معاون سیاسی وزیر کشور: زیرساخت‌های برگزاری انتخابات باید تقویت شود معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به دو انتخابات مهم سال آینده تاکید کرد: باید از هم اکنون زیرساخت‌های فنی و پشتیبانی لازم را برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این دو انتخابات فراهم سازیم. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رضا غلامرضا، معاون سیاسی وزیر کشور […]

معاون سیاسی وزیر کشور:

زیرساخت‌های برگزاری انتخابات باید تقویت شود

زیرساخت‌های برگزاری انتخابات باید تقویت شود

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به دو انتخابات مهم سال آینده تاکید کرد: باید از هم اکنون زیرساخت‌های فنی و پشتیبانی لازم را برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این دو انتخابات فراهم سازیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رضا غلامرضا، معاون سیاسی وزیر کشور در نشست مشترک با اعضای ستاد انتخابات استان خراسان شمالی که با حضور محسن اسلامی مدیرکل انتخابات وزارت کشور در سالن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: در سال آینده دو انتخابات مهم دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را داریم که باید از هم اکنون زیرساخت‌های فنی و پشتیبانی لازم را برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این دو انتخابات فراهم سازیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه ارتقای مشارکت سیاسی در انتخابات، مهم‌ترین رویکرد مجموعه دولت است، ادامه داد: توطئه‌های شوم دشمنان با همدلی و حضور مردم در بزنگاه‌های حساس سیاسی خنثی می‌شود.

غلامرضا، بر تقویت سرمایه اجتماعی تاکید کرد و گفت: برای ارتقای همدلی باید به مسائل و مشکلات داخلی کشور توجه جدی داشته باشیم.

شناخت زمینه‌های ارتقای مشارکت در استان‌های سراسر کشور از دیگر محورهای مورد بحث بود که معاون سیاسی وزیر کشور اظهار کرد: مدیران استانی برای رصد دقیق مسائل استانی و شناسایی نقاط آسیب پذیر همت داشته باشند.

غلامرضا با اشاره به چهار دهه برگزاری انتخابات در ایران، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران جز کشورهای موفق در امر برگزاری انتخابات است.

وی با اشاره به ارسال لایحه جامع انتخابات به هیأت دولت اضافه کرد: این لایحه براساس سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی تدوین شده است و تلاش داریم با محوریت این سیاست‌ها انتخاباتی باشکوه در کشور برگزار کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره تعامل و تبادل نظر با خانه احزاب هم اظهار کرد: معاونت سیاسی وزارت کشور از دیدگاه‌ها و نقطه نظرات کارشناسی و سازنده در امر ارتقای مشارکت سیاسی استقبال می‌کند.

غلامرضا در بخش دیگری از اظهارات خود به ضرورت آموزش مجریان انتخابات پرداخت و گفت: شالوده اصلی برگزاری انتخابات، نیروی انسانی است و در این عرصه درکنار بهره‌گیری از اشخاص با تجربه باید آموزش‌های فنی لازم به مجریان داده شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی مناسبی برای آموزش مجریان انتخابات انجام شده است، از برگزاری همایش معاونان و مدیران سیاسی استان‌ها با هدف همفکری و تعامل برای تمشیت هر چه مناسب‌تر امور سیاست داخلی کشور خبر داد.