هشت صبح: فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: زمانی مسئله هسته‌ای اولویت اول دشمن بود بعد موشک نقطه‌زن مسئله اول آنها شد و بعد دیدند پهپاد خطرناکتر است و اولویت آنها پهپاد شد و تا چند وقت دیگر موضوع جدیدی رو می‌شود که تبدیل به اولویت اول مقابله دشمن می‌شود. سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای […]

هشت صبح: فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: زمانی مسئله هسته‌ای اولویت اول دشمن بود بعد موشک نقطه‌زن مسئله اول آنها شد و بعد دیدند پهپاد خطرناکتر است و اولویت آنها پهپاد شد و تا چند وقت دیگر موضوع جدیدی رو می‌شود که تبدیل به اولویت اول مقابله دشمن می‌شود.


سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز در دانشگاه امیرکبیر طی سخنانی اظهار داشت: بعضی افراد شرایطی را به‌وجود آوردند و طوری وانمود می‌کنند که مقام شهادت دست‌نایافتنی است اما مسیر شهدا برای هر کسی که در مسیر آنها گام برمی‌دارد دست‌یافتنی است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: گاهی اوقات جوانان ما از اینکه در برهه‌‌های حساس انقلاب حضور نداشته‌اند احساس بی‌خاصیتی می‌کنند؛ البته این موضوع برای کسی که اهل کار و فعالیت باشد طبیعی است ولی باید توجه کرد امروز هم از ابتدای پیروزی انقلاب برهه‌های حساسی را پشت‌سر گذاشته‌ایم اما هنوز به پایان راه نرسیده‌ایم و راه دشواری پیشِ‌رو داریم.

حاجی‌زاده تصریح کرد: در گذشته دشمنان از موضع قدرت با ما برخورد می‌کردند و امروز از موضع ضعف با ما برخورد می‌کنند. ما امروز با یک جنگ ترکیبی مواجه هستیم ‌و از راه‌های مختلف به ما تهاجم می‌کنند.

وی عنوان کرد: امروز دشمن تشخیص داده است ما خاکریز ضعیفی به‌نام اقتصاد داریم و از این ناحیه به ما حمله می‌کند. در دهه ۹۰ بی‌عملی داخلی عقب‌افتادگی ایجاد کرد و موجب شد خاکریز ضعیف ما اقتصاد باشد. امروز همه و به‌خصوص نخبگان باید پای کار بیایند تا مشکلات کشور حل شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: در دوران دفاع مقدس همه دنیا علیه ما بسیج شد اما در همان زمان برای مثال شهید طهرانی مقدم تشخیص داد کار به‌زمین‌مانده آتش پشتیبانی است و باید توپخانه تشکیل داده شود.

وی خاطرنشان کرد: ما در آن زمان امکاناتی نداشتیم اما روحیه تهاجمی رو به جلو که شهید مقدم داشت کار را به پیش می‌برد، شاید در ابتدا برخی گمان نمی‌کردند جنگ طولانی شود و خیلی موافق راه‌انداختن توپخانه نبودند اما شهید مقدم کار خودش را می‌کرد.

حاجی‌زاده ابراز کرد: اما آن ایستادگی، ما را به نقطه‌ای رسانده است که برخی بزرگان محتاج ایران شده‌اند، پس موفقیت دست‌یافتنی است و می‌شود به آن رسید. زمانی مسئله هسته‌ای اولویت اول دشمن بود بعد که به موشک نقطه‌زن رسیدیم مسئله اول آنها موشک شد و بعد دیدند پهپاد خطرناکتر است و اولویت آنها پهپاد شد. من به شما قول می‌دهم تا چند وقت دیگر موضوع جدیدی رو می‌شود که تبدیل به اولویت اول مقابله دشمن می‌شود.

وی گفت: دنیا از مسیر دستیابی به فناوری به جایی رسیده است که برخی کشورهایی که منابع محدودتری نسبت به ما دارند با تمرکز بر فناوری به قدرت اقتصادی رسیده‌اند، این موضوع در مورد اروپایی‌ها هم صادق است، آنها در موضوع نیروی انسانی هم مشکل دارند و جمعیت جوان در اختیار ندارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تأکید کرد: بسیاری از نیروی انسانی متخصص آنها را سایر کشورها تأمین می‌کنند. وقتی همین فناوری استارلینک را بررسی می‌کنیم می‌بینیم بسیاری از مدیران آن ایرانی هستند.

وی افزود: این هم ایراد ماست که در کشورمان جای ارزش و ضدارزش عوض شده است. بسیاری از جوانان می‌گویند “فضایی برای کار کردن نیست”، در حالی که شما باید خودتان فضای کار را ایجاد کنید. اگر جوانان دهه شصت هم همین فکر را می‌کردند الآن نصف کشور دست عراقی‌ها بود. جوانان آن روز از خودشان گذشتند و امروز هم جوانان باید همین کار را بکنند. رفتن به خارج مشکلی را از کشور حل نمی‌کند بلکه فقط مشکل همان شخص را حل می‌کند.

حاجی‌زاده با بیان اینکه “ما امروز از قدرت منطقه‌ای هم عبور کرده‌ایم”، گفت: اگر ایران در منطقه همراه نباشد آنها قادر به اجرای هیچ طرحی نیستند. حل مشکلات اقتصادی به‌مراتب راحت‌تر از مسائل نظامی است.

وی در پایان اظهار داشت: امروز همه ما باید کمک کنیم تا مشکلات کم شود و اگر این کار را نکنیم مشکلات روی دوش قشر ضعیف سنگینی خواهد کرد. دشمنان در تلاش هستند امید مردم را ناامید کنند اما ان‌شاءالله با ورود جوانان این مشکلات هم حل می‌شود.


سردار حاجی‌زاده:  اولویت اول مقابله دشمن با ایران تغییر می‌کند