دریادار خواجه امیری: دوران سربازی تمرینی برای روابط انسانی، برادری و کار تیمی است معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: دوران سربازی تمرینی برای روابط انسانی، برادری و کار تیمی و فرصتی است که جوانان در آن جامعه‌پذیری و مسئولیت‌پذیری و مهارت‌های زندگی را فرامی‌گیرند. به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار مهدی خواجه‌امیری معاون هماهنگ […]

دریادار خواجه امیری:

دوران سربازی تمرینی برای روابط انسانی، برادری و کار تیمی است

دوران سربازی تمرینی برای روابط انسانی، برادری و کار تیمی است

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: دوران سربازی تمرینی برای روابط انسانی، برادری و کار تیمی و فرصتی است که جوانان در آن جامعه‌پذیری و مسئولیت‌پذیری و مهارت‌های زندگی را فرامی‌گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار مهدی خواجه‌امیری معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه ۳ بهمن‌ماه) در اختتامیه پانزدهمین جشنواره جوان سرباز وزارت دفاع ضمن تبریک ولادت امام محمد باقر (ع) گفت: امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند الجنود عز الدین و حصون الولاه؛ سربازان مایه عزت دین و دژهای والیان هستند.

وی افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) می‌فرمایند فرماندهان لازم است با سربازان و افراد به اصطلاح زیردست خود به شیوه‌های اسلامی، انسانی رفتار کنند. آن‌ها را با عواطف خود دلگرم کرده و با اعمال پسندیده خود از آن‌ها سربازانی فداکار بسازند. فرمانده کل قوا درباره خدمت مقدس سربازی می‌فرمایند: خدمت وظیفه عمومی خدمت واقعاً مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای علت و کشور قرار دارد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با اشاره به محورهای برگزاری اختتامیه پانزدهمین جشنواره جوان سرباز این نهاد بیان کرد: ارتقای روحیه و انگیزه سربازان، تقویت نگرش مثبت و ارتقای رفتاری فرماندهان سربازی، ارتقای نشاط و پویایی و هویت بخشی به سربازان، تقویت اعتماد به نفس و خودباوری، ارتقای سطح منزلت و قداست خدمت مقدس سربازی در سطح جامعه و الگوسازی مناسب برای جوانان سرباز محورهای اصلی برگزاری این جشنواره است.

دریادار خواجه‌امیری با بیان اینکه طی سالیان گذشته اقدامات بسیار مناسبی در جهت تحقق منویات فرمانده کل قوا برای ارتقای منزلت کارکنان وظیفه در وزارت دفاع انجام شده است، تصریح کرد: برگزاری مراسم روز سرباز در کلیه یگان‌های سربازی به صورت سالیانه، برگزاری مجموعه جشنواره‌های جوان سرباز و تجلیل از کارکنان وظیفه نمونه و ارائه حکمت کارت سربازی به کارکنان وظیفه متأهل و مجرد به منظور استفاده از تخفیف‌های فروشگاه‌های اتکا جز خدمات ارائه شده توسط وزارت دفاع به سربازان این نهاد است‌.
وی افزود: اجرای برنامه‌های متعدد اوقات فراغت سربازان اعم از اردوهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی، برگزاری مسابقات متعدد ورزشی و فرهنگی به مناسبت‌های مختلف در طول سال، اولویت استخدام کارکنان وظیفه در وزارت دفاع، تشکیل قرارگاه توانمندسازی شخصیتی کارکنان وظیفه و انجام تست‌های شخصیتی برای کارکنان وظیفه جدید الورود و پوشش حمایتی کارکنان وظیفه معسر جز برنامه‌های اجراشده برای رفاه حال سربازان و کارکنان وظیفه وزارت دفاع است.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با بیان اینکه این نهاد دوره‌های مختلفی برای مهارت آموزی سربازان و کارکنان وظیفه برگزار کرده است، بیان کرد: دوره‌های فنی و حرفه‌ای، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان و مهارت‌های عمومی جز مهم‌ترین دوره‌های برگزار شده توسط وزارت دفاع برای مهارت آموزی سربازان و کارکنان وظیفه است.
وی دوران سربازی را تمرین برای روابط انسانی، برادری و کار تیمی دانست و گفت: در دوران سربازی فرصتی است که جوانان در آن جامعه پذیری و مسئولیت پذیری را آموخته و مهارت‌های زندگی و تعاملات گروهی را فرا می‌گیرند.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع، گفت: رشد و تعالی از مواردی است که باید در جوانان سرباز در دوران سربازی با همکاری مسئولان عقیدتی سیاسی طی کنند.

دریادار خواجه‌امیری در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مأموریت وزارت دفاع در موضوع کارکنان وظیفه توجه ویژه به منزلت کارکنان وظیفه و استفاده تخصصی از آنان در راستای مأموریت‌های دفاعی بوده و همواره تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی مناسب و مدون اقدامات خرسندساز برای این عزیزان اجرایی شود.