سفارت ایران در اسلام آباد در حال پیگیری حمله تروریستی راسک است – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


حسن نوریان سفیر ایران در پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حمله تروریستی شب گذشته به مقر انتظامی در راسک استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد در حال پیگیری موضوع است.

گفتنی است، ساعت ۲ بامداد تعدادی از تروریست‌ها با اقدام ناجوانمردانه به مقر نظامی راسک حمله کردند که متأسفانه در این حمله حدود ۱۲ نفر از کارکنان فراجا از افسران ارشد و سرباز به شهادت رسیدند.

گروهک تروریستی «جیش الظلم» این حمله تروریستی را بر عهده گرفته است.

در پی حمله تروریستی به مقر انتظامی در راسک، با دستور فرمانده کل انتظامی کشور، هیأتی به سرپرستی سردار رضایی، جانشین فرمانده کل انتظامی در حال اعزام به شهرستان راسک جهت بررسی و پیگیری موضوع هستند.

هم‌اکنون فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در موقعیت حاضر و اوضاع تحت کنترل است.

بالگردها در نقاط مرزی ایران و پاکستان برای شناسایی اعضای گروه تروریستی جیش‌الظلم که در حملات تروریستی دیشب تعدادی از نیروهای نظامی را شهید کردند در حال پرواز هستند.

گروه‌های تروریستی بارها پس از عملیات در سیستان و بلوچستان به سمت مرزهای پاکستان متواری شده و در خاک این کشور پایگاه‌های عملیاتی دارند.

همچنین سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در گفت‌وگو با مهر با اشاره به حمله تروریستی شب گذشته به مقر انتظامی در راسک استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: در این حمله ناجوانمردانه تعداد ۱۱ نفر از افسران و سربازان به شهادت رسیدند و تعداد ۶ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

معاون امنیتی وزارت کشور افزود: همچنین در این اقدام با رشادت جوانان و سربازان تعدادی از تروریست‌ها نیز به هلاکت رسیدند که البته تروریست‌ها تعدادی از کشته‌هایشان را با خود برده‌اند.

میراحمدی تصریح کرد: تروریست‌ها نیز برای جلوگیری از رسیدن نیروهای کمکی کمین می‌زنند اما نیروهای کمکی با رشادت با وجود برقرار بودن کمین و تقدیم ۲ شهید خودشان را به محل درگیری می‌رسانند و موفق می‌شوند کلانتری را از لوث وجود تروریست‌ها پاک کنند که ۲ نفر از تروریست‌ها نیز به درک واصل شدند، یک نفر نیز مجروح و دستگیر شد و بقیه هم متواری شدند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز طرح محاصره منطقه اجرا شده است و به دنبال دستگیری دیگر تروریست‌ها هستیم.

شایان ذکر است، به محض دریافت اطلاعات بیشتر، اخبار تکمیلی منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا