبر (ص) توهین کرده اند، اما ایشان روز به روز عزیزتر شد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی عصر امروز در جمع زائران حرم امام، با اشاره به قرآن سوزی در سوئد، اظهار کرد: این اتفاق به ظاهر در میان کسانی رخ داده که خداوند قبل از مسلمانان کتاب آسمانی به آنان نازل کرده است. آنان پشت یکی از دستاورد‌های بشریت یعنی «آزادی» سنگر گرفته‌اند. آزادی امر مقدسی است و مانند همه پدیده‌های خوب می‌تواند مورد سو استفاده، تفسیر غلط و دستمایه رفتار‌های بد قرار گیرد؛ از جمله اینکه به نام آزادی بیان اجازه قرآن سوزی دهند.

وی افزود: این امر جز ایجاد یک کینه عمیق و کاشتن بذر نفرت در میان صاحبان و پیروان ادیان هیچ ثمره‌ای ندارد. البته لطمه‌ای هم به قرآن نمیزند؛ همان‌طور که بار‌ها به پیامبر (ص) توهین کرده اند، اما ایشان روز به روز عزیزتر شد.

سید حسن خمینی با بیان اینکه رفتارهایی، چون قرآن‌سوزی جز پنجه زدن به صورت صلح، بر هم زدن آرامش و ایجاد کینه و نفرت سودی ندارد، یادآور شد: بشریت بعد از این همه مدت بین زمانی که آزادی به بشریت خدمت می‌کند و زمانی که بذر کینه و نفرت میکارد تفاوتی قائل نمی‌شود. یک چهارم ساکنان زمین به نام قرآن زندگی می‌کنند، اسامی آن را بر روی فرزندانشان می‌گذراند و آن را بر روی چشم می‌گذارند و بنابراین، سوزاندن قرآن ظلم به آزادی، دیانت، انسانیت و صلح است که متأسفانه در مجموعه‌هایی که اجازه بروز چنین رفتار‌هایی را می‌دهند، نسبت به این موضوع درکی وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا