هشت صبح: سیلویو برلوسکونی نخست‌وزیر سایق ایتالیا گفت که اگر هنوز در راس دولت قرار داشت، هرگز با رییس‌جمهوری اوکراین دیدار نمی‌کرد زیرا او را مسئول شروع جنگ در اوکراین می‌داند. به گزارش خبرگزاری رویترز، برلوسکونی به خبرنگاران گفت: اگر در راس قدرت قرار داشتم، هرگز با زلنسکی گفت‌وگو نمی‌کردم. اگر او حمله به جدایی […]

هشت صبح: سیلویو برلوسکونی نخست‌وزیر سایق ایتالیا گفت که اگر هنوز در راس دولت قرار داشت، هرگز با رییس‌جمهوری اوکراین دیدار نمی‌کرد زیرا او را مسئول شروع جنگ در اوکراین می‌داند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برلوسکونی به خبرنگاران گفت: اگر در راس قدرت قرار داشتم، هرگز با زلنسکی گفت‌وگو نمی‌کردم. اگر او حمله به جدایی خواهان در منطقه دونباس را متوقف می‌کرد، این جنگ هرگز آغاز نمی‌شد.

رهبر حزب فورتسا ایتالیا همچنین آمریکا را تشویق کرد تا از طریق تهدید به توقف ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین، زلنسکی را تحت فشار قرار دهد و او را به پذیرش یک آتش‌بس فوری تشویق کند.

وی پیش از این نیز در اظهاراتی خاطر نشان کرده بود که اگر غرب کمک تسلیحاتی خود به اوکراین را متوقف کند، این احتمال وجود دارد که رئیس جمهوری این کشور به میز مذاکرات بازگردد.

برلوسکونی ۸۶ ساله که رابطه نزدیکی با ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه دارد، سپتامبر گذشته (شهریور/مهر) در اظهاراتی که واکنش‌های بسیاری به دنبال داشت گفته بود، پوتین به ناچار وارد جنگ شده و او قصد دارد افرادی لایق را برای هدایت کی‌یف برگزیند.

در همین رابطه، دفتر جورجیا ملونی نخست وزیر حال حاضر ایتالیا اعلام کرده است که حمایت دولت رم از کی‌یف به تایید اکثریت اعضای پارلمان ایتالیا رسیده است.

این درحالی است که بنابر نظرسنجی های به عمل آمده حمایت افکار عمومی در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی در حمایت نظامی از اوکراین پایین است.


برلوسکنی: زلنسکی مسئول آغاز جنگ اوکراین است