به گزارش «تابناک» به نقل از برنا، محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور در خصوص آخرین پیگیری‌ها برای پول‌های بلوکه شده ایران در سایر کشور‌ها گفت: در این زمینه ۷ پرونده داریم که نیازمند مجوز اصل ۱۳۲ مجلس است، ما یک لایحه را سال ۱۴۰۱ و دو لایحه دیگر را اوایل امسال به مجلس دادیم؛ […]

به گزارش «تابناک» به نقل از برنا، محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور در خصوص آخرین پیگیری‌ها برای پول‌های بلوکه شده ایران در سایر کشور‌ها گفت: در این زمینه ۷ پرونده داریم که نیازمند مجوز اصل ۱۳۲ مجلس است، ما یک لایحه را سال ۱۴۰۱ و دو لایحه دیگر را اوایل امسال به مجلس دادیم؛ امیدوارهستیم هرچه زودتر در مجلس تصویب شود.

وی افزود: تا الان مجلس ۵ تا از این لوایح را در کمیسیون‌های ذی‌ربط تصویب کردند، دو لایحه مانده که باید تصویب شود و ۵ لایحه دیگر هم در نوبت صحن است.

 معاون حقوقی رئیس جمهور مطرح کرد: به دلیل اینکه قانون برنامه و سایر موضوعات در مجلس وجود داشته یک مقدار رسیدگی به این کار به تعویق افتاد. انشالله هرچه زودتر این لوایح به تصویب برسند تا ما بتوانیم کارمان را پیگیری کنیم. برای برخی از امول بلوکه شده سریعا اقامه دعوی می‌کنیم و انشالله با پیگیری قضایی آن‌ها را بر می‌گردانیم.