شهری

سرانجام احداث پایانه و پارکینگ ورزشگاه تختی در خط ۷ مترو – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت مترو تهران اعلام کرد: یکی از اولویت‌های برنامه فعالیت‌های اجرایی شرکت مترو تهران در سال ۱۴۰۳ احداث، توسعه و تکمیل پایانه‌ها و پارکینگ‌های شبکه راه آهن ریلی زیرزمینی است؛ مأموریت مهمی که نه تنها فرآیند تعمیر و نگهداری قطارهای فعال در خطوط هفتگانه را تسهیل می‌سازد بلکه به نوبه خود باعث کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در این خطوط می‌شود.

در حال حاضر ۶ پایانه و پارکینگ مترویی شامل فتح آباد (خط یک)، صادقیه و دردشت (خط ۲)، شهید کلاهدوز و اکباتان (خط ۴) و گلشهر (خط ۵) در خطوط مختلف شبکه مترو پایتخت فعال هستند که این تعداد پایانه و پارکینگ پاسخگوی نیازهای موجود نیست.

در برنامه سال ۱۴۰۳ شرکت مترو تهران، احداث پایانه‌های آزادگان (خط ۳) و دولت آباد (خط ۶) جزو اولویت‌های فعالیت‌های اجرایی قرار گرفته است؛ البته توسعه و تکمیل دو پایانه شهید کلاهدوز و اکباتان (خط ۴) در قالب فاز دوم این ابنیه حمل و نقلی نیز مدنظر قرار دارد و مطالعات تکمیلی مربوط به آنها در حال انجام است.

در مورد دو پایانه آزادگان و دولت آباد که امسال بیش از گذشته مورد نظر قرار گرفته‌اند، گفتنی است پایانه آزادگان در منتهی الیه جنوب غربی خط ۳ (منطقه ۱۸) و در زمینی به مساحت ۲۱ هکتار، با طول ریل گذاری ۲۳ کیلومتر طراحی شده است.
پایانه دولت آباد نیز در منتهی الیه خط ۶ با مساحت ۴۴ هکتار، به بزرگترین پایانه مترویی موجود در کشور تبدیل خواهد شد که جهت توقف ۵۸ رام قطار تعریف شده است.

غیر از پایانه‌هایی که به آنها اشاره شد، مذاکرات با وزارت ورزش به منظور تملک اراضی لازم جهت احداث پایانه و پارکینگ ورزشگاه تختی (خط ۷) نیز جریان دارد که در صورت ساخت این پایانه، ظرفیت توقف ۵۰ رام قطار در آن ایجاد خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا