زاکانی در حاشیه هیئت دولت: سالانه ١٨٠ هزار واحد مسکن در مناطق مختلف تهران ساخته می‌شود شهردار تهران با اشاره به راه اندازی قرارگاه جهادی مسکن، گفت: قرار است سالانه حداقل ۱۸۰ هزار واحد مسکن در تهران ساخته شود. به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران […]

زاکانی در حاشیه هیئت دولت:

سالانه ١٨٠ هزار واحد مسکن در مناطق مختلف تهران ساخته می‌شود

سالانه ١٨٠ هزار واحد مسکن در مناطق مختلف تهران ساخته می‌شود

شهردار تهران با اشاره به راه اندازی قرارگاه جهادی مسکن، گفت: قرار است سالانه حداقل ۱۸۰ هزار واحد مسکن در تهران ساخته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه نشست هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره برنامه شهرداری تهران در حوزه تأمین مسکن، گفت: سال قبل قرارگاه جهادی مسکن را در تهران راه اندازی کردیم و تاکنون بیش از ۴٠٠ هزار واحد تفاهم کردیم و بخشی از آن شروع شده و بناست حداقل سالانه ١٨٠ هزار واحد مسکن را برای مناطق مختلف تهران داشته باشیم.

وی افزود: ١٢ هزار هکتار بافت ناپایدار در شهر تهران داریم که چهار هزار و ۵۶٠ هکتار آن مربوط به بافت فرسوده است.

زاکانی درباره آلودگی هوای پایتخت در روزهای اخیر نیز گفت: مسئولیت مستقیم مقابله با آلودگی هوا با شهرداری تهران نیست و ۲۲ دستگاه در این زمینه مسئولیت دارند اما شهرداری تهران برای این کار توسعه حمل و نقل عمومی را در دستور کار قرار داده است تا بتوان از تردد با خودروهای شخصی کاست.

وی درباره برنامه شهرداری تهران برای توسعه فضای سبز برای کاهش آلودگی هوا نیز گفت: ١۵٠٠ هکتار فضای سبز در ۱۵ اسفند امسال افتتاح می‌شود و امیدوار هستیم میزان فضای سبز پیرامونی و داخل شهر تهران را به بیش از ۶۱ هزار هکتار برسانیم.


سالانه ١٨٠ هزار واحد مسکن در مناطق مختلف تهران ساخته می‌شود