پایگاه خبری هشت صبح : ایرنا: رییس‌ مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام با بیان اینکه امروز کسی از تحریم و تهدید آمریکا هراسی ندارد تاکید کرد: ایستادگی ایران اسلامی در برابر تحریم‌های همه جانبه آمریکا موجب بی اعتبار شدن سلاح تحریم آمریکا در جهان شد. سید یاسر جبرائیلی پنجشنبه شب […]

پایگاه خبری هشت صبح :

ایرنا: رییس‌ مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام با بیان اینکه امروز کسی از تحریم و تهدید آمریکا هراسی ندارد تاکید کرد: ایستادگی ایران اسلامی در برابر تحریم‌های همه جانبه آمریکا موجب بی اعتبار شدن سلاح تحریم آمریکا در جهان شد.

سید یاسر جبرائیلی پنجشنبه شب در نشست تبیینی شاخص‌های نماینده و مجلس انقلابی در مسجد حضرت ابوالفضل العباس(ع) دزفول، اظهار کرد: سلاح تحریم اقتصادی و تهدید نظامی آمریکا امروز اعتبار خود را در دنیا از دست داده است و این موجب شده تا کشورها جهان به فکر آینده بدون آقایی آمریکا هستند.

رییس‌ مرکز راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام گفت: اگر تحریم موجب عقب نشینی ایران اسلامی می‌شد امروز سلاح تحریم آمریکا بُرنده تر از هر زمان دیگری بود ولی ایستادگی ایران و عضویت ایران در سازمان‌های و پیمان‌های جهانی به معنای بی اعتنایی بی سابقه جهانی علیه آمریکا بود.

آمریکا در ضعیف ترین شرایط خود است

جبرائیلی اظهار کرد: شعار بازار آزاد و تجارت آزاد جهانی آمریکا تنها در زمانی است که منافع آمریکا تامین شود و امکان صادرات و تسخیر بازارهای جهانی را داشته باشد و اگر این قانون منجر به آسیب به این کشور شود با وضع قوانینی جلوی آن را می‌گیرد.

وی تصریح کرد: آمریکا به دلیل شکاف‌های داخلی بی سابقه، قدرت نظامی افول کرده و ناتوانی در اعمال قدرت جهانی و بازدارندگی در ضعیف ترین شرایط خود قرار دارد.

توسعه، تولید محصولات پیشرفته است نه مصرف محصول پیشرفته کشورهای دیگر

رییس‌ مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام گفت: راه طی شده کشور در ۴۰ سال گذشته افتخار آفرین است به گونه ای که امروز طی چهار دهه ایران اسلامی به یکی از معماران اصلی منطقه و نظم جدید جهانی تبدیل شده است.

جبرائیلی معنای پیشرفت را آبادی کشور به دست مردم دانست و ادامه داد: پیشرفت مصرف محصولات کشورهای پیشرفته نیست بلکه پیشرفت توان تولید محصولات پیشرفته است.

وی گفت: امروز جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌های علمی به جمع کشورهای پیشرفته در دنیا وارد شده و در بسیاری از رشته‌ها جزو کشورهای پیشتاز دنیاست.

جبرائیلی با تاکید بر این که هدف آمریکا از تحریم‌های هسته ای عقب نگهداشتن ایران از دست یابی به فناوری‌های پیشرفته است افزود: خود آمریکا بهتر از هر کس دیگر می‌داند که ایران اسلامی به دنبال دست یابی به سلاح اتمی نیست.

انقلاب اسلامی دست آمریکا از منابع ایران را کوتاه کرد

وی با اشاره به وضعیت ایران قبل از شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: ایران پیش از انقلاب کشوری استعمار زده بود که در مسیر منافع آمریکا کار می‌کرد ولی جمهوری اسلامی دست آمریکا را از منابع کشور قطع کرد.

رییس‌ مرکز راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام ادامه داد: ریشه تخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی به دلیل این است که انقلاب اسلامی دست آنها از منابع ایران را کوتاه کرده است.

وی ادامه داد: هر فتنه و توطئه‌ای که امکان انجام علیه کشوری داشته است را، آمریکا طی چهار دهه گذشته علیه ایران اسلامی انجام داده ولی نظام اسلامی به پشتوانه این ملت سر پا مانده است.

