رایزنی امیرعبداللهیان با جوزف بورل برای لغو تحریم‌ها در گفتگوی تلفنی جوزف بورل و وزیر امور خارجه کشورمان، طرفین در خصوص گفتگو برای لغو تحریم‌ها، وضعیت اوکراین و همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران رایزنی کردند. به گزارش خبرگزاری مهر، در گفتگوی تلفنی هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه […]

رایزنی امیرعبداللهیان با جوزف بورل برای لغو تحریم‌ها

رایزنی امیرعبداللهیان با جوزف بورل برای لغو تحریم‌ها

در گفتگوی تلفنی جوزف بورل و وزیر امور خارجه کشورمان، طرفین در خصوص گفتگو برای لغو تحریم‌ها، وضعیت اوکراین و همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران رایزنی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در گفتگوی تلفنی هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه کشورمان، طرفین در خصوص گفتگو برای لغو تحریم‌ها، وضعیت اوکراین و همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران رایزنی کردند.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی در خصوص اوکراین اظهار داشت: ما در مورد ریشه وضعیت کنونی اوکراین و مخالفت ایران با جنگ قبلاً گفتگو کرده ایم. وزیر امور خارجه کشورمان از آمادگی برای استمرار تلاش‌ها برای تحقق صلح در سفر آتی خود به مسکو خبر داد و افزود: غرب باید به جای تکرار اتهامات بی اساس علیه ایران، اوکراین را تشویق کند مدارک مستند در نشست رسمی هیأت‌های سیاسی و نظامی دو کشور ارائه دهد و گفتگوی رسمی را جایگزین اتهامات بی اساس و تکراری کند و مشاهده کند که ایران همواره در کنار صلح قرار داد و نه جنگ.

امیرعبداللهیان در ادامه تاکید کرد، روابط تهران و آژانس در مسیر درست خود قرار دارد. وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از جوزف بورل در خصوص نحوه نادرست انعکاس اخبار و محتوای توییتش انتقاد کرد.

جوزف بورل نیز در این گفتگو، تلاش خود به عنوان هماهنگ کننده در راستای جمع بندی مذاکرات وین و ابتکار عملی برای منتج به نتیجه شدن گفتگوها را مورد تاکید قرار داد.

وی افزود: علیرغم وجود اظهاراتی در مورد پهپاد ایرانی در جنگ اوکراین، از تلاش ایران برای کمک به تحقق صلح در منطقه قدردانی می‌کنم. بورل همکاری ایران و آژانس را گامی مثبت و روبه جلو خواند. طرفین در این تماس آخرین وضعیت گفتگو برای رفع تحریم‌ها را مورد توجه قرار دادند.


رایزنی امیرعبداللهیان با جوزف بورل برای لغو تحریم‌ها