رژیم صهیونیستی بدون حمایت آمریکا قادر به ادامه جنگ نیست – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرنگار اعزامی مهر، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان با تشکر از حسن استقبال نخست وزیر و وزیر خارجه قطر و اشاره به اینکه این چندمین دیدار ما در طول ۶ هفته اخیر است، از تلاش‌های ارزشمند امیر و نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در ارتباط با فلسطین و زمینه سازی برای آتش بس موقت انسانی در غزه تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن استقبال از آتش بس موقت در غزه گفت: در صورت اقدام رژیم اسرائیل به تداوم جنگ پس از این مرحله از آتش بس، شرایط در منطقه متشنج‌تر و واکنش‌ها گسترده‌تر خواهد شد.

امیرعبداللهیان گفت: رژیم صهیونیستی بدون حمایت آمریکا قادر به ادامه جنگ نیست و آنچه در ۶ هفته گذشته علیه آمریکا در منطقه رخ داده، واکنش گروه‌های مقاومت در منطقه به اقدام آمریکا در حمایت از نسل کشی در فلسطین بوده و ربطی به ایران نداشته است.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه حماس جنبشی آزادی‌بخش و برآمده از متن ملت فلسطین است، افزود: حماس قابل حذف شدن نیست و آن‌ها نباید فکر کنند که آنچه را که در طول بیش از یک‌ماه و نیم جنگ نتوانستند به دست آورند، می‌توانند از طریق سیاسی به دست آورند.

شیخ محمد بن عبدالرحمن، نخست وزیر و وزیر خارجه قطر نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و مشورت‌ها و همکاری‌های خوب و سازنده میان دو کشور ایران و قطر، از نقش محوری و تلاش‌های ارزنده ایران در کمک به دستیابی به نتیجه در موضوع توقف انسانی جنگ علیه غزه تشکر کرد.

وی با اشاره به اینکه به مرحله خوبی رسیده‌ایم، افزود: اولویت اول، آتش‌بس است و تلاش ما این است که آتش‌بس موقت تمدید و جنگ و کشتار فلسطینی‌ها به طور کامل متوقف شود و مانع بازگشت مجدد به گزینه جنگ شویم.

در این دیدار در خصوص برخی موضوعات دوجانبه و همکاری مشترک در چارچوب کمک به تقویت امنیت منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا