به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری هشت صبح، مسابقات هفته دوازدهم لیگ برتر برگزار شد آن هم در حالیکه دیدارهای دو تیم پرسپولیس و استقلال در این هفته تحت تاثیر دربی معوقه هفته پنجم لیگ برتر بود که قرار است پنجشنبه برگزار شود. اکثر اتفاقات زشت این هفته هم بازهم ناشی از مشکلات و اشتباهات […]

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری هشت صبح، مسابقات هفته دوازدهم لیگ برتر برگزار شد آن هم در حالیکه دیدارهای دو تیم پرسپولیس و استقلال در این هفته تحت تاثیر دربی معوقه هفته پنجم لیگ برتر بود که قرار است پنجشنبه برگزار شود. اکثر اتفاقات زشت این هفته هم بازهم ناشی از مشکلات و اشتباهات سهوی داوران بود. هرچند سوال یک خبرنگار و حرف های فکری در نشست خبری پیش از مسابقه با پرسپولیس هم بزرگ ترین جنجال هفته را رقم زد!

نگاهی به اتفاقات زشت و زیبای این هفته می اندازیم؛

نتایج مسابقات:

گل گهرسیرجان صفر- تراکتور تبریز یک

ملوان انزلی صفر- شمس آذر قزوین ۲

پیکان تهران صفر- ذوب آهن اصفهان صفر

صنعت نفت آبادان یک- آلومینیوم اراک ۲

نساجی مازندران یک – استقلال خوزستان صفر

سپاهان اصفهان ۴  – مس رفسنجان یک

پرسپولیس یک – هوادار تهران صفر

فولاد خوزستان صفر  – استقلال صفر

 سریع ترین گل فصل  و یک گل زیبا

گل اول آلومینیوم اراک به نفت آبادان سریع ترین گل این فصل تا اینجای کار خواهد بود. گلی که در ثانیه ۴۰ امین کاظمیان زد و همین گل هم زمینه ساز برد تیمش شد. یوسف کی شمس هم یکی از گل های زیبای هفته را در این مسابقه به تیم آلومینیوم اراک از روی ضربه کاشته زد. مسابقه دو تیم پر از حواشی و رنگارنگ هم بود!

*اقدام ارزشمند بازیکنان فولاد و حمایت از هم تیمی

بازیکنان فولاد در ابتدای بازی با پوشیدن پیراهن‌های سفید منقش به شماره علیرضا باویه که به تازگی دچار پارگی رباط صلیبی شده عکس تیمی انداختند.

دل پردرد عنایتی

رضا عنایتی سرمربی سابق تیم امید در نشست خبری پیش از مسابقه با ذوب آهن برای رسانه ها و مردم سفره دلش را باز کرد و بخشی از گلایه هایش را مطرح کرد! اینکه او فقط ۱۷ روز سرمربی تیم امید بوده و با کمترین امکانات تیم را روانه مسابقات آسیایی کرده و… البته او وعده داد که در یک نشست خبری مفصل در مورد تیم امید ناگفته هایش را بیان می کند اما برخی از حرف های عنایتی کنایه های سنگینی به مسئولان ارشد فدراسیون بود اینکه دلیل سکوت آنها را نمی دانم و چرا ایران میزبان مسابقات نشده و …

شمس آذر غول کش

شمس آذر قزوین تبدیل به تیمی دوست داشتنی شده تیمی که فصل را به دلیل استفاده از بازیکن سرباز در لیگ یک با ۳ امتیاز منفی شروع کرد ولی بازی های زیبا، تاکتیکی و تماشاگر پسند همراه با نتیجه ارایه کرد. تیمی که فولاد را در اهواز، تراکتور را در تبریز شکست داده بود و این هفته هم در انزلی ملوان را برد تا خود را به عنوان یک تیم منسجم و سختکوش به فوتبال ایران معرفی کند.

نباید از نقش سعید دقیقی سرمربی محجوب، با اخلاق و تحصیلکرده این تیم هم راحت گذشت مربی بی ادعایی که تیمی دوست داشتنی با هزینه ای کم ساخته است. بی تعارف شمس آذر را می توان تیم هفته نامید.

باخت خوش موقع!

مهدی تارتار بعد از شکست خانگی مقابل شمس آذر قزوین هم از هواداران تیمش عدذرخواهی کرد و هم صادقانه گفت خوب موقعی باختیم ! چون بازیکنان ما دچار غرور شده بودند و حالا با این باخت می دانند که اوضاع چطور است.

خروج نساجی از بحران

نساجی مازندران بعد از مدت ها به پیروزی رسید تا دومین برد فصلش را مقابل تیم قعرنشین به دست بیاورد. البته این برد هم باعث نشد نساجی از قعر جدول جدا شود و در رده پانزدهم جدول با ۹ امتیاز باقی مانده است با این حال نساجی یک بازی کمتر دارد و اگر در آن بازی هم پیروز شود چند پله در جدول صعود خواهد کرد. استقلال خوزستان اما همچنان در کانون بحران است و فقط ۴ امتیاز دارد.

اتهام به داور!

محمود فکری سرمربی تیم فوتبال هوادار در نشست خبری قبل از مسابقه صراحتا در پاسخ به سوال یک خبرنگار که گفت داور تعلق خاطر رنگی دارد اظهار داشت: من هم شنیده ام داور پرسپولیسی است! این حرف ها حسابی جنجال برانگیز شد.

در هیچ کجای دنیا مربی آنقدر راحت به داور اتهام رنگی بودن یا حمایت از تیم رقیب را نمی زند! البته کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال فکری را احضار کرده است ولی آب رفته به جوی برنمی‌گردد.

داور حرف زد  و محروم شد

اشکان خورشیدی داور مسابقه هم بعد از مسابقه پرسپولیس و هوادار در میکسدزون ورزشگاه با خبرنگاران مصاحبه کرد و سفره دلش را باز کرد که همان دیشب خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران او را محروم کرد! تیم هوادار هم اعلام کرد از این داور به وزارت ورزش و جوانان شکایت  خواهد کرد.

پنالتی هفته و پیشنهاد  VAR موبایلی!؟

پنالتی که داور در دقیقه ۵۹ برای آلومینوم اراک اعلام کرد جنجالی ترین پنالتی هفته بود! داور وقتی سود تیم میهمان پنالتی گرفت بازیکنان، مربیان و تمامی نیمکت نشینان صنعت نفت آبادان به این تصمیم داور معترض شدند و حدود ۱۳ دقیقه کشمکش بر سر این پنالتی بین بازیکنان و مربیان دو تیم ادامه داشت! بعد از این وقفه طولانی در نهایت داور پنالتی را پس گرفت! همین مساله باعث اعتراض شدید بازیکنان آلومینیوم شد. نکته جالب اینکه خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران در جایگاه ورزشگاه نظاره گر این اتفاقات جنجالی داوری بود. حتی برخی ادعا کردند که داور با نظر افشاریان تصمیمش را عوض کرده! مساله ای که خود افشاریان آن را تکذیب کرد. هرچه بود به خیر گذشت چون تصاویر آهسته تلویزیونی نشان می داد که پنالتی رخ نداده است!

همین VAR  تلفنی هم بد نبود! شاید بهتر باشه برای دربی از همین سیستم استفاده شود تا جلوی فاجعه داوری را بگیرند! مجتبی حسینی سرمربی تیم آلومینیوم هم گفت با همین موبایل ها VAR را درست کنند و کار را جمع کنند! از ناعدالتی در فوتبال جلوگیری شود.

اخراجی‌ها

محمدرضا خانزاده بازیکن تیم نفت آبادان در دقیقه ۳۷ با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد و پوریا آریا کیا هم در دقیقه ۹۰ مسابقه ذوب آهن با پیکان از تیم اصفهانی اخراج شد تا دومین اخراجی هفته لقب بگیرد.

پیکان روی خط تساوی

تیم فوتبال پیکان این هفته با رضا عنایتی دومین امتیاز فصلش را گرفت و چهارمین مساوی متوالی هم مقابل ذوب آهن کسب شد تا با همین تک امتیازها فعلا از منطقه خطر و قعر جدول دور باشد و با ۱۰ امتیاز روی پله دوازدهم بایستد.

نفت ناکام در خانه

آبادان برزیلته؛ شعار معروف هواداران صنعت نفت است اما در این فصل نفتی ها در خانه هنوز پیروز نشده اند و یا باخته اند یا مساوی کرده اند! این هفته هم آنها مقابل آلومینیوم بازنده شدند.

گل آفساید پرسپولیس

هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بارها در طول ۱۲ هفته لیگ برتر از اشتباه های داوری گلایه کردند و مدعی از دست دادن امتیاز با اشتباه داوران بودند اما هر دو تیم قبل از دربی از اشتباه داوری سود بردند. پرسپولیس با گل آفساید تیم هوادار را شکست داد.

غیبت در نشست خبری بخاطر اعتراض!

محمود فکری سرمربی تیم هوادار در نشست خبری بعد از مسابقه به نشانه اعتراض به داور شرکت نکرد! این هم رفتار عجیب سرمربی بود.

حمله به هاشمی نسب!؟

نادر غبیشاوی مربی تیم فولاد در پایان مسابقه به سمت هاشمی نسب یورش برد تا ظاهرا او را کتک بزند! خوشبختانه اطرافیان تیم فولاد مانع این درگیری شدند اما واقعا رفتارهایی که در لیگ برتر هر هفته شاهد هستیم در برخی مسابقات محلات ندیده ایم… این دیگر هیچ ربطی به نداشتن تکنولوژی داوران ندارد.

پایان پیام/