به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، گفت: قوه قضائیه و دولت باید به مسأله رانت و فساد چای دبش ورود کرده و برخورد جدی با همه عوامل داشته باشد. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس بیان کرد: نیروهای شرکتی از […]


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، گفت: قوه قضائیه و دولت باید به مسأله رانت و فساد چای دبش ورود کرده و برخورد جدی با همه عوامل داشته باشد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس بیان کرد: نیروهای شرکتی از ما سوال می‌کنند چطور برای تبدیل وضعیت ما قانون مصوب به اصل ۷۵ و عدم وجود بودجه برخورد می‌کند، اما در چنین رانتی از نظر کیفیت تخصیص، میزان برآورد نیاز و حتی نوع چای وارداتی انواع و اقسام تخلف با رقم بالا صورت گرفته است؟ تنها پاسخی که مردم از ما می‌پذیرند، برخورد جدی است.

وی افزود: امروز واردات خودرو با توجیه نبود ارز با کندی بسیار پیش می‌رود، اما یک شرکت چنین دریافتی را به خود اختصاص می‌دهد. ما برای دو قرص نان سامانه راه‌اندازی کردیم، در حالی که باید چنین سامانه‌ای را برای کالاهای دیگر مانند چای نیز تشکیل داد.

وی متذکر شد: هرچند موضوعی مانند رانت فولاد از گذشته آغاز شده، اما حاکمیت موظف است برخورد بازدارنده داشته باشد و این برخورد باید طوری باشد که به چشم مردم بیاید.