علاءالدین بروجردی: رؤسای جمهوری که به ایران می‌آمدند متقاضی دیدار با سلیمانی بودند نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از رؤسای جمهوری که به ایران می‌آمدند متقاضی ملاقات با او می‌شدند که عموماً انجام می‌شد. به گزارش خبرنگار مهر، علاءالدین بروجردی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در همایش بین المللی مکتب شهید سلیمانی گفت: […]

علاءالدین بروجردی:

رؤسای جمهوری که به ایران می‌آمدند متقاضی دیدار با سلیمانی بودند

رؤسای جمهوری که به ایران می‌آمدند متقاضی دیدار با سلیمانی بودند

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از رؤسای جمهوری که به ایران می‌آمدند متقاضی ملاقات با او می‌شدند که عموماً انجام می‌شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علاءالدین بروجردی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در همایش بین المللی مکتب شهید سلیمانی گفت: بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، انصافاً روزهای بسیار سختی بر ملت ایران، ملت عراق و ملت‌های منطقه گذشت. در واقع هر دو یک روح در دو کالبد بودند.

وی افزود: آن روز چه بود که در لحظه‌های اولین از سوی مردم آنچنان محشر و غوغایی برپا شد. این علاقه به حاج قاسم به خاطر کارنامه موفقیت او بود که خداوند محبتش را در قلب‌ها ایجاد کرده بود و این پدیده استثنایی است.

رئیس کمیته سیاسی مجمع جهانی بیداری اسلامی ادامه داد: تواضع حاج قاسم سلیمانی بسیار بالا بود. او با همه جایگاه بالایی که در منطقه داشت بسیار متواضع بود و بسیاری از رؤسای جمهوری که به ایران می‌آمدند متقاضی ملاقات با او می‌شدند که عموماً انجام می‌شد.

رئیس سابق کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کسی که برای خدا تواضع کند، خدا او را بالا می‌برد و واقعاً هم او را بالا برد.

بروجردی خاطرنشان کرد: او به انسان‌ها منهای دین شأن عشق می‌ورزید، چه مسیحی و چه ایزدی همه مخلوق خداوند هستند، همانطور که مولا علی (ع) به مالک اشتر می‌فرماید اصلاً کسی هم کیش ما و مسلمان نباشد انسان که هست.

وی افزود: چند روستای ایزدی در محاصره داعش و در سوریه توسط ایشان نجات یافت و ایزدی‌ها چقدر خود را مدیون او می‌دانند.

بروجردی تاکید کرد: عشق به ولایت در جملات و سخنرانی‌ها متعدد شهید حاج قاسم سلیمانی موج می‌زد و قطعاً روح بلند او ناظر بر ماست.

وی افزود: او به هر کس که می‌رسید تقاضا می‌کرد برای شهادتش دعا کند، همچنین عشق او به مخلوقات خداوند منهای انسان از دیگر ویژگی‌های آن شهید بود. در یکی از سال‌ها که در سوریه حضور داشت در تهران برف سنگینی آمده بود، از سوریه دستور نظامی داده بود تا در پادگانی که تعدادی آهو زندگی می‌کردند علوفه‌ای برای آنها خریداری شده و بر روی برف‌ها بریزند تا گرسنه نمانند.


رؤسای جمهوری که به ایران می‌آمدند متقاضی دیدار با سلیمانی بودند