به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در پیش خطبه‌های نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: هفتم آذر ماه روز فداکاری هم رزمان جان برکفم در دفاع مقدس و کمترین زمان یعنی ۶۷ روز پس از آغاز جنگ تحمیلی است که موفق شدند ناوچه پیکان […]


به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در پیش خطبه‌های نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: هفتم آذر ماه روز فداکاری هم رزمان جان برکفم در دفاع مقدس و کمترین زمان یعنی ۶۷ روز پس از آغاز جنگ تحمیلی است که موفق شدند ناوچه پیکان و تکاوران دلاور نیروی دریایی و هم رزمان توانمند من دشمن بعثی را همیشه از صحنه دریا حذف کنند.

وی افزود: در طول ۸ سال دفاع مقدس، نه تنها توان نظامی دشمن را از صحنه دریا حذف کردند، بلکه شاهرگ اقتصادی آن را که به نفت و سکوهای البکر و العمیه وابسته بود را از بین ببرند، به‌گونه‌ای که نتواند اقتصاد جنگ را مدیریت کند، در مقابل اقتصاد کشور خودمان و خطوط مواصلاتی ایران اسلامی را برقرار نگه داشتند و بنادر و پایانه‌های نفتی کشور فعال باقی ماند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، بیان کرد: امروز به برکت خون شهدای هفتم آذر ماه و شهدای تکاور در جنگ ۳۴ روزه خرمشهر، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از هم‌رزمان عزیزم با دانش و تخصص بالا و با بهره‌گیری از همه ظرفیت کشور در همه ابعاد به ویژه حوزه دانش صنعت و فنی این افتخار را دارد و به برکت انقلاب و ولایت و هدایت‌های داهیانه فرمانده معظم کل قوا مسیر دریاها را پشت سر بگذارد و این افتخار را در سال ۱۴۰۲ در این مقطع تاریخی و زیر پرچم ولایت به مردم عزیز کشورمان هدیه کنند.

دریادار ایرانی ادامه داد: امروز این افتخار به دست ایرانی‌ها رقم خورده است و از همه ایران در این مأموریت بزرگ و افتخارآفرینی حضور داشتند و حضورشان اینگونه رقم خورد که برای همه کشورها ابهامات راهبردی ایجاد کردند.

وی تأکید کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی، نه در دریاهای جنوب، بلکه در دریای خزر، آخرین دستاورد علمی و صنعتی به عرصه آمده و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران، دیلمان قادر خواهد بود با همان توانمندی و بیشتر و به‌روزتر در حوزه برقراری امنیت و ایمنی دریانوردی در دریای شمال مأموریت اجرا کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، افزود: یکی از مأموریت‌های نیروی دریایی ارتش، دیپلماسی دفاعی و برقراری روابط بین‌الملل در عرصه جهانی است، امروز به لطف انقلاب با انزوا گریزی و تحریم‌ناپذیری، این مأموریت در بالاترین کیفیت و سطح در حال اجراست.

دریادار ایرانی عنوان کرد: هیچ نقطه‌ای از کره زمین وجود ندارد که پرچم کشور عزیزمان، نماد مقدس ملی و مذهبی، برافراشته نگردد؛ همرزمانمان با اتکال به توان و دعای خیر شما و نگاه راهبردی فرمانده معظم کل قوا و اجرایی کردن فرامین، پرچم را با بهترین و زیباترین شکل در اقصی نقاط دریایی و اقیانوس‌های جهان افراشته نگه می‌دارند.

دریادار ایرانی ادامه داد: امروز همان مأموریت ۸ سال دفاع مقدس در باز گذاشتن خطوط مواصلاتی و تأمین امنیت دریانوردی همه دریانوردان عزیز در حوزه تجاری و نفتکش در حوزه تجاری و نفتکش به دست پرتوان هم رزمان عزیز من با حداکثر توان و کیفیت بالا در حال اجراست.

وی با اشاره به مأموریت‌های این نیرو که در حال اجراست، بیان کرد: امروز این افتخار را داریم که ناوشکن جماران در خلیج عدن مشغول تأمین امنیت کشتیرانی است و ناوشکن البرز نیز در دریای سرخ این مأموریت را عهده‌دار است.

دریادار ایرانی ضمن تأکید بر فعالیت‌های نیروی دریایی ارتش در حوزه تأمین امنیت دریانوردی اظهار کرد: اقتصاد دریا امروز به کمک همرزمان من از نظر امنیتی در بالاترین کیفیت تأمین می‌شود و دریانوردان عزیزی که در این عرصه گام برمی‌دارند و موجبات شکوفایی اقتصاد کشور را فراهم می‌کنند، در امنیت کامل به‌سر می‌برند.

وی همچنین خطاب به جوانان و نوجوانان حاضر در نماز جمعه تهران افزود: من به عنوان یک سرباز کوچک به وجود همه شما و همچنین، همه جوانان عزیزی که به درستی فرمان فرماندهی معظم کل قوا را در خصوص ارتقای توان دانش و علمی کشور دریافت کرده‌اید، افتخار می‌کنم و دستان شما عزیزان را با افتخار می‌بوسم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان، خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان عزیزی که امروز در محضر آن‌ها هستم، بدانند که از این سفره بسیار پربرکت، زیبا و ارزشمند بسیج رزمندگانی خواهید بود و به عرصه خواهید آمد که افتخارات نظام مقدس و کشور عزیز و مردم عزیزمان را براساس آنچه شهدای گران‌قدر برای ما ترسیم کرده‌اند، باید اجرایی کنید.