سروکله افشین قطبی هم پیدا شد

Print Friendly, PDF & Email

افشین قطبی در مصاحبه با آسوشیتدپرس اظهار داشت که ایران می‌تواند با صعود به مرحله حذفی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تاریخ ساز شود.

گزارش آسوشیتدپرس از حواشی تیم ملی/ قطبی: ایران می‌تواند در جام جهانی تاریخ ساز شود

به گزارش خبرگزاری فارس، افشین قطبی در خصوص حواشی تیم ملی و برکناری اسکوچیچ اظهار داشت: اهمیت جام جهانی در مقیاس جهانی و از نظر غرور ملی بر فوریت این تصمیم افزود. به خصوص اینکه بازی در جام جهانی با تیم‌های انگلیس و آمریکا اهمیت سیاسی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در حالی که ایران به راحتی به جام جهانی راه یافت، عملکرد و نتایج ضعیف مقابل حریفان قدرتمندی مثل کره جنوبی و الجزایر باعث شده تا هواداران و بازیکنان کلیدی اعتماد خود را به مربی از دست بدهند.

آسوشیتدپرس نوشت که ایران در ۵ دوره قبلی نتوانسته راهی مرحله حذفی شود ولی قطبی مدعی است که تیم ملی فوتبال به مانند قدرت والیبال، عیار خود خود را نشان دهد.

سرمربی اسبق تیم ملی کشورمان اظهار داشت: گروه ایران، گروه سختی است ولی ایران می‌تواند به مرحله حذفی راه پیدا کند اگر تصمیمات درست اتخاد شود.

آسوشیتدپرس در خصوص جانشین اسکوچیچ نیز مدعی شد که گزینه ایرانی روی نیمکت تیم ملی کشورمان خواهد داشت. این رسانه نوشت: کاپیتان سابق ایران، جواد نکونام، گزینه محبوبی است. بازیکنی که ۱۵۰ بازی برای کشورش انجام داده و اکنون هدایت تیم باشگاهی فولاد را برعهده دارد. یحیی گل محمدی نیز که ۲ قهرمانی با پرسپولیس در ایران دارد و فرهاد مجیدی، قهرمان قبلی لیگ ایران، گزینه‌های دیگری برای جانشینی اسکوچیچ هستند.

این رسانه نوشت که از قطبی که در جام جهانی ۱۹۹۸ در کادر مربیگری آمریکا حضور داشت، به همراه دو مربی سابق دیگر به عنوان جایگزین احتمالی اسکوچیچ نام برده می‌شود. با اینکه گزارش‌هایی مبنی بر رد پیشنهاد توسط علی دایی گزارش شده ولی این گلزن برتر ایرانی همچنان در صدر لیست فدراسیون فوتبال ایران قرار دارد. امیر قلعه نویی که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ هدایت تیم ملی را برعهده داشت، دیگر گزینه نشستن روی نیمکت تیم ملی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا