دیدار وزیر داخله دولت محلی اقلیم کردستان عراق با امیرعبداللهیان – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر داخله دولت محلی اقلیم کردستان عراق با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ژنو دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار که سفیر عراق نزد دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو و رییس دفتر وزیر خارجه عراق نیز حضور داشتند، با تاکید بر عمق روابط نزدیک، عمیق و برادرانه دو کشور ایران و عراق، از روند رو به رشد روابط دو کشور در همه زمینه‌ها اظهار خرسندی کرد و این روابط را به نفع دو کشور و نیز کل منطقه دانست.

امیرعبداللهیان عزم دوستان عراقی برای اجرای کامل توافقنامه امنیتی میان دو کشور را ستود و بر ضرورت تبدیل مرزهای مشترک ایران و عراق به مرزهای پررونق اقتصادی و تجاری و شکوفایی به نفع دو ملت تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از اقدامات انجام شده از سوی دولت عراق و اقلیم کردستان در خصوص اجرای توافقنامه مشترک امنیتی، بر ضرورت اجرای کامل آن در راستای تضمین کامل امنیت مرزهای مشترک تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از مهمان نوازی گرم اقلیم کردستان عراق از زوار ایرانی اربعین حسینی که در دو سال اخیر با گشایش یک گذرگاه جدید در کنار دیگر گذرگاه‌های مرزی عراق زمینه تسهیل رفت و برگشت روان زوار را فراهم کردند، صمیمانه قدردانی کرد.

آقای ریبر احمد وزیر داخله اقلیم کردستان عراق نیز در این دیدار، روابط دو کشور ایران و عراق را مثال زدنی توصیف کرد. وی با اشاره به توافقتنامه امنیتی امضا شده میان ایران و عراق و تاکید بر عزم قاطع عراق و اقلیم کردستان بر اجرای کامل آن گفت، امنیت مرزها برای ما یک اولویت اساسی است و برخی مشکلات امنیتی گذشته هرگز به مرزهای مشترک بازنخواهد گشت و مرزهای اقلیم با ایران تحت کنترل کامل است و خاک عراق و اقلیم هرگز مصدر هیچ تهدیدی علیه ایران نخواهد بود.

وی افزود امنیت و ثبات منطقه هدف مشترک ایران و عراق است و همکاری‌های مشترک در این زمینه ادامه خواهد یافت.

در این دیدار برخی موضوعات همکاری‌های مشترک ایران و عراق و اقلیم کردستان و نیز آخرین تحولات غزه مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

دیدار وزیر داخله دولت محلی اقلیم کردستان عراق با امیرعبداللهیان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا