پایگاه خبری هشت صبح _ سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در بدو ورود به چهارمحال و بختیاری در فرودگاه بین‌المللی شهرکرد با اشاره به هدف خود از سفر به این استان اظهار داشت: توفیقی است برای بنده و همکارانم که در شهرکرد و استان چهارمحال و بختیاری که جلوه‌ کار، تلاش و مردمانی بسیار خونگرم و وفادار است، […]

رییسی: آبرسانی به نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری در دولت سیزدهم محقق شد

پایگاه خبری هشت صبح _ سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در بدو ورود به چهارمحال و بختیاری در فرودگاه بین‌المللی شهرکرد با اشاره به هدف خود از سفر به این استان اظهار داشت: توفیقی است برای بنده و همکارانم که در شهرکرد و استان چهارمحال و بختیاری که جلوه‌ کار، تلاش و مردمانی بسیار خونگرم و وفادار است، حضور پیدا کنم.

وی ادامه داد: مردم این استان چه لُرها(بختیاری‌ها) و چه تُرک‌ها و فارس‌های استان همه مردمانی پُرتلاش، باصفا و باوفا به انقلاب اسلامی هستند.

رییس‌ جمهور همچنین به ۲ هزار و ۵۰۰ شهید، هفت هزار جانباز و خانواده معظم ایثارگر این استان نیز ادای احترام کرد.

آیت‌الله رئیسی به مُصوبات سفر اول خود به این استان اشاره کرد و گفت: در سفر اول مُصوباتی داشتیم که باید اجرایی می‌شد و با تلاش استاندار و مدیران پُرتلاش، این کارها روی زمین نماند و شاهد اجرای طرح‌ها و مُصوبات دور اول سفر هستیم که از جلوه‌های مهم کار در این استان، آبرسانی است.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری دارای استعدادهای طبیعی و فرهنگی بسیاری است، تصریح کرد: این استان هم از نعمت زمین حاصلخیز برخوردار است و هم آب فراوان، مراتع و معادن قابل توجهی دارد که باید خوب بهره‌برداری شود تا مشکلات استان برطرف شود.

رییس‌ جمهور کشورمان افزود: با طرح‌های اجرا شده نیمی از مسائل آبرسانی استان حل می‌شود و این گامی است که در این ۲ سال برداشته شده است که از این تلاش‌ها تقدیر می‌کنم و البته طرح‌های قابل توجه دیگری نیز در دست اقدام است.

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: امید می‌رود در استانی که از استعدادهای نهفته برخوردار است شاهد محرومیت، مشکلات ، بیکاری و رنج های مردم نباشیم.

وی اظهار داشت: از نماینده ولی‌فقیه در استان، مسوولان عالی، نیروهای مسلح و نمایندگان که تلاش می‌کنند برای رفع محرومیت استان نیز قدردانی می‌شود و در این سفر می‌کوشیم پیگیر مصولات اول سفر باشیم و اتفاقات خوبی رقم بخورد که هم رضای خدا را در برداشته باشد و هم اعتماد مردم را افزون کند.

آیین استقبال از آیت‌الله رئیسی از ساعت ۹ و سی دقیقه امروز از «چهارراه فردوسی» شهرکرد با حضور گسترده آحاد مختلف مردم آغاز و به مُصلای امام خمینی(ره) این شهر ختم می‌شود.

دیدار با سران طوایف، دیدار با اقشار، نشست با مسوولان آب و فاضلاب و بنیاد نُخبگان، حضور در شورای اداری و نشست مطبوعاتی از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه آیت‌الله رئیسی به استان چهارمحال و بختیاری است.

بی‌بی‌گل دوباره به استقبال رییس جمهور رفت

تعداد بازدید : ۲۱۸

 

بی‌بی گل سلیمانی همان بانوی که در دور اول سفر رییس‌جمهور به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی نامه داده بود، این بار در فرودگاه شهرکرد به استقبال رییس‌جمهور در دور دوم سفر رییس جمهور رفت تا از وی به صورت ویژه قدردانی کند.

بی‌بی‌گل سلیمانی روز پنجشنبه در فرودگاه شهرکرد به همراه تعدادی از اهالی استان از جمله طیبه جعفری ملی پوش والیبال نشسته در فرودگاه شهرکرد به استقبال رییس‌جمهور رفتند.

بی‌بی‌گل سلیمانی از اهالی روستای لبد بخش بازفت چهارمحال و بختیاری است که در سفر دور اول نامه‌ای را به رییس جمهور داد و خواستار پیگیری مشکلات خود شد و پس از آن رییس‌جمهور دستور حل مشکلات این بانوی و اهالی لبد را صادر کرد.

حدود یک ماه از سفر رییس‌جمهور و تعدادی از اعضای هیات دولت سیزدهم به چهارمحال و بختیاری در سال ۱۴۰۱ گذشته بود که بنای خانه بی‌بی‌گل در بازفت مستحکم شد.

بی‌بی‌گل سلیمانی خوشحال از دور دوم سفر رییس‌جمهور و خواست تا سلام و پیام تشکرش را به رییس‌جمهور برسانیم، در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: در سال‌های پیش از سفر رییس‌جمهور بار‌ها از مسوولان شهرستانی و استانی این خواسته را داشته و کسی صدایش را نشنیده بود.

وی تاکید کرد: با شنیده شدن صدایم از سوی رییس‌جهور، آیت‌الله رئیسی بلافاصله برای تکمیل، تجهیز و بهره‌برداری از خانه نیمه‌کاره‌من، دستور مستقیم داد و عملیات اجرایی آن از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

سلیمانی با لهجه شیرین بختیاری خود تصریح کرد: امیدوارم رییس‌جمهور سلامت باشد و خداوند همواره حامیان و پشتیبانان محرومان به‌ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی و رییس‌جمهور را حفظ کند.

وی یادآور شد: تا عمر دارم مدیون و ممنون‌دار آیت‌الله رئیسی هستم.

تعداد بازدید : ۲۱۵

 

۱۵ طرح حوزه آب و برق در چهارمحال و بختیاری با حضور رییس‌ جمهور بهره‌برداری شد

۱۵ طرح در حوزه آب و برق استان چهارمحال و بختیاری با سرمایه‌گذاری ۲۷ هزار میلیارد تومان روز پنجشنبه ۲۵ آبان با حضور رییس‌ جمهور بهره‌برداری شد.

وزیر نیرو در این آیین با تشریح ویژگی طرح‌های افتتاح شده گفت: امروز یکی از آرزوهای دیرینه مردم استان چهارمحال و بختیاری به منصه ظهور رسید و ۱۵ طرح که بیشتر در حوزه آب است و نیز تعداد معدودی طرح در حوزه برق‌رسانی بهره‌برداری شد.

علی‌اکبر محرابیان افزود: برای اجرا و تکمیل این تعداد طرح ۲۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که این حجم اعتبار و پروژه در حوزه آب این استان بی‌نظیر است.

وی تصریح کرد: مهمترین ویژگی این طرح‌ها این است که از بالادست تا نقطه نهایی آنها از جمله احداث سد، اجرای خطوط انتقال، شبکه تصفیه‌خانه و ایستگاه پمپاژ و تصفیه فاضلاب به بهره‌برداری می‌رسد.

تنش آبی ۳۵۰۰ روستای کشور در دولت سیزدهم برطرف شد

رییس‌ جمهور کشورمان با اشاره به وجود تنش آبی در ۱۰ هزار روستای کشور گفت: در طول ۲ سال اخیر تا به امروز این چالش در سه هزار و ۵۰۰ روستا برطرف شده است.

سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دومین سفر خود به استان چهارمحال و بختیاری و در آیین بهره‌برداری متمرکز از ۱۵ طرح حوزه آب و برق این استان اظهار داشت: خرسندیم از این حیث که بخش قابل ملاحظه‌ای از آنچه به مردم عزیز این استان در سفر نخست برای رفع مشکلات حوزه آب وعده داده شده بود، به ثمر رسیده است و بابت تلاش‌های بصورت گرفته، هم از وزیر نیرو و هم مدیران استانی و پیمانکاران که در به سامان رساندن این طرح‌ها نقش داشتند، قدردانی می‌شود.

وی ادامه داد: چهارمحال و بختیاری یک استان حاصلخیز و پُرآب است که در آن سخن از کمبود آب نیست بلکه مدیریت آب در آن باید مطمح نظر قرار بگیرد زیرا اگر آب موجود درست مدیریت شود، منابع مورد نیاز برای بخش‌های آشامیدنی، کشاورزی و صنعت را در اختیار داریم و مشکلی هم در این زمینه شکل نمی‌گیرد.

رییس‌ جمهور با ابراز خوشحالی از رضایت مردم این استان از افتتاح طرح‌های تامین آب تصریح کرد: مردم استان چهارمحال و بختیاری خرسندند که بخش قابل توجهی از طرح‌های آبرسانی استان آنها حل شده و ما هم از این بابت خوشحالیم که گام های مهمی در این زمینه برداشته شده است و در آینده نیز بقیه کارها تکمیل خواهد شد.

آیت‌الله رئیسی به طرح “سد غدیرِ باباحیدر” اشاره کرد و گفت: حدود ۱۴ سال از احداث این سد می‌گذرد و اگر در سال‌های گذشته این طرح به موقع افتتاح شده بود، هزینه اجرای عملیات آن بسیار کمتر می‌شد اما اکنون هزینه تکمیل این سد ۱۰ برابر افزایش یافته، با این وجود سد مزبور هم‌اینک به سامان رسیده است و امروز شاهد آبگیری آن هستیم.

وی، رفع تنش آبی ۱۱۷ روستا را از دیگر اقدامات شاخص دولت سیزدهم در استان چهارمحال و بختیاری توصیف کرد و افزود: این مهم با همکاری مردم و قرارگاه امام حسن (ع) محقق شده است که امروز یک مجتمع آبرسانی روستایی در شهرستان لُردگان افتتاح می‌شود و خرسندیم که مردم مناطق روستایی به آب پایدار دسترسی پیدا کرده‌اند و در آینده نزدیک نیز این تعداد به ۲۰۰ روستا می‌رسد.

رییس‌ جمهور با اشاره به وجود تنش آبی در ۱۰ هزار روستای کشور یادآور شد: در طول ۲ سال اخیر تا امروز این چالش در سه هزار و ۵۰۰ روستا برطرف شده که این مهم جز با کار جهادی، اخلاص و انگیزه مدیران و بخش‌های مختلف قابل حل نبود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در باره امیدآفرینی در کشور تاکید کرد: بر اساس آنچه رهبر معظم انقلاب توصیه کردند باید در دل مردم ایجاد امید کنیم و امید در دولت سیزدهم نیز با کار و تلاش محقق می‌شود که نمونه آن را در اجرای طرح‌های تامین آب استان چهارمحال و بختیاری شاهدیم بطوریکه سرعت اجرای طرح‌های آبی در این استان ۱۳ برابر سال‌های گذشته شده است.

وی، نهضت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام را از دیگر برنامه‌های مهم دولت سیزدهم در راستای امیدآفرینی در کشور برشمرد و گفت: نهضت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام، یک مساله اولویت‌دار است که آن را با قوت ادامه خواهیم داد.

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: اگر طرح‌های عمرانی زودتر به سامان برسد و تکمیل شود از تحمیل هزینه‌ها جلوگیری می‌شود بطور مثال اجرای یک طرح آبرسانی در چهارمحال و بختیاری حدود ۱۴ سال به طول انجامیده و همین موضوع باعث افزایش هزینه‌های ساخت و ساز آن شده است.

رییس‌ جمهور کشورمان تصریح کرد: هنر ما این است که رضایت مردم را در کارها برآورده کنیم و این رضایتمندی نیز با عمل و اقدام جهادی تحقق پیدا می‌کند.

آیت‌الله رییسی افزود: استان چهارمحال و بختیاری مردم ولایی، نجیب، مقاوم و عشایر غیوری دارد که اینها همه سرمایه‌های کشور هستند و نباید با طولانی کردن اجرای طرح‌ها، امید و انگیزه را در جامعه با چالش روبه‌رو کرد.

رییسی: آبرسانی به نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری در دولت سیزدهم محقق شد/بی‌بی‌گل دوباره به استقبال رییس جمهور رفت

مقرر است در سفر یک روزه رئیس‌ جمهور به این استان ۳۰ طرح عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و علمی بهره‌‎برداری ‌شود.

بهره‌برداری از ۵۰ کیلومتر بزرگراه، افتتاح چهار هزار واحد مسکن شهری و روستایی در قالب طرح نهضت ملی، آغاز عملیات اجرایی ۱۲ هزار واحد مسکونی و واگذاری ۴۰۰ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت و آماده‌سازی ۲۰۰ هکتار زمین، افتتاح طرح توسعه چادر مشکی حجاب در شهرکرد، توسعه صنایع فولاد، بهره‌برداری از ۲ هزار هکتار آبیاری نوین، ۶ طرح آبرسانی به زمین‌های کشاورزی و تعریض و ایمن‌سازی ۳۰۰ کیلومتر جاده ارتباطی در زمره برنامه‌های سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری است. همچنین افتتاح ساختمان پارک علم و فناوری و بهره‌برداری از ۱۱۰ کیلومتر شبکه فیبرنوری شهری و ۴۳۰ کیلومتر فیبرنوری روستایی، از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.


رییسی: آبرسانی به نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری در دولت سیزدهم محقق شد؛ رفع تنش آبی ۳۵۰۰ روستا در دولت سیزدهم /بی‌بی‌گل دوباره به استقبال رییس جمهور رفت – پایگاه خبری هشت صبح