یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آذرماه حقوق سربازان افزایش پیدا می کند، گفت: طبق توافق صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان برنامه و بودجه، از پایان آذرماه دریافتی سربازان نزدیک ۲۰ درصد دیگر افزایش پیدا کند یعنی به صورت میانگین از ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار […]

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آذرماه حقوق سربازان افزایش پیدا می کند، گفت: طبق توافق صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان برنامه و بودجه، از پایان آذرماه دریافتی سربازان نزدیک ۲۰ درصد دیگر افزایش پیدا کند یعنی به صورت میانگین از ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان می‌رسد.

به گزارش هشت صبح، محسن دهنوی در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران گفت: طبق قانون بودجه ۱۴۰۲، حقوق پرداختی سربازان بین ۶۰ تا ۹۰ درصد پایور هم‌تراز باشد و برای سربازان مجرد حداقل ۶۰ درصد و تا ۹۰ درصد برای سربازان متاهل اجرایی شود.

وی با بیان اینکه ابتدای امسال حدود ۲۰ درصد حقوق سربازان افزایش پیدا کرد، افزود: دریافتی سربازان در سال گذشته به صورت میانگین حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که اکنون حقوق سربازان به صورت میانگین به ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان شده و تقریبا افرایش ۲۰ درصدی رخ داده است. مابقی آن هم به دلیل نبود منابع کافی به حکم قانونی مجلس عمل نشد و سازمان برنامه و ستاد کل نیروهای مسلح نتوانسته بودند بر سر تامین منابع به تفاهم برسند.

این عضو هیات رئیسه مجلس اظهار کرد: در طول یک ماه گذشته جلسات متعددی در مجلس با حضور نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد. احتیاج به ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع داشتیم تا بتوان در ماه‌های پایانی سال قانون به درستی اجرا شود.

وی با بیان اینکه منابع لازم برای اجرای قانون تامین شده است، گفت: توافق صورت گرفته که به موجب آن از آذر ماه یعنی پایان این ماه، دریافتی سربازان نزدیک ۲۰ درصد دیگر افزایش پیدا کند یعنی به صورت میانگین از ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان می‌رسد. بر این اساس میزان افزایش حقوق سربازان نسبت به سال گذشته میانگین ۴۵ درصد می شود بود لذا سربازان از این ماه شاهد افزایش حقوق خواهند بود.

دهنوی با این توضیح که این میزان افزایش به صورت میانگین است، گفت: افزایش ۸۰۰ هزار تومانی حقوق به صورت میانگین است و احتمالا برای مجردها کمتر و متاهل ها بیشتر است؛ طی یک ماه اومده خبرهای خوب دیگری نیز برای سربازان خواهیم داشت.

ادامه دارد