امیر قربانی: ساخت تجهیزات دید در شب از دستاوردهای هوانیروز است فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش ساخت تجهیزات دید در شب را یکی دیگر از دستاوردهای هوانیروز دانست و گفت: در دنیا تنها چند کشور دارای توانایی دید در شب هستند مانند روسیه و آمریکا و ایران. به گزارش خبرنگار مهر، امیر یوسف قربانی فرمانده […]

امیر قربانی:

ساخت تجهیزات دید در شب از دستاوردهای هوانیروز است

ساخت تجهیزات دید در شب از دستاوردهای هوانیروز است

فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش ساخت تجهیزات دید در شب را یکی دیگر از دستاوردهای هوانیروز دانست و گفت: در دنیا تنها چند کشور دارای توانایی دید در شب هستند مانند روسیه و آمریکا و ایران.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش در آئین افتتاح موزه معارف جنگ و دستاوردهای نوین هوانیروز ارتش که صبح امروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در دوران خدمت من در هوانیروز اجرای فرامین فرماندهی معظم کل را در دستور کار قرار دادیم و بر اساس دستورات امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش ۳۱ طرح لبیک یا خامنه ای در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده در سال‌های اخیر، توان رزم هوانیروز را به ۸۰ درصد رسانیدم و در راستای تحقق خواست مقام معظم رهبری در حوزه نهضت قطعه سازی بیش از ۸۰۰ قطعه تولید شد و بر روی بالگردهای استفاده می‌شود.

وی ساخت تجهیزات دید در شب را یکی دیگر از دستاوردهای هوانیروز دانست و گفت: در دنیا تنها چند کشور دارای توانایی دید در شب هستند مانند روسیه و آمریکا و ایران اسلامی نیز یکی دیگر از این کشورها است، همچنین موشک‌های کروز بر روی بالگردها استفاده شده و در رزمایش‌های مختلف به کار گرفتیم که تعجب ناظران بین المللی را در پی داشته و آنها بر توان بالای عملیاتی هوانیروز ارتش اعتراف کرده اند.

امیر قربانی افزود: در حوزه خود حفاظتی بالگردها هم به دستاوردهای خوبی رسیدیم و روی ۴۰ فروند از بالگردها سامانه چف و فلر و همچنین روی ۴۰ فروند از بالگردها سامانه دید در شب نصب کرده ایم.

فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به خدمات هوانیروز در حوزه امداد و نجات گفت: ما در ۳۰ استان امداد و نجات را انجام می‌دهیم و در کنار آن در بحث پیوند اعضا و انتقال اعضای اهدایی از نقاط مختلف کشور توسط هواپیمایی هوانیروز مشارکت داریم.


ساخت تجهیزات دید در شب از دستاوردهای هوانیروز است