سیاسی

سهام ایران در «صندوق بین‌المللی پول» افزایش می‌یابد – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه امروز هیأت وزیران با توجه به اینکه رئیس‌جمهور در سفر سریلانکا است، به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور و با حضور وزرا تشکیل شد.

وی با اشاره به مباحث اجرایی و موضوعات جاری مورد بحث و مصوبات در جلسه هیأت دولت افزود: به منظور نظارت مؤثرتر بر بازار قانون، تعزیرات حکومتی لایحه اصلاحیه ارایه کرده بود که در کمیسیون حقوقی دولت مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بهادری جهرمی ادامه داد: امروز هیأت وزیران با قید دو فوریت با این لایحه موافقت کرد تا برای مجلس شورای اسلامی ارسال شود و به فرایندهای رسیدگی سازمان تعزیرات حکومتی سرعت داده شود؛ هم بتواند ضمانت اجرایی محکومیت‌ها و مجازات‌های سازمان تعزیرات حکومتی را تقویت کند و هم نظارت مؤثرتری داشته باشد و هم اینکه احیاناً گرانفروشی و احتکار که از موارد تخلفات و جرایم تعزیرات است، مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

سخنگوی دولت افزود: مصوبه دیگر هیأت وزیران به پیشنهاد بانک مرکزی بود و هیأت وزیران با افزایش سهمیه ایران در صندوق بین‌المللی پول موافقت کرد؛ موافقت شد تا میزان سهامی که ایران در صندوق دارد، افزایش پیدا کند تا حق امتیازش متناسب با آن افزایش سهام و در نتیجه حق رأیش به میزان قدرت قبلی حفظ شود.

بهادری جهرمی در ادامه گفت: در آستانه روز معلم هستیم؛ وزارت آموزش و پرورش برای ارتقای مهارت آموزی آیین‌نامه‌ای در حوزه آموزش و پرورش ارایه کرده بود و تکالیف متعددی برای دستگاه‌های مختلف اجرایی به ویژه حوزه‌های مختلف صنعت و معدن و کشاورزی و حوزه‌هایی که کمک کار آموزش مهارت محور باشند، ارائه شده بود.

وی گفت: همچنین در این خصوص بخش‌های مختلف دولت همدلی مناسبی داشتند. حتی وزارت ارتباطات و وزارت راه پیشنهاداتی ارایه می‌دادند که ما هم توان و ظرفیتی که داریم برای فرهنگ‌سازی و سوق دادن به سمت آموزش‌های مهارت محور، در حوزه‌های تخصصی این وزارتخانه باشد، تا آموزش ما به سمت آموزش‌های مهارت محور و فنی حرفه‌ای ها برود و هر چه بیشتر تبلیغ ترویج و زمینه سازی شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: آیین‌نامه ارتقای مهارت آموزی در حوزه آموزش و پرورش با حمایت گسترده و استقبال خوب در دولت به تصویب رسید که به زودی ابلاغ خواهد شد تا ارتباط بخش آموزش ما با صنعت بیشتر شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا