تنیس باز مطرح سوئیسی اعلام بازنشستگی کرد و عنوان کرد بعد از پایان رقابت های هفته آینده از دنیای تنیس کناره‌گیری می‌کند. به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، راجر فدرر با افشای تصمیم خود در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که پس از رقابتهای تنیس جام لاور که هفته آینده برگزار می‌شود از دنیای […]

تنیس باز مطرح سوئیسی اعلام بازنشستگی کرد و عنوان کرد بعد از پایان رقابت های هفته آینده از دنیای تنیس کناره‌گیری می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، راجر فدرر با افشای تصمیم خود در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که پس از رقابتهای تنیس جام لاور که هفته آینده برگزار می‌شود از دنیای تنیس کناره‌گیری می‌کند.

فدرر گفت: همانطور که بسیاری از شما می دانید، سه سال گذشته بارها دچار مصدومیت شدم. من سخت کار کردم تا به فرم کامل برگردم اما محدودیت‌های بدنم را نیز می شناسم. ۴۱ سال سن دارم. بیش از ۱۵۰۰ مسابقه در طول ۲۴ سال انجام داده‌ام. تنیس با من سخاوتمندانه‌تر از آن چیزی که تصور می کردم رفتار کرده است و اکنون باید تشخیص دهم که زمان پایان دادن به دورانم است.

تنها رافائل نادال با ۲۲ و نواک جوکوویچ با ۲۱ قهرمانی در گرنداسلم بیش از راجر فدرر قهرمانی دارند. این تنیس باز سوئیسی ۲۰ بار فاتح گرند اسلم شده است.

فدرر از زمان رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی ویمبلدون در سال ۲۰۲۱ دیگر بازی نکرده بود و در اواسط آگوست اعلام کرده بود که تحت عمل جراحی زانو قرار گرفته است.

راجر فدرر، رافائل نادال و نواک جوکوویچ، همراه با اندی ماری، قرار است برای اولین بار در مسابقات جام لاور در لندن از ۲۳ تا ۲۵ سپتامبر با هم رقابت کنند. این رویداد تیمی سه روزه که توسط شرکت مدیریت فدرر برگزار می شود، به نام “راد لاور” استرالیایی نامگذاری شده است و شش بازیکن برتر تنیس اروپا را در مقابل شش بازیکن دیگر جهان قرار می‌دهد.


راجر فدرر اعلام بازنشستگی کرد