پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی‌اش نوشت: بعید می‌دانم که در واتیکان کسی کنسرت نداده باشد، چون اصولاً موسیقی بخشی از آیین کلیسای کاتولیک است. با این همه، گویا آقای سالاری فراموش کرده است که واتیکان اولاً یک کشور مستقل است، ثانیاً، کمتر از نیم کیلومترمربع مساحت دارد، ثالثاً جمعیت […]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی‌اش نوشت: بعید می‌دانم که در واتیکان کسی کنسرت نداده باشد، چون اصولاً موسیقی بخشی از آیین کلیسای کاتولیک است. با این همه، گویا آقای سالاری فراموش کرده است که واتیکان اولاً یک کشور مستقل است، ثانیاً، کمتر از نیم کیلومترمربع مساحت دارد، ثالثاً جمعیت آن به زحمت از هزار نفر تجاوز می‌کند!

 

این در حالی است که مشهد بخشی از کشور ایران است، بیش از ۳۵۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و جمعیتش نیز بیش از ۳ میلیون نفر است! حال، مردم مشهد چرا باید از چیزی که در شهر‌های دیگر مباح است، در شهرشان از آن محروم باشند؟

حتی اگر بخواهیم منطق معاون وزیر ارشاد را هم بپذیریم، می‌توان حریمی مشخص برای حرم امام رضا در نظر گرفت و برگزاری کنسرت را در آن محدوده منع کرد، اما در مسافت ۵ یا ۱۵ یا ۲۰ کیلومتر آنطرف‌تر از حرم، چرا باید برگزاری کنسرت ممنوع باشد؟

نکتۀ آخر هم اینکه، آقای سالاری با اظهارنظر خود، عملاً استقلال مشهد از ایران را به رسمیت شناخته است.

 


زیدآبادی: معاون وزیر ارشاد عملا استقلال مشهد از ایران را به رسمیت شناخت!