سیاسی

«دور دوم انتخابات مجلس» به اندازه مرحله اول اهمیت دارد – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، «احمد وحیدی» وزیر کشور امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت، با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از روز جمعه بیست و یکم اردیبهشت، مرحله دوم انتخابات مجلس را داریم که به اندازه مرحله اول، دارای اهمیت است.

وی افزود: ۴۵ نماینده در این مرحله انتخاب می‌شوند؛ لذا لازم است که مردم عزیزمان و عزیزانی که بین مردم نفوذ دارند، تلاش کنند تا شاهد مشارکت خوب در پای صندوق‌های رأی باشیم.

وحیدی تاکید کرد: با توجه به اینکه ۱۱۵۰۰ شعبه اخذ رأی در ۲۲ حوزه انتخاباتی داریم، ۱۵ استان ما درگیر انتخابات مرحله دوم است؛ لذا در این دوره شاهد کار گسترده‌ای خواهیم بود.

وزیر کشور تصریح کرد: ان‌شاء الله مردم عزیزمان حماسه‌ای جدید خلق کنند و از آن‌ها درخواست می‌کنیم پای صندوق‌های رأی حضور داشته باشند.

وحیدی در ادامه گفت: کارها آماده است و آموزش‌های لازم برای هشت حوزه که انتخابات الکترونیکی است، داده شده است. همچنین فرصت تبلیغات هم در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: معرفی حساب برای شفاف‌سازی مالی داوطلبان انتخابات برقرار است. مشکل امنیتی نداریم و کسانی که در مرحله اول در یک حوزه انتخابیه رأی داده‌اند و کسانی که به هر دلیلی رأی نداده‌اند و نیز افرادی که پس از مرحله اول انتخابات در ۱۱ اسفند به سن قانونی رسیده‌اند، می‌توانند در انتخابات رأی دهند.

وزیر کشور درباره برنامه دولت برای کمک به مردمی که املاک آنها در روستای شفت دچار آتش‌سوزی شده است، تصریح کرد: چون سازه آنجا چوبی است، آتش‌سوزی به سرعت گسترش یافت که حادثه تلخی بود و دولت از مسیر صندوق بیمه حوادث ورود کرده و سعی می‌کند به این افراد کمک کند و تا آنجا بازسازی شود.

وحیدی در پاسخ به این سوالی در خصوص اینکه آیا قرار است گواهینامه موتورسواری برای بانوان صادر شود، اظهار کرد: فعلاً چیزی در دستور کار نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا