بداخلاق‌ترین و خوش‌اخلاق‌ترین بازیگران تاریخ سینما

Print Friendly, PDF & Email

برترین‌ها: حتما قبول دارید بازیگرها هم مثل همه ما انسان هستند و درنتیجه شخصیت‌ها و خلق و خوی متفاوتی با هم دارند. در این مقاله قرار است با هم مرور کنیم تجربه همکاری با کدام یک از این ستاره‌ها باعث خواهد شد از او متنفر شویم و تجربه همکاری با کدامشان سبب خواهد شد حتی بیش از قبل دوستشان داشته باشیم.

کریستین بِیل؛ خودخواه و عصبانی

همین ابتدا بگویم که عمده دلیل قرار گرفتن نام بیل در فهرست سلبریتی‌هایی که تحملشان سخت است، فایل صوتی است که در سال ۲۰۰۹ از او پخش شد. در این فایل صوتی که مربوط به عصبانیت آقای بازیگر از کارگردان فیلمش است، بیل به این دلیل که کارگردان بینوا حواسش را پرت کرده حرف‌های نامناسبی به او می‌زند. داستان این فایل صوتی به سر صحنه فیلم‌برداری فیلم Terminator Salvation بازمی‌گردد. بیل در این فایل صوتی مشغول فریاد زدن و توهین به کارگردان فیلم یعنی شِین هِرلبات است به این دلیل که کارگردان مزاحم بازیِ او شده است.

کریستین بیل در این فایل صوتی در حالی که از ته دلش فریاد می‌زند به هرلبات می‌گوید:”تو مشغول گند زدن به صحنه من هستی. اگر یک بار دیگر چنین اتفاقی تکرار بشه تا زمانی که تو کارگردانِ این پروژه‌ای من پام رو اینجا نخواهم گذاشت…” کریستین بیل البته بابت این فایل صوتی از هرلبات و طرفدارانش عذرخواهی کرده و در یک مصاحبه رادیویی با KROQ درباره رفتارش این‌گونه اظهار نظر می‌کند:”من واقعا رفتار نامناسبی داشتم، رفتاری که حتی خودم هم قبولش ندارم. من بابت رفتارم در آن روز متاسفم چرا که واقعا مثل یک عوضی رفتار کردم.”

جیم پارسِنز؛ بااستعداد و فروتن

اگر بخواهیم تمام حرف‌های خوبی که همکارانِ پارسنز درباره او زده‌اند را مرور کنیم، مقاله طولانی در پیش خواهیم داشت. چاک لورِه که ممکن نیست طرفداران سیت‌کام و سریال‌های کمدی او را نشناسند، جیم پارسنز را نابغه کمدی خطاب کرده و گفته یکی از بزرگ‌ترین شانس‌های حرفه‌ایش کار کردن با پارسنز بوده است.

اِیمی فِرا فاولر همبازی پارسنز در سریال بیگ بنگ تئوری او را فوق‌العاده، حرفه‌ای و دقیق توصیف کرده و اضافه کرده هر ثانیه کار با پارسن لذت‌بخش بوده است. ریان مورفیِ کارگردان هم در گفت‌وگویی با وِرایِتی درباره تجربه همکاری با جیم پارسنز در فیلم The Normal Heart می‌گوید:”او دقیقا آن‌چیزی است که انتظارش را دارید، دقیقا همان چیزی که دوست دارید باشد. او یک جنتلمنِ تمام عیار است و خلاقیتی تمام نشدنی دارد. جیم چه به عنوان یک انسان چه به عنوان بازیگر و هنرمند خلوص و سادگی خاصی در وجودش دارد که هر انسانی را جذب می‌کند.”

بروس ویلیس؛ بازیگری که از دماغ فیل افتاده

حتما در همین برترین‌ها داستان‌هایی از مشکلات بروس ویلیس با همکارانش در سر صحنه فیلم‌های مختلف به چشمتان خورده است. واقعیت این است که درباره کمتر بازیگر مشهوری به اندازه ویلیس چنین داستان‌هایی وجود دارد و بدون شک همه این داستان‌ها با مشکلات ویلیس و سیبیل شِپِرد در سر صحنه Moonlight در دهه ۸۰ شروع شد. جی دنیل، تهیه کننده آن پروژه درباره ویلیس می‌گوید:”همه‌چیز با شهرت روزآفزون ویلیس آغاز شد. او که تا پیش از آن دوست صمیمی تدارکات و اهالی صحنه بود انگار ناگهان و به خاطر شهرتش دچار تغییر شد. مشکلات ویلیس و شپرد کار کردن در آن پروژه را سخت کرده بود.”

صابونِ رفتار ویلیس در سر صحنه فیلم Cop Out به تنِ کوین اسمیتِ کارگردان هم خورد و اسمیت کار با ویلیس را “عذابی غیرقابل تحمل” توصیف کرد. اسمیت البته بعدها و پس از آن‌که متوجه شد بروس ویلیس به آختلال افیژیا مبتلاست، از او عذرخواهی کرد. افیژیا ظاهرا اختلالی است که مهارت‌های ارتباطی و درکِ وجوه رابطه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مِریل استریپ؛ یک ستاره همه چیز تمام

واقعیت این است که مریل استریپ دهه‌هاست که در هالیوود فعالیت می‌کند و این‌که در تمام این سال‌ها حتی یک مصاحبه منفی درباره او وجود ندارد به خوبی شخصیتش را نمایان می‌کند. در عوض تا دلتان بخواهد مصاحبه‌هایی وجود دارد که همکاران او در فیلم‌های مختلف از استعداد و توانایی و البته شخصیت او تعریف کرده‌اند.

آنا کِندریک که در فیلم Into the Woods با استریپ هم‌بازی بوده است، درباره تجربه همکاری با او می‌گوید:”اگر بگویم کار کردن با مریل فوق‌العاده است، حق مطلب بیان نشده است. البته که او فوق‌العاده است. من و بازیگران دیگرِ پروژه در همان ابتدای کار و وقتی روخوانی فیلم‌نامه به پایان رسید، فهمیده بودیم با چه نابغه‌ای طرف هستیم. او واقعا مهربان است و در سر آن پروژه مریل برای من و بقیه مانند اکسیژن بود.”

بیل مورای؛ کمدینِ بداخلاق

تاریخچه حرفه‌ای بیل مورای اگر از فیلم‌های درخشانی که در آن‌ها سهم داشته عبور کنیم پر است از گله و شکایت افراد مختلف از بداخلاقی‌های او. این کمدین باتجربه در سر صحنه فیلم‌های مختلف با ستاره‌های فراوانی به مشکل خورده است و هارولد رمیس، آنجلیکا هیوستون و لوسی لو تنها بخش کوچکی از این افراد هستند.

جالب است بدانید ریچارد درِیفوس پس از آن‌که در فیلم What About Bob? شانس همکاری با بیل مورای را پیدا کرد، کار کردن با او را غیر قابل تحمل توصیف کرد و بیل مورای را “یک قلدرِ الکلی ایرلندی” خطاب کرد.

هیو جکمن؛ از این مهربان‌تر نمی‌شود

مانند تمام سلبریتی‌های خوش اخلاق این فهرست، هیو جکمن هم به دفعات به دلیل خوش‌اخلاقی و مهربانی ذاتی توسط همکارانش در پروژه‌های مختلف تحسین شده است. یکی از این شیفتگان اخلاق و منشِ هیو جکمن، تام هوپِر است. تام هوپر کارگردان است و او و جکمن در فیلم موزیکالِ بینوایان یا Les Miserables سابقه همکاری دارند.

تام هوپر درباره شخصیت هیو جکمن به هالیوود ریپورتر می‌گوید:”او واقعا مهربان است. منظورم این است که مهربانی او باورنکردنی است. در سر صحنه بینوایان بدون توجه به ساعات زیاد فیلم‌برداری و فشاری که بابت خواندن به او وارد می‌شد، همیشه رفتاری مهربانانه و فروتنانه با بقیه و به ویژه با کارگران خدماتی صحنه داشت. هیو یک رهبر واقعی است و می‌دانم دارم زیادی از او تعریف می‌کنم اما باور کنید او یک انسان فوق‌العاده است.”

ادوارد نورتون؛ بازیگری که کار تیمی بلد نیست

حتما بازی ادوارد نورتون در نقش هالک را به یاد می‌آورید و شاید برایتان این پرسش پیش آمده باشد که چرا در پروژه‌های جدید کمپانی مارول، نقش این غول عصبانی به مارک رافالو رسید. براساس صحبت‌های کِوین فیگ رییس استودیوی مارول، به صورت مودبانه دلیل این جابجایی این بوده که ادوارد نورتون روحیه کار تیمی نداشته است.

ادوارد نورتون در میان اهالی هالیوود به بازیگری معروف است که بسیار(شاید بیش از حد) کارش را جدی می‌گیرد و گاهی مسائل پیش پا افتاده‌ای باعث انفجارش می‌شود. کوین فیگ ادامه می‌دهد:” ما برای اونجرز دنبال ستاره‌ای می‌گشتیم که بلد باشد به عنوان بخشی از یک تیم عمل کند مانند رابرت، کریس اچ، کریس ای، اسکارلت و دیگران. مسلما کنار گذاشتن ادوارد به دلیل نداشتن استعداد نبود، بلکه ما دنبال ستاره‌ای بودیم که خود را عضوی از یک تیم بداند.”

تام هنکس؛ بخشنده، شوخ، راحت و فروتن

اگر ویدئوی چند وقت پیشِ وایرال شده از تام هنکس را دیده باشید و به یاد بیاورید تا چه حد افکار عمومی در آمریکا از عصبانیت تام هنکس در قبال مزاحمت هوادارانش برای همسرش متعجب شده بود، درخواهید یافت مردم و رسانه‌ها تام هنکس را چگونه می‌بینند. تام هنکس در کنار نام‌هایی به تعداد انگشتان یک دست، بدون شک دوست داشتنی ترین ستاره هالیوود برای آمریکایی‌ها و مردم دنیاست. تام هنکس البته چنین عنوانی را فقط با انتخاب درست فیلم‌ها و درخشش به عنوان یک بازیگر به دست نیاورده و پشت چنین شهرتی دهه‌ها خوش‌رفتاری و مهربانی خوابیده است.

اما واتسون پس از همکاری با هنکس در فیلم The Circle درباره او به E! News می‌گوید:”قبل از شروع پروژه با خودم می‌گفتم امکان ندارد تام هنکس به همان خوبی که همه می‌گویند باشد و بعد پروژه شروع شد. تام هنکس بسیار بخشنده، شوخ و راحت و فروتن است و من بسیار خوشحالم که تجربه کار کردن با او را دارم. راستش را بخواهید می‌ترسیدم بعد از برخورد با او به این نتیجه برسم او آن‌طور که دوست دارم نباشد و او دقیقا همان چیزی است که دوست دارید باشد.”

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا