پایگاه خبری هشت صبح : ایسنا: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توجه شهید مدرس به منافع ملی و مشکلات جامعه و نادیده گرفتن منافع شخصی برای نمایندگان مجلس باید درس آموز باشد. حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، شامگاه (پنجشنبه،۹ آذرماه) در مراسم یادواره شهید مدرس و شهدای روحانی شهرستان اردستان، اظهار کرد: امثال شهید […]

پایگاه خبری هشت صبح :

ایسنا: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توجه شهید مدرس به منافع ملی و مشکلات جامعه و نادیده گرفتن منافع شخصی برای نمایندگان مجلس باید درس آموز باشد.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، شامگاه (پنجشنبه،۹ آذرماه) در مراسم یادواره شهید مدرس و شهدای روحانی شهرستان اردستان، اظهار کرد: امثال شهید آیت الله سید حسن مدرس و شهدای روحانی با شهادت خود توانستند اقدام موثری انجام دهند که نقشه راه انسان‌های هدایت یافته قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شهید سیدحسن مدرس که زادگاهش همین اردستان بود از جمله روحانیون تاریخ ساز کشور بود که همه زندگی خود را بر سر هدایت مردم و دفاع از ناموس و حمایت از دین مردم گذاشت، گفت: شهید مدرس شخصیت منحصر بفردی بود که قبل از آنکه یک روحانی مبارز باشد یک عارف خود ساخته و شخصیت معنوی بود.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی‌های شهید آیت الله مدرس در زمان حیات خود که باعث ایجاد یک انقلاب جدید در مجلس شورای اسلامی آن زمان شد، گفت: شخصیت برجسته و بزرگ شهید مدرس یک الگوی نمایان برای مجلس و نمایندگان مجلس ما است. پس از انقلاب اسلامی هرگاه روحیات نمایندگان مجلس به شهید مدرس نزدکتر بوده تاثیرگذاری اقدامات آنها بیشتر احساس شده است.

ذوالنوری با بیان اینکه شهید مدرس شخصیتی بود که جیب طمع را بسته بود تا بتواند دهان و زبان را بازکند و بر سر سلطه گران فریاد بزند، گفت: توجه شهید مدرس به منافع ملی و مشکلات جامعه و نادیده گرفتن منافع شخصی برای نمایندگان مجلس باید درس آموز باشد.

وی خاطرنشان کرد: عملکرد مجلس یازدهم شورای اسلامی به گونه‌ای بوده است که قوه قضاییه و دولت نمی‌توانند ایرادی به مجلس بگیرند زیرا هرگاه خواستند مشکلات مردم را برطرف کنند و یا نیازی به پشتوانه داشتند مجلس از آنها حمایت کرده است. قوانین مهمی مجلس یازدهم تصویب کرده است که سرعت تصویب آنها از دستگاه‌های اجرایی بیشتر بوده است. برخی قوانین هنوز ابلاغ نشده که در صورت اجرای کامل می‌توانیم شاهد تحولی در اوضاع کشور باشیم.

مردم مشکلات جامعه را به پای نظام نمی‌گذارند

نماینده مردم قم در مجلس، تصریح کرد: مردم امسال آزمون سختی پیش رو دارند و علیرغم همه دلخوری‌ها، مشکلات معیشتی و اقتصادی و دلخوری‌هایی که برای بار سنگین زندگی دارند اما یکبار دیگر حماسه مهمی را خلق می‌کنند. مردم مشکلات جامعه و ایرادهایی که از نمایندگان مجلس و دولت و یا هر سیستم دیگر می‌گیرند آن را پای نظام نمی‌گذارند و در مواقع حساس پشت انقلاب و کشورشان می‌ایستند.

ذوالنوری با اشاره به تحرکات دشمن برای ایجاد اختلاف افکنی مردم در کشور گفت: علیرغم جنگ‌های مختلف فرهنگی و سایبری که دشمنان این اواخر با همه امکانات انجام دادند هنوز نتوانستند به نتیجه مطلوب خودشان که جداسازی مردم از روحانیت بوده برسند. امروز دشمنان فهمیدند که عامل بقا و ادامه این انقلاب ولی فقیه است برای همین هجمه دشمنی خود را به این سو بردند.