جبرائیلی با بیان اینکه هر کدام از توطئه‌هایی که علیه جمهوری اسلامی اجرا کردند به تنهایی توان از بین بردن هر نظامی را داشت تصریح کرد: آمریکا با انقلاب‌های رنگی، تحریم‌های فلج کننده و تهدید و حمله نظامی حکومت‌های فراوانی را در دنیا سرنگون کرده است ولی همه این توطئه‌ها در مقابل ایران محکوم به شکست شد.

عضویت ایران در پیمان شانگهای آغاز نظم جدید جهانی است

وی عضویت ایران در پیمان شانگهای را آغاز نظم جدید جهانی دانست و ادامه داد: امروز تراز ارزش کشور مثبت شده، فروش نفت افزایش یافته و تحریم‌ها بی اثر شده است.

رییس‌ مرکز راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام، صندوق بین المللی پول را ناتوی اقتصادی دانست و افزد: ایران اسلامی بر تحریم‌های اقتصادی آمریکا غلبه پیدا کرده است ولی از تجویزهای اقتصادی آمریکا رها نشده است.

جبرائیلی افزود: اجرای سیاست نادرست و ایجاد حاکمیت دلار بر اقتصاد کشور موجب شده تا درآمدهای مردم و کشور به ریال و هزینه‌ها بر اساس دلار باشد.

رییس‌ مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام گفت: دلیل وضعیت اقتصادی نامناسب کنونی کشور عمل به نسخه‌های اقتصادی آمریکا و اجرای تجویزهای اقتصادی آمریکایی در گذشته است.

جبرائیلی ادامه داد: تمام مواد اولیه تولیدی در کشور از دولت نهم به بعد به نرخ دلار قیمت گذاری شد و این به معنای این است که قیمت گذاری محصولات ایران بر اساس قیمت بازارهای آمریکا و انگلیس باشد.

دولت ایران ایران جزو پنج کشور کم خرج و کوچک در دنیاست

وی ادامه داد: امروز مهمترین منبع درآمدی دولت ناشی از مالیات‌هاست که بخشی از مهمترین شرکت‌های بزرگ بر اساس قانون مجلس دارای معافیت مالیاتی هستند و یا با تاخیر فراوان پرداخت می‌کنند.

رییس‌ مرکز راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام افزود: سال گذشته سود ۴۰ شرکت بزرگ بورسی کشور ۹۵۷ هزار میلیارد تومان بوده است و این در حالی است که تنها ۵۰ هزار میلیارد تومان مالیات داده‌اند.

جبرائیلی با بیان اینکه دولت ایران جز کم خرج ترین دولت‌های دنیاست افزود: نسبت مخارج دولت ایران به کل اقتصاد به ۱۰ درصد رسیده است و ایران جزو پنج کشور کم خرج در دنیاست.

کشور با کمبود دلار مواجه نیست

وی افزود: امروز متاسفانه مجلس انقلابی در مقابل تثبیت نرخ ارز مقاومت می‌کند به همین دلیل ریشه حل مشکلات اقتصادی کشور از مسیر مجلس می‌گذرد.

رییس‌ مرکز راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام ادامه داد: تثبیت نرخ ارز، دلار زدایی از نرخ گذاری محصولات داخلی، استقلال بانک مرکزی و درمان رویه‌ها تورم از جمله شاخص‌هایی است که باید در انتخاب نمایندگان آینده کاندیداها را بر اساس این شاخص‌ها ارزیابی کرد.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید مرجع فکری و دارای موضع صریح در مسایل سیاسی و اقتصادی باشد.

جبرائیلی گفت: نمایندگی مجلس شورای اسلامی جایگاه فکری و مرکز اصلی تصمیم گیری است به همین دلیل انتخاب نماینده اصلح و شایسته تکلیف همه مردم است.

وی با بیان اینکه نباید ثروت، تعیین کننده انتخاب نمایندگان مجلس باشد افزود: کاندیدایی که هزینه زیاد تبلیغاتی انجام می‌دهد نماینده مردم نیست بلکه مدیون و مدافع تامین کنندگان مالی خود است.

رییس‌ مرکز راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام ادامه داد: امروز با کمبود دلار در کشور مواجه نیستیم چرا که تراز اقتصادی کشور مثبت است ولی به دلیل انحصار در بازار دلار، وضعیت دلار در کشور اینگونه است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به‌ صورت همزمان در روز جمعه ۱۱ اسفندماه امسال برگزار می‌شود.