«سلاح‌ورزی» برای‌ ریاست اتاق ایران فاقد صلاحیت است – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بیانیه‌ای صادر کرد.

بر اساس این بیانیه، با توجه به ابطال انتخابات رییس اتاق ایران از سوی شورای‌عالی نظارت، آنچه که موجب تاکید و تذکر دبیرخانه هیأت عالی نظارت قرار گرفته است، فقدان وجاهت دعوتنامه ارسالی برای اعضای هیأت نمایندگان تحت امضای رییس اتاق بوده است؛ چه آنکه هرگونه ارسال دعوتنامه از سوی افراد فاقد سمت در اتاق بازرگانی (از جمله به عنوان رییس اتاق ایران) از وجاهت قانونی برخوردار نیست و اساساً در وضعیت حاضر و از منظر حقوقی، اتاق ایران فاقد رییس است. بر همین اساس تبعات حضور در جلسات مذکور برعهده شرکت کنندگان خواهد بود.

در بخش دیگری از این بیانیه آورده شده است: همچنین با توجه به انتشار مطلب کذبی دایر بر مداخله دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر اتاق ایران در موضوع برگزاری یا عدم برگزاری هیأت نمایندگان، لازم است به این نکته توجه شود که هیچ‌گونه اعمال فشاری از سوی دبیرخانه هیأت عالی نسبت به هیچیک از اعضای هیأت نمایندگان صورت نپذیرفته و یقیناً هیأت نمایندگان خود واقف به موقعیت و وضعیت اتاق هستند.

آنچه از سوی هیأت عالی پیگیری می‌شود ایفای نقش نظارتی خود با تاکید بر تکالیف قانونی مبنی بر برگزاری انتخابات رییس اتاق ایران و استوار شدن ارکان اتاق بر مبنای قوانین ناظر بر آن است تا همه فعالان اقتصادی از مزایای مترتب بر آن برخوردار شوند.

در این بیانیه آمده است: تاکید می‌شود اساساً مکاتبه‌ای که از سوی سلاح‌ورزی صادر شده باشد، فاقد وجاهت قانونی است، زیرا با توجه به ابطال انتخاب وی، طبق مصوبه اول آبان ۱۴۰۲ شورای عالی نظارت، نامبرده فاقد صلاحیت قانونی برای انجام هر گونه مکاتبه در جایگاه رییس اتاق ایران است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا