دفاع مقدس همچنان ادامه دارد – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ در مراسم یادواره ۳۰۰ شهید گرانقدر حوزه مقاومت بسیج ۱۳۷ رمضان ناحیه جماران در حسینیه شماره یک امام خمینی طی سخنانی گفت: هفته دفاع مقدس که گذشت را گرامی می‌داریم و جا دارد از شهدای جنگ تحمیلی شهدای مدافع حرم، شهدای مقاومت و شهدای سلامت یاد کنیم که در رأس آن حاج قاسم سلیمانی است.

وی با اشاره به بیانات رهبری انقلاب در خصوص دفاع مقدس افزود: درست است که ما ۸ سال جنگ تحمیلی را می‌گوئیم دفاع مقدس اما در واقع ۴۵ سال است که در دفاع مقدس هستیم و این دفاع مقدس همچنان ادامه دارد. سردار حسن زاده تاکید کرد: اگر سه مقطع زمانی را در نظر بگیریم و سه حادثه را مبنا قرار دهیم، یکی مبعث پیامبر اسلام (ص) است. بعد موضوع ظهور را به لحاظ زمانی را باید در نظر بگیریم و انقلاب اسلامی بین مبعث و ظهور است که اتفاقات عجیبی در این دوران افتاده است.

وی ادامه داد: از مبعث تا ظهور انقلاب اسلامی قرار دارد و در این بازه زمانی و با اظهار بسیاری از بزرگان در نزدیکی ظهور قرار داریم و حتی به تعبیر مرحوم آیت الله حسن‌زاده آملی در دوران ظهور هستیم.

سردار حسن زاده گفت: ما در انقلاب اسلامی در دوران ظهور صغری قرار داریم. به نظر بنده حقیر از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا انشالله ظهور حضرت صاحب (عج) ما در دورانی قرار داریم که دوران دفاع مقدس است.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که باید به دفاع مقدس و عظمت آن بپردازیم و آن را بشناسیم و بشناسانیم.

وی‌ادامه داد: ما در انقلاب از چه چیزی دفاع کردیم؟ باید گفت ما از تمامیت انقلاب دفاع کردیم، ما از تمامیت کشور دفاع کردیم و دفاع از کلیت کشور بود زیرا دشمنان اصل کشور را نشانه گرفته بودند و در واقع ما از اصولمان دفاع کردیم.

سردار حسن زاده در ادامه گفت: از بعد دیگر ما از انقلاب در برابر چه کسانی دفاع کردیم؟ رهبری انقلاب فرمودند ما در برابر تمام جانیان دفاع کردیم. ظاهراً صدام حمله را آغاز کرد اما این یک جنگ جهانی علیه انقلاب اسلامی شکل گرفت و ۷۰ کشور از صدام حمایت کردند. اروپاییان انواع و اقسام هواپیماها و تجهیزات را در اختیار صدام قرار دادند.

فرمانده سپاه تهران اذعان داشت: باید گفت در جنگ تحمیلی چه کسانی دفاع کردند و دفاع کنندگان چه کسانی بودند؟ در پاسخ باید گفت دفاع کنندگان بر حسب یک نگاه مردم و ارتش و سپاه بودند، اما در واقع همه مردم دفاع کردند. تمام رزمندگان ما از نوجوانان گرفته تا جوانانی مانند شهید حسین فهمیده و …بودند و در واقع تمام اقشار و از جمله زنان در دفاع حضور داشتند. آنها در همه جا از بیمارستان گرفته تا پشت جبهه در دفاع نقش داشتند.
در حال تکمیل

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا