باشگاه خبرنگاران جوان ، از ساعت ۱۴:۳۰ به وقت ایران، یورو به ارزش ۱.۰۲۹۶ دلار معامله شد. کاهش ۱.۲ درصدی ارزش یورو، آن را به ضعیف‌ترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۰۲ رسانده است. به گزارش اسپوتنیک، فشار بر یورو و کاهش ارزش آن به دلیل ترس از بحران انرژی در اروپا رخ می‌دهد. در […]

باشگاه خبرنگاران جوان ، از ساعت ۱۴:۳۰ به وقت ایران، یورو به ارزش ۱.۰۲۹۶ دلار معامله شد. کاهش ۱.۲ درصدی ارزش یورو، آن را به ضعیف‌ترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۰۲ رسانده است.

به گزارش اسپوتنیک، فشار بر یورو و کاهش ارزش آن به دلیل ترس از بحران انرژی در اروپا رخ می‌دهد. در همین حال، شرکت انرژی Equinor نروژی به دلیل اعتصابات کارگران خود، تولید در تعدادی از میادین را به حالت تعلیق درآورده که خود باعث افزایش بیشتر قیمت گاز شده است. گفته می‌شود این اعتصابات می‌تواند صادرات گاز نروژ را در میانه بحران انرژی تا ۶۰ درصد کاهش دهد. همچنین گفته شده از یازدهم تا بیست و یکم ژوئیه، نورد استریم برای کار‌های تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده متوقف می‌شود.

به همین سبب، معاملات آتی گاز در اروپا با رشد ۶ درصدی به بالای ۱۸۰۰ دلار در هر هزار متر مکعب رسیده است. افزایش قیمت گاز بر نگرانی‌ها نسبت به رکود اقتصادی افزوده است. اقتصاددانان می‌گویند پس از یک جهش بزرگ ۱۷ درصدی در قیمت گاز طبیعی در اروپا و انگلیس که به نظر می‌رسد تورم را حتی از این هم بیشتر می‌کند، خطرات بازگشت اروپا به سمت رکود به وضوح در حال افزایش است.