سرمدی واله در تذکر شفاهی: سازمان برنامه و بودجه از تخصیص سلیقه‌ای پرهیز کند نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: از رئیس سازمان برنامه و بودجه انتظار داریم در واقعی‌سازی آنچه در بودجه می‌نویسد با آنچه تخصیص می‌دهد ساماندهی صورت دهد و از تخصیص‌های سلیقه‌ای خودداری کند. به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث سرمدی واله نماینده […]

سرمدی واله در تذکر شفاهی:

سازمان برنامه و بودجه از تخصیص سلیقه‌ای پرهیز کند

سازمان برنامه و بودجه از تخصیص سلیقه‌ای پرهیز کند

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: از رئیس سازمان برنامه و بودجه انتظار داریم در واقعی‌سازی آنچه در بودجه می‌نویسد با آنچه تخصیص می‌دهد ساماندهی صورت دهد و از تخصیص‌های سلیقه‌ای خودداری کند.

به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث سرمدی واله نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه، ۱۸ آبان ماه) در نشست علنی مجلس در تذکر شفاهی خود، با انتقاد از نظام بودجه‌ریزی کشور گفت: تذکر من در راستای نظام بودجه‌ریزی و اقدماتی است که در این زمینه مشکلاتی در منابع و مصارف از سوی دولت و مجلس ایجاد کرده، مردم را متوقع کرده، نارضایتی عمومی ایجاد کرده و بودجه را ناکارآمد جلوه می‌دهد. این موضوع در اصل اعتبار خود ما را زیر سوال می‌برد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با اشاره به گزارش دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه عنوان کرد: بر این اساس ۲۱ درصد منابع تحقق نیافته، ۲۵ درصد زیر ۵ درصد، ۱۷ درصد بالای ۵۰ درصد و ۳۶ درصد بالای ۱۰۰ درصد تحقق یافته که عملاً هرساله در دیدن منابع و بعضاً عملیاتی شدن در مصارف مشکل داریم از این رو باید منابع واقع‌بینانه باشد.

وی افزود: پروژه‌ای، ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار دارد اما در تخصیص صرفاً ۵۰ درصد آن صورت می‌گیرد که آن هم با اوراق ۳ ساله و میزان نقدی آن نیز ۲۰ درصدی است که آخر این قصه بیش از ۴۰ میلیارد تومان نمی‌شود که آن هم مشخص نیست عملیاتی شود یا خیر، از این رو اعتماد مردم سلب می‌شود و کارگزاران در مظان اتهام واقع می‌شوند.

سرمدی واله در ادامه با انتقاد از اینکه چرا اعتبار در نظر گرفته شده برای اشتغال در تبصره ۱۸ بودجه جای دیگر خرج می‌شود، اظهار کرد: این موضوع اعتماد مردم را از بین می‌برد، چرا که مردم نام پروژه و ردیف اعتبار آن را دیده‌اند لذا از میرکاظمی انتظار داریم در واقعی‌سازی آنچه در بودجه می‌نویسد با آنچه تخصیص می‌دهد ساماندهی صورت دهد و از تخصیص‌های سلیقه‌ای خودداری کند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با اشاره به ضرورت بازبینی آئین‌نامه داخلی مجلس بیان کرد: بعضی از مواردی که در جامعه می‌گذرد با دستور کار مجلس سنخیتی ندارد و مردم فکر می‌کنند که مجلس از موضوعات بی خبر است لذا ظرفیتی برای پرداختن به مسائل روز با افراد متخصص ایجاد شود.

وی بر ضرورت در دستورکار قرار گرفتن طرحی از کمیسیون اجتماعی مجلس درباره تعیین تکلیف نیروهای شرکتی تاکید کرد و گفت: این طرح کاری عمیق و ماندگار است، چراکه باید به برده‌داری مدرن پایان داد و جوانان نیز منتظر آن هستند چرا که دسترنج آن‌ها به جیب دلالان ریخته می‌شود. از هیئت رئیسه مجلس می‌خواهم این طرح را در دستور کار قرار دهد.


سازمان برنامه و بودجه از تخصیص سلیقه‌ای پرهیز کند