هشت صبح: فرمانده کل انتظامی کشور گفت: مسیر خدمت ما همان راه اباعبدالله الحسین (ع)است و به اذن الله تا آخر مقتدرانه و تا پای جان مسیر را ادامه می دهیم و چنانچه کسانی بخواهند از دیوار قانون عبور کند از آنها عبور می کنیم. صبح امروز سه شنبه سردار “احمد رضا رادان” در جمع […]

هشت صبح: فرمانده کل انتظامی کشور گفت: مسیر خدمت ما همان راه اباعبدالله الحسین (ع)است و به اذن الله تا آخر مقتدرانه و تا پای جان مسیر را ادامه می دهیم و چنانچه کسانی بخواهند از دیوار قانون عبور کند از آنها عبور می کنیم.

صبح امروز سه شنبه سردار “احمد رضا رادان” در جمع  فرماندهان و کارکنان انتظامی و مرزبانی استان سیستان و بلوچستان ضمن عرض خداقوت و خسته نباشید خدمت غیورمردان امنیت و مرزبانان بیان داشت: خوشحالم توفیق نصیب شد تا امروز در جمع شما خوبان باشم در جمع کسانی که روزگاری در بین شان خدمت کردم و در همه نقاط این استان پهناور از شهر و روستا و مرز با هم خاطره داریم .

وی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و شهادت غیور مردان راه امنیت در استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در ایام محرم هستیم و نگاه به این ایام می تواند نگاه ما را به مسیر و طریقت هموار و آسان کند. سفر امام حسین (ع) از مکه تا کربلا گرچه کوتاه اما یک سفر از جنس عبادی و برای انجام یک تکلیف الهی بود در چهل منزلی که اباعبدالله الحسین قرار می گیرند چهل حدیث مفصل راه و طریقت است.

سردار رادان در ادامه تصریح کرد:عاشورا همیشه زنده است و امیدواریم در کنار شور حسینی شعور حسینی نیز باشد و همانطور که اگرسینه زنی نباشد حس نیست در کنار این شور حتماً باید شعور حسینی باشد که به سینه می زنیم به معنی اینکه سینه خود را در مقابل همه خصم دشمن سپر می کنیم  و باید هوشیار باشیم تصور نکنیم کسانی که در برابر امام حسین (ع) ایستاده بودند گبر و کافر بودند که برخی از آنها به جزء پیشانی، زانویشان نیز در نماز و عبادت پینه بسته بود اما شعور دینی نداشتند و نتوانستند ولی شان را بشناسند و حق را از باطل تشخیص دهند.

وی ادامه داد: برای تشخیص بزنگاه یک خط وجود دارد آنهم ولایت است از مولای متقیان حضرت علی علیه السلام تا اکنون اگه در مسیر و خط ولایت بودیم راه و طریق درست را طی کردیم و این یک نعمت برای ما است .

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: تا حق و باطل است رویارویی بین این دو وجود دارد چون حق هست و باطل و ظالم و مظلوم و تا این رویاروی است شهادت، مجروحیت، جانبازی و اسارت نیز وجود دارد و دراین جدال ظفر، پیروزی و شکست هم هست در لشکر حق هم که باشیم باید بر اساس قاعده و قانون پیش رویم .

این مقام عالی انتظامی تاکید کرد: نکته مهم اینکه ما در مسیری که قرار گرفته ایم هیچ عقب نشینی نداریم محکم و استوار و مردانه قدم گذاشته ایم و تا آخر با عهد و پیمانی که با خدا و امام و ولایت، شهدا و مردم بسته ایم تا پای جان ایستاده ایم .

سردار رادان در ادامه به ایستادگی مقتدرانه پلیس در برابر مخلان نظم و امنیت اشاره کرد و خاطر نشان کرد:البته که رعایت حقوق مردم یک تکلیف است و باید سرلوحه کار ما باشد اما کسانی که بخواهند به هر طریقی از مامور پلیس عبور کنند شک نداشته باشند به حکم قانون از آنان عبور خواهیم کرد قرار نیست مامور پلیس جایی درگیر شود و سینه اش بشود هدف گلوله تا بتواند شرور و اربده کشی را دستگیر کند کسی جرأت کرد در هر نقطه ای از کشور به ماموری تعرض کند کمترین کار گذشتن از جنازه‌اش است .

فرمانده کل انتظامی کشور در پایان به حادثه کلانتری ۱۶ زاهدان اشاره کرد و گفت: این حادثه برای ما افتخار آفرین شد کلانتری که در حال ارائه خدمات انتظامی و قضایی به مردم بود کسانی جرأت کردند از دیوار کلانتری عبور کنند و دیگر نتوانستند از کلانتری خارج شوند و دو خط قرمز برای پلیس وجود دارد اول اینکه کسانی بخواهند از دیوار قانون عبور کند از آنها عبور می کنیم و کسی که بخواهد از مامور قانون عبور کند به حکم قانون از او هم عبور می کنیم و پلیس در این مقوله باید هوشیار و دقیق باشد.