سیاسی

رییسی مجامع جهانی را به یاری ملت مظلوم غزه فراخواند – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به‬ گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر، ‬ حجت‬ الاسلام‬ سید ابراهیم رئیسی در پیامی به مناسب روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با اشاره به کارشکنی رژیم صهیونیستی در امداد رسانه و ارائه خدمات اولیه بهداشتی و درمانی به مردم مظلوم غزه، بار دیگر مجامع جهانی و همه وجدان‏‌های بیدار بشری را برای یاری به ملت مظلوم غزه و فراهم کردن زمینه‏‌های ارسال کمک‌های بشردوستانه و کاهش آلام انسانی مردم ستم‌دیده غزه، فرا می‌خواند.

متن پیام رئیس جمهور که توسط رئیس سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در همایش گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر قرائت شد به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

صلیب سرخ و هلال احمر نمادی از وجدان بیدار بشری و هم‌زیستی مبتنی بر کرامت انسانی است که مسئولیت‌پذیری اجتماعی، اتحاد، همدلی و همکاری همه آحاد بشر را ورای عقاید، ملیت، رنگ و نژاد برای یاری و خدمت‌رسانی به همنوعان در بحران‌ها و بلایای گوناگون طبیعی و غیرطبیعی فراهم می‌کند.

در آموزه‏‌های اسلامی ما به بخشندگی، نوع‌‏دوستی، یاری‌‏رسانی و خدمت به مردم به‌‏ویژه در شرایط سخت و بحرانی به‌‏عنوان یک فضیلت اجتماعی، مکرر سفارش شده که بیانگر وجود ظرفیت و پشتوانه معنوی مهم برای کمک و یاری به هم‌نوعان فارغ از همه تمایزات قومی، مذهبی و نژادی است.

در نظام حکمرانی جمهوری اسلامی ایران که برآمده از ارزش‌های والای اسلامی و انسانی است، خدمت و دستگیری از مردم همواره در سرلوحه برنامه‏‌ها و تصمیم‌‏گیری‌‏ها قرار داشته و یکی از جلوه‌‏های زیبای آن، تلاش‌گران سازمان مردم‏‌محور هلال احمر است. این نهاد مردمی با مجاهدت، فداکاری و اراده راسخ در خدمت‌رسانی به همنوعان و گسترش صلح و آرامش و سلامتی در جامعه، پیش‌رو بوده و در تمام عرصه‌ها، بزنگاه‌های خطیر و بحران‌ها مایه امید و آرامش خاطر آسیب‌دیدگان و صحنه‏‌ای برای نمایش اتحاد، همدلی، ایثار و نوع‌دوستی ملت بزرگ ایران هستند.

علاوه بر صحنه‏‌های داخلی، حضور داوطلبانه و خیرخواهانه این عزیزان در خارج از مرزهای جغرافیایی و امدادرسانی در رخدادها، بحران‌ها و حوادث طبیعی، موجب گردیده تا این نهاد مردمی و عام‌المنفعه در زمره پنج نیروی داوطلب برتر در جهان قرار بگیرد که برای مجموعه هلال احمر ما، موجب افتخار است.

امسال روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر را در حالی گرامی می‌داریم که مردم غزه با عدم دسترسی به آب، غذا، دارو و امکانات اولیه درمانی و بهداشتی در سخت‌‏ترین شرایط زندگی به سر می‌‏برند و امدادرسانی و ارائه خدمات لازم به این مردم با وجود اعلام آمادگی جمعیت هلال احمر کشورمان به‏‌عنوان عضوی از این خانواده بزرگ و سایر کشورهای جهان، متأسفانه با کارشکنی رژیم صهیونیستی مواجه شده و حتی اعضای این جمعیت هم از تهاجم بی‌‏رحمانه این رژیم در امان نبوده که مایه بسی تأسف است.

اینجانب با گرامی‏داشت روز هلال احمر، فرصت را مغتنم شمرده و از این طریق، بار دیگر مجامع جهانی و همه وجدان‌‏های بیدار بشری را برای یاری به ملت مظلوم غزه و فراهم کردن زمینه‏‌های ارسال کمک‌های بشردوستانه و کاهش آلام انسانی مردم ستمدیده غزه، فرا می‌خوانم.

در پایان با تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر به همه تلاشگران و فعالان این عرصه، از تلاش‌ها و خدمات مؤثر همه اعضای خانواده بزرگ هلال احمر کشور قدردانی نموده و سلامتی و توفیق روزافزون همه داوطلبان، امدادگران، کارکنان، جوانان و فعالان حوزه‌های درمان و توانبخشی در این جمعیت را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا