موسی قنواتی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری هشت صبح، درمورد شکست ۲ بر یک صنعت نفت آبادان مقابل آلومینیوم اراک در هفته دوازدهم لیگ برتر و ناکامی مجدد در بازی‌های خانگی، اظهار داشت: مدتی است که تیم جوان ما با وجود بازی‌های خوب و کسب نتایج خوب در خارج از خانه، […]

موسی قنواتی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری هشت صبح، درمورد شکست ۲ بر یک صنعت نفت آبادان مقابل آلومینیوم اراک در هفته دوازدهم لیگ برتر و ناکامی مجدد در بازی‌های خانگی، اظهار داشت: مدتی است که تیم جوان ما با وجود بازی‌های خوب و کسب نتایج خوب در خارج از خانه، در آبادان به دلیل فشار و استرس نمی‌تواند نتیجه بگیرد. اصلا در این مدت نتایج خوبی کسب نکرده‌ایم. البته این وضعیت قطعا باید اصلاح شود. کادرفنی و اعضای باشگاه باید دست به دست هم بدهند تا شرایط را بهتر کنند. ۱۲ هفته گذشت و خیلی زود به نیم فصل می‌رسیم. امتیازات زیادی را از دست داده‌ایم و فرصت چندانی هم نداریم.

وی درمورد اینکه چرا بازیکنان در بازی‌های خانگی نمی‌توانند نتایج مناسب را به دست آورند، گفت: هوادار از تیم فوتبال زیبا و نتیجه می‌خواهد. حق هم داشته و دوست دارند تیم‌شان در رتبه‌های بالاتر قرار بگیرد. این موضوع مقداری روی تیم فشار و استرس وارد می‌کند. بچه‌های ما جوان هستند و باید این فشار کمتر شود. با این وجود تاکنون طرفداران‌مان به آنها بی‌احترامی نکرده‌اند. پس از بازی روز گذشته نیز با وجود مطرح کردن برخی انتقادات، پس از صحبت با بازیکنان و کادرفنی باز هم تیم را تشویق کردند. 

سرپرست صنعت نفت آبادان تصریح کرد: مقابل آلومینیوم بازی بدی هم انجام ندادیم اما مقداری نداشتن تمرکز و اخراج محمدرضا خانزاده در دقیقه ۳۷، فشار مضاعفی به تیم آورد و در نهایت شکست خوردیم.

قنواتی درمورد صحنه جنجالی دقیقه ۵۵ بازی و بازگرداندن پنالتی آلومینیوم، تصریح کرد: پس از اعلام پنالتی دیدیم  داود رفعتی تماسی داشت که خودش می‌گفت با سازمان لیگ بود. خداداد افشاریان در جایگاه ویژه نشسته بود. دیدم رئیس کمیته داوران گفته من نظر داور را بازنگرداندم و من هم دقیق اطلاع ندارم چه کسی با رفعتی صحبت کرد اما هرکسی با وی تماس گرفت، صحنه را به دقت دیده بود. وقتی ما VAR نداریم، چنین مسائلی پیش می‌آید و می‌توان تصمیم را عوض کرد.

وی درمورد اینکه آیا قانونی است که از بیرون به داور بگویند تصمیمت اشتباه بوده است، گفت: اولین نفری که به حسین زمانی گفت پنالتی اشتباه است، حسن انتظاری، کمک داور اول بازی بود اما داور در بازگرداندن تصمیمش تاخیر داشت یا مجاب نشده بود که تصمیم خود را عوض کند. پس از تماس تلفنی رفعتی هم تصمیم گرفتند پنالتی را بازگردانند. ضمن اینکه باید جایی از قانون صحبت کنیم که همه چیز قانونی باشد. مگر شرایط ورزشگاه‌ها، برگزاری مسابقات لیگ، نبود VAR در استادیوم و… قانونی است که فقط همین یک کار قانونی نباشد؟!

سرپرست صنعت نفت ادامه داد: بین بازی هفته یازدهم  و دوازدهم تیم ما ۱۴ روز فاصله بود. در هیچ جای دنیا چنین اتفاقاتی نمی‌افتد. بنابراین جایی باید صحبت از قانون کنیم که همه چیز قانونی باشد. در فوتبال بی‌قانون ما می‌توان را جا به جا کرد. ضمن اینکه اصلا آن برخورد پنالتی نبود. خود مجتبی حسینی هم اعلام کرد اعلام آن پنالتی اشتباه بود. از سرمربی آلومینیوم تشکر می‌کنم که واقع‌بینانه حرف زد.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید