امیر سرلشکر موسوی: دشمن به دنبال سلطه گری و شکستن استقلال و عزت کشورهای مستقل است فرمانده کل ارتش گفت: دشمن با تمام مولفه های قدرت خود در یک جنگ ترکیبی برای شکستن استقلال و عزت کشور و به زانو درآوردن آن نظامی که می خواهد خود برای خود تصمیم بگیرد اقدام می کند. به […]

امیر سرلشکر موسوی:

دشمن به دنبال سلطه گری و شکستن استقلال و عزت کشورهای مستقل است

دشمن به دنبال سلطه گری و شکستن استقلال و عزت کشورهای مستقل است

فرمانده کل ارتش گفت: دشمن با تمام مولفه های قدرت خود در یک جنگ ترکیبی برای شکستن استقلال و عزت کشور و به زانو درآوردن آن نظامی که می خواهد خود برای خود تصمیم بگیرد اقدام می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، گفت: فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) در روز ۱۹ بهمن، روز نیروی هوایی الهی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیانات بسیار مهمی فرمودند که هر یک از آن جمله‌ها، عبارات و واژه‌ها نیاز به جلسات تبیین و تشریح دارد.

وی در مراسم دوره هشتم دکتری حرفه‌ای عالی جنگ و دوره سی و دوم کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه افزود: معظم‌ له در یک جا فرمودند؛ مردم و مسئولین قدر شما را می‌دانند و خودتان هم قدر خودتان را بدانید.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: یکی از وجوه قدر خود را دانستن این است که بدانیم از کجا آمده‌ایم، کجا هستیم و به کجا می‌خواهیم برویم و در واقع امروز در کجای تاریخ و در کجای جغرافیا ایستاده‌ایم.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به مشخصه‌های نقطه استقرار امروز جمهوری اسلامی ایران، گفت: یکی از مشخصه‌ها تهدیدات نظام سلطه است، خوی استکباری؛ تمامیت‌خواه، متجاوز و مبتنی بر تحقیر و ذلت ملت‌هاست، نظام سلطه کشورها و ملت‌ها را سرسپرده، گوش به فرمان و تابع خود می‌خواهد و استقلال و عزت یک ملت و یک کشور را بر نمی‌تابد، لذا با تمام مؤلفه‌های قدرت خود در یک جنگ ترکیبی برای شکستن استقلال و عزت کشور و به زانو درآوردن آن نظامی که می‌خواهد خود برای خود تصمیم بگیرد اقدام می‌کند.

فرمانده کل ارتش مشخصه دیگر را تغییرات و سرعت رشد علم و فناوری دانست و افزود: در دنیای امروز متفاوت با گذشته حتی نه چندان دور، هر روز ما شاهد یک تغییر جدید، یک کشف جدید، یک پیشرفت جدید و یک انقلاب در حوزه‌های گوناگون علم و فناوری هستیم که عرصه نظامی هم تحت تأثیر آن است.

سرلشکر موسوی اظهار داشت: مشخصه سوم راه روشن ترسیم شده برای ادامه حرکت انقلاب اسلامی، در بیانیه گام دوم است. انقلاب اسلامی به حرکت خود ادامه می‌دهد تا به ساخت تمدن جدید اسلامی و زمینه سازی برای ظهور برسد.

فرمانده کل ارتش گفت: دیگر مشخصه ظرفیت‌های کم نظیر کشور و عزم اراده ملی بر حرکت در مسیر تعیین شده، تا وصول به آرمان و اهداف انقلاب اسلامی است که جلوه‌ای از این از عزم و اراده ملی را در راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد بودیم.

سرلشکر موسوی اظهار داشت: شما به عنوان فرماندهان و مدیران رده‌های میانی و بالای ارتش جمهوری اسلامی ایران در چنین نقطه‌ای استقرار دارید؛ درگیر با تهدیدات ترکیبی دشمن با همراهی کامل مافیای رسانه‌ای، متوکل به خداوند بزرگ، متکی بر عزم و اراده یک ملت بزرگ و ظرفیت‌های کم نظیر کشور با بهره‌برداری کامل از علم و فناوری، در مسیر روشن بیانیه گام دوم برای ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: قدر خود را بدانید، یعنی در این جایگاه ویژه، هیچ چالش، مانع یا مشکلی نتواند شما را نَه متوقف، نَه کُند و نَه منحرف سازد.

سرلشکر موسوی در پایان سخنان خود خاطرنشان ساخت: برای همه شما آرزوی عزت، سرافرازی و موفقیت دارم و بار دیگر به شما و خانواده‌های محترم‌تان تبریک عرض می‌کنم.


دشمن به دنبال سلطه گری و شکستن استقلال و عزت کشورهای مستقل است