حسینی: دولت عزم راسخی برای جبران برخی از کاستی‌ها و کمبودها دارد معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت عزم راسخی برای جبران برخی از کاستی‌ها و کمبودها دارد و مدیران باید تلاش کنند تا کارکنان به دنبال گره گشایی از مشکلات مردم و جلب رضایت ارباب رجوع باشند. به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد حسینی […]

حسینی:

دولت عزم راسخی برای جبران برخی از کاستی‌ها و کمبودها دارد

دولت عزم راسخی برای جبران برخی از کاستی‌ها و کمبودها دارد

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت عزم راسخی برای جبران برخی از کاستی‌ها و کمبودها دارد و مدیران باید تلاش کنند تا کارکنان به دنبال گره گشایی از مشکلات مردم و جلب رضایت ارباب رجوع باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با تشکر از حضور حماسی و گسترده مردم استان در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن که خط بطلانی بر دروغ‌پردازی های معاندان بود، تاکید کرد: بدون تردید مردم استان بدون توجه به فضاسازی‌های کاذب، با همدلی و وحدت و تلاش و مجاهدت پیشرفت و آبادانی استان را رقم خواهند زد.

وی اقدامات سازنده و تحول آفرین در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر در این حوزه‌ها به جایگاه ممتازی نائل شویم الگویی موفق برای سایر ملت‌ها خواهیم بود همانگونه که روحیه مقاومت و ایستادگی ملت ایران الگویی برای ملت‌های آزادیخواه جهان شد و جبهه مقاومت شکل گرفت.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که «دولت عزم راسخی برای جبران برخی از کاستی‌ها و کمبودها دارد» اظهار داشت: حضرت آقا در دیدار اخیرشان با بیان اینکه در دهه ۹۰ رشد اقتصادی نداشتیم به الزامات رشد اقتصادی اشاره کردند که اقدام برای تحقق این الزامات برای همه مسئولین یک تکلیف است، اگر رهبری از افزایش بهره وری و کارآمدی سخن گفتند باید مدیران تلاش کنند تا کارکنان بیش از گذشته به دنبال گره گشایی از مشکلات مردم و جلب رضایت ارباب رجوع باشند.

حسینی گفت: برای ایجاد روحیه نشاط و پویایی در جوانان باید فرصت‌های شغلی مناسبی برای آنان مهیا شود، دولت مردمی با فراهم کردن زمینه‌های رشد سرمایه‌گذاری، افزایش تولید و صادرات به دنبال افزایش رشد اقتصادی است.

وی با تاکید بر این‌که «رفع مشکلات و جبران کمبودها نیازمند مدیریت جهادی و روحیه انقلابی است» خاطرنشان کرد: با روال عادی و دیوان‌سالاری پیچیده اداری نمی‌توان موفقیت چندانی در پیشبرد امور داشت لازم است با نوآوری، خلاقیت و ابتکار در مسیر حل و فصل مشکلات و پیشرفت و آبادانی کشور گام برداشت.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اقدامات دولت مردمی در یک سال و نیم گذشته اظهار داشت: دولت در این مدت در کنار پرداخت بدهی‌های به ارث رسیده از قبل و مدیریت مسائل جاری کشور و تأمین نیازمندی‌های مردم، سرمایه گذاری‌های بزرگی را در عرصه‌های مختلف صنعتی، نفت و انرژی و کشاورزی و معدن آغاز کرده است و بر اساس گزارش اساتید اقتصاد، شاخص‌های اقتصادی در غالب حوزه‌ها روند مثبت پیدا کرده است.

وی با تاکید بر «اهتمام دولت مردمی و شخص آیت الله رئیسی به محرومیت زدایی»، گفت: امروز همه اعضای دولت نسبت به محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان از انگیزه لازم برخوردار هستند و مسئولیت خود را در این حوزه با جدیت دنبال می‌کنند.

حسینی همگرایی و انسجام مسئولین و مردم استان را در پیشرفت و آبادانی استان حائز اهمیت دانست و گفت: برخی به دنبال القای نادرست ناامن بودن استان و نیز دامن زدن به اختلافات و ترویج واگرایی هستند که باید با تقویت وحدت و همدلی و افزایش خدمت رسانی به مردم و تلاش برای رفع مشکلات مناطق مختلف، نقشه‌های آنان را نقش بر آب کرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به این‌که «استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های زیادی برای رشد و سازندگی برخوردار است» گفت: متأسفانه در دوره گذشته توجه لازم و کافی به استان نشده اما دولت مردمی و عدالت محور مصمم است بر اساس آمایش سرزمینی، توزیع عادلانه امکانات و تکمیل زیرساخت‌ها شرایط مناسبی برای توسعه استان فراهم سازد.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت اطلاع‌رسانی و تبیین دستاوردهای نظام اظهار داشت: دشمنان با سرمایه‌گذاری سنگین و سیاه نمایی و با توسل به دروغ، تحریف و تبلیغات روانی به دنبال تزریق یاس و ناامیدی در جامعه هستند که در مقابله با آن لازم است ضمن ارتقای سواد رسانه‌ای، حوزه اطلاع رسانی را تقویت کرده و با تبیین دستاوردهای دولت روحیه امید، اعتماد و نشاط را در بین مردم گسترش داد. مسئولان و مدیران در کنار کار و تلاش مجاهدانه باید دستاوردها و خدمات خود را به افکار عمومی تبیین و اطلاع‌رسانی کنند.

حسینی گفت: مشکلات و گرفتاری‌های زیادی از دهه گذشته بجا مانده است و بسیاری از پروژه‌های عمرانی و زیر بنایی که حتی برخی بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند، به حال خود رها شده بودند و دولت تحول گرا مصمم است با روحیه جهادی این طرح‌ها را تکمیل و در دسترس استفاده عموم قرار دهد. دولت دکتر رئیسی در یک سال و نیم اخیر اقدامات قابل‌توجهی برای رفع محرومیت، اشتغالزایی و سایر بخش‌های اقتصادی انجام داده است.

وی در ادامه گفت: ۴۸ طرح بزرگ و پیشران اقتصادی در دولت سیزدهم در سطح کشور با سرمایه گذاری صنایع و شرکتهای بزرگ و بانک‌ها در حال انجام است که در همین مدت ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که به یاری خدا تکمیل این طرح‌ها تحولی اساسی در کشور ایجاد خواهد کرد. دولت سیزدهم بدنبال نظام پرداخت عادلانه حقوق در سازمان اداری استخدامی است که در آن نگاه عادلانه لحاظ خواهد شد.

حسینی شناسایی افرادی متمکنی که با شگردهای گوناگون از پرداخت مالیات تاکنون خودداری کرده‌اند را از جمله برنامه‌های دولت در حوزه مالیات دانست و افزود: با توجه به اخذ مالیات از این مودیان جدید، پیش بینی درآمدهای مالیاتی دولت در بودجه سال جاری ۱۰۰ درصد تحقق یافته و در سال ۱۴۰۲ نیز افزایش خواهد یافت. البته همچنان شاهد فرار مالیاتی عده‌ای هستیم که سازمان مالیاتی به سراغ آنان خواهد رفت تا گامی بلند در اجرای عادلانه قانون و کاهش وابستگی به نفت باشد.

وی در ادامه با اشاره به وقایع پاییز امسال و بیان اینکه حضور برخی از جوانان و نوجوانان در اغتشاشات اخیر تحت تأثیر هیجانات و جنگ روانی بوده است، خاطرنشان کرد: دشمنان با بهره‌گیری از شبکه‌های فارسی زبان و فضای مجازی و با القای اخبار دروغ، ذهن بخشی از جامعه را تحت تأثیر قرار دادند لذا ضرورت دارد با جهاد تبیین و استفاده از روش‌های هنرمندانه سطح آگاهی جوانان و نوجوانان را ارتقا داد تا مکر و فریب شیادان خنثی شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بر ضرورت اطلاع رسانی به هنگام و هوشمندانه تاکید کرد و اظهار داشت: بدون تردید اگر در چنین حوادثی به موقع اطلاع رسانی شود، دشمنان نمی‌توانند بر موج احساسات سوار شوند.

حسینی با بیان این‌که «تحقق شعار ایران قوی و با صلابت، راه غلبه بر توطئه‌های دشمنان و سلطه گران است»، گفت: وقتی که قدرت‌های جهانی شاهد اقتدار ملت ایران در حوزه‌های مختلف و کارآمدی دستگاه‌های اجرایی باشند ناچار عقب نشینی خواهند کرد و تن به واقعیات می‌دهند، اما اگر احساس کنند دارای ضعف هستیم کمترین ترحمی به ملت شریف ایران نخواهند کرد که با نگاهی به سابقه سیاه و وحشیانه غربی‌ها در دوران برده داری و استعمار، می‌توان به ماهیت سردمداران آنان پی برد.

وی گفت: اگر در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از اقتدار و توانمندی لازم برخوردار باشیم با اتکال به خداوند، خودباوری و اعتماد به نفس و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و فرصتهای فراوان کشور می‌توانیم مشکلات را پشت سر گذاشته و به جامعه‌ای الگو و الهام بخش تبدیل شویم.

حسینی با تاکید بر این‌که «اقتصاد باید بطور واقعی مردمی باشد» اظهار داشت: مشارکت و حضور مردم در فعالیت‌های اقتصادی یک ضرورت است و دستگاه‌های دولتی باید مشوق‌ها و جذابیت لازم برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را فراهم کنند و دولت اقدامات خوبی را در این خصوص آغاز کرده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت مبعث پیامبر گرامی اسلام اظهار داشت: در قرآن مجید شخصیت پیامبر به زیبایی تعریف شده است و لازم است زندگی فردی، اجتماعی و مدیریتی آن حضرت از سوی مسئولان و مدیران مورد توجه قرار بگیرد در این راستا همچنین خطبه‌ها و نامه‌های حضرت علی علیه السلام می‌تواند الگوی مناسبی برای حکمرانی باشد. باید تلاش کنیم در مسیر نبی مکرم اسلام گام برداشته و به جامعه نمونه و الگو تبدیل شویم و بتوانیم در عمل دیگران را دعوت الی الله کنیم.

وی در ادامه به فرمان امام راحل در خصوص ارتداد سلمان رشدی اشاره کرد و گفت: امام راحل سال ۶۷ در چنین ایامی با احساس مسئولیت و غیرت دینی حکم ارتداد سلمان رشدی را صادر کردند و عملاً این درس را آموختند که همه باید غیرت نسبت به مسائل دینی و احکام الهی را در وجود خود تقویت کنند.


دولت عزم راسخی برای جبران برخی از کاستی‌ها و کمبودها دارد