دیدار امیر عبداللهیان با وزیرخارجه عربستان در ژنو – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و «فیصل بن فرحان» وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی که در ژنو حضور دارند امروز دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به خصوص اوضاع غزه به گفت‌وگو پرداختند.

گفتنی است، روز گذشته وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در اجلاس مجمع جهانی پناهندگان و برنامه‌های جانبی آن به ژنو سفر کرد.

همچنین، امیر عبداللهیان در نشست عالی رتبه با موضوع «وضعیت حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، اعلامیه جهانی حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین‌المللی» سخنرانی کرد.

وی در این سخنرانی گفت: ما اعتقاد داریم که رژیم اسرائیل فقط یک رژیم اشغالگر و آپارتاید است. حماس یک حرکت فلسطینی آزادی‌بخش در مقابل قدرت اشغالگر است.

امیر عبداللهیان افزود: اکنون در غرب آسیا و منطقه هر روز شاهد گسترش بیشتر جنگ هستیم، جنگی که هر لحظه می‌تواند به یک انفجار خارج از کنترل تبدیل شود.

وی گفت: ما معتقدیم راهکار، جنگ نیست.

وزیر امورخارجه تصریح کرد: بی‌تردید آمریکا و رژیم اسرائیل هرگز قادر نخواهند بود که حماس را نابود کنند زیرا حماس ریشه در مردم فلسطین دارد.

امیرعبداللهیان بیان کرد: رژیم اسرائیل نمی‌تواند از مسیر جنگ اسرای خود را آزاد کند. راه کار صرفاً سیاسی است. باید همه به سازمان ملل برای برگزاری یک رفراندوم واقعی بین همه ساکنان اصیل فلسطین احترام گذارند.

وی اظهار داشت: جنگ و نسل کشی رژیم آپارتاید باید فوراً متوقف شود. همه دولت‌ها باید برای ارسال کمک‌های انسان دوستانه به فلسطین فعالانه عمل کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا