فضائلی در گفتگو با مهر: دشمن به صدایی ضریب می‌دهد که متعلق به اکثریت مردم ایران نیست عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: باید دقت داشته باشیم صدایی که دشمنان جمهوری اسلامی می‌خواهند پژواک بیشتری داشته باشد و به آن ضریب داده شود صدای اکثریت قاطع مردم ایران نیست. مهدی فضایلی […]

فضائلی در گفتگو با مهر:

دشمن به صدایی ضریب می‌دهد که متعلق به اکثریت مردم ایران نیست

دشمن به صدایی ضریب می‌دهد که متعلق به اکثریت مردم ایران نیست

عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: باید دقت داشته باشیم صدایی که دشمنان جمهوری اسلامی می‌خواهند پژواک بیشتری داشته باشد و به آن ضریب داده شود صدای اکثریت قاطع مردم ایران نیست.

مهدی فضایلی عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره بیانات اخیر رهبر انقلاب مبنی بر شنیدن صدای ملت ایران، گفت: صدای مردم و شنیدن آن بسیار مهم است، این صدا، بیانگر دیدگاه‌ها و نگاه کلانی است که جامعه نسبت به مسائل و موضوعات مهم کشور دارد که بخش مهمی از آن، به حوزه معیشتی و مشکلات اقتصادی باز می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه دیدگاه و صدای مردم در حوادث اخیر ابعاد کلان‌تر و مبنایی‌تری دارد، عنوان کرد: جریان‌های داخلی و خارجی مقابل نظام تلاش می‌کنند صدایی که مطلوب خودشان است را بزرگنمایی کنند و صدای اصلی و غالب را نادیده بگیرند و نسبت به آن بی توجه باشند. آنچه رهبری در دیدار اخیر بر آن تاکید کردند نیز توجه به صدای غالب مردم ایران است.

این فعال رسانه‌ای با تاکید بر اینکه بخشی از صدای غالب مردم با حضور میدانی خود را نشان داده است، اظهار کرد: بزرگترین و بلندترین صدا، مربوط به تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی بود که عظمت و همدلی میان مردم در آن رویداد بود غیرقابل‌کتمان است. در این تشییع مردم نشان دادند که با قهرمان ملی خود ارتباطی عمیق داشته‌اند و با شعارهایی که دادند حماسه بزرگی را در شهرهای مختلف ایران رقم زدند.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری تاکید کرد: علاوه بر این در مدت گذشته و حوادث اخیر تجمعات متعددی برگزار شد که با شکوه‌ترین آن روز دانش‌آموز یعنی ۱۳ آبان بود که هم به لحاظ نوع مناسبت و هم به لحاظ حضور حماسی نشان داد قاطبه مردم در موضوعات کلان چه نگاهی دارند. همچنین در تجمعاتی که در برخی از شهرها به واسطه تشییع شهدای امنیت برگزار شد از جمله مشهد و اصفهان صدای پرطنین دیگری از قاطبه مردم ایران به گوش رسید.

فضایلی یادآور شد: جمعیت کشور ما حدود ۸۵ میلیون نفر است. شماری از این جمعیت در شهرهای مختلف به خیابان آمدند، دیوارنویسی کردند یا برای مثال شب‌ها بر پشت بام شعار دادند. دشمن همواره به صدای همین تعداد اندک تعمیم داد و پژواک آن را بالا برد، به طوری که اگر دو نفر در ساختمانی شعاری بدهند رسانه‌هایی همچون بی‌بی‌سی یا سعودی‌اینترنشنال فیلم آن را در شبکه‌های خود منتشر می‌کنند، ولی میلیون‌ها نفری که شعاری نمی‌دهند را نادیده می‌گیرند.

وی اظهار کرد: نمی‌خواهیم بگوییم کسانی که شعار نمی‌دهند گلایه‌ای ندارند، اما دست کم با تحرکات رادیکال این جماعت همراه نشده‌اند. رسانه‌های غربی هرگز این گروه از مردم را مد نظر قرار نداده و نه تنها سعی نکرده‌اند آنها را به عنوان بخشی از اخبار ببینند بلکه فرصت دیده شدن را هم از آنها سلب کرده‌اند.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری تصریح کرد: بحث صدای مردم که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند موضوع مهمی است که نیروهای انقلاب و مردم باید به آن توجه داشته باشند. باید دقت داشته باشیم صدایی که دشمن می‌خواهد پژواک بیشتری داشته باشد و به آن ضریب داده شود صدای اکثریت قاطع مردم ایران نیست.

فضایلی تاکید کرد: از طرف دیگر مجامع بین‌المللی که همدلی و همسویی روشنی با نظام سلطه دارند طبیعتاً صدای همین گروه اندک را می‌شنوند و نسبت به همان واکنش نشان می‌دهند؛ البته صدور قطعنامه از سوی نهادی که کشورهای ضد حقوق بشری سردمدار آن هستند حرفی مضحک است. خنده‌دار است اگر آنها بخواهند درباره حقوق بشر در کشور ما حساسیت به خرج دهند و پرچمدار مطالبات و حق و حقوق مردم ما باشند.