به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، امیر سرتیپ خلبان واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: یکی از آموزه‌ها و مفاهیم مهم و اساسی در اندیشه و تفکر شیعه، مفهوم مهدویت است. این مفهوم حدود چهارده قرن است که موجب انتظار و امید شیعیان به آینده و ساخت یک تمدن بزرگ اسلامی تحت رهبری و ولایت امام زمان […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، امیر سرتیپ خلبان واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: یکی از آموزه‌ها و مفاهیم مهم و اساسی در اندیشه و تفکر شیعه، مفهوم مهدویت است. این مفهوم حدود چهارده قرن است که موجب انتظار و امید شیعیان به آینده و ساخت یک تمدن بزرگ اسلامی تحت رهبری و ولایت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف شده است. چهارده قرن است که شیعیان انتظار می کشند تا با ظهور امام عصر، جهان را پر از عدل و داد نماید.

وی افزود: شیعیان بصیر و ولایتمدار به خوبی می‌دانند که معنای انتظار، سکون و عدم تحرک نیست. بلکه مفهوم واقعی انتظار حرکت و پویایی در جهت ساخت جامعه اسلامی و آماده سازی جامعه برای ظهور موعود عالم بشریت است. با گذشت قرن‌ها از آغاز امامت حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداء در دورانی که قدرت‌های الحادی و استکباری بر سراسر جهان حکومت می‌کردند، انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به پیروزی رسید و حاکمیت الهی بر زمین را نوید داد.

سرتیپ خلبان واحدی تاکید کرد: انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از آموزه‌های دین اسلام و مکتب تشیع، ندای زمینه سازی برای ظهور را سر داد و مفهوم انتظار و فرهنگ مهدویت را در ایران فراگیر ساخت. انقلاب اسلامی نقش مهمی در حاکمیت فرهنگ انتظار در جامعه و آماده سازی آحاد مردم به ویژه جوانان در زمینه سازی برای ظهور داشته است. انقلاب اسلامی موتور محرک جامعه به سوی ساخت جامعه مهدوی و دستیابی به تمدن نوین اسلامی است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمنان که از پیروزی انقلاب و حاکمیت اسلام در ایران هراس داشتند با تمام قدرت شیطانی خود تلاش کردند در مقابل انقلاب و ملت غیور ایران اسلامی بایستند و مانع از پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی شوند.

امیر سرتیپ خلبان واحدی با اشاره به توطئه‌های دشمنان بعد از انقلاب تصریح کرد: در طول بیش از ۴ دهه گذشته، دشمن انواع توطئه‌ها و دسیسه‌ها را برای شکست انقلاب اسلامی و بازگرداندن ایران به مدار غرب و تحت سیطره آمریکا، طراحی و اجرا کرده است اما این توطئه‌ها یکی پس از دیگری با شکست مواجه شده و در مقابل، ملت بزرگ ایران و نظام اسلامی روز به روز مقتدرتر شده است، به گونه‌ای که جمهوری اسلامی ایران نه تنها به بازدارندگی همه جانبه رسیده، بلکه دامنه اقتدار خود را در سراسر منطقه بسط داده است.

وی افزود: امروز که دشمن خود را در توطئه‌های گذشته ناکام می‌بیند، به جنگ ترکیبی روی آورده و برای مقابله با انقلاب اسلامی و ملت ایران به استفاده گسترده از ابزارهای فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای روی آورده و تلاش می‌کند با نا امیدسازی ملت ایران و به ویژه جوانان، انقلاب را از مسیر خود منحرف کند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امنیتی که دشمنان ما سعی در تضعیف آن دارند، ارتباط تنگاتنگی با مقوله دفاع دارد. دشمنان ما امنیت ایران را نشانه رفته‌اند تا با تزلزل در آن توان دفاعی ایران را کاهش دهند،
و اگر تا به امروز دشمنان به کشور ما حمله نظامی نکرده‌اند، چون نمی‌توانند. آنها در صدد هستند تا رخنه‌ای برای نفوذ در حوزه‌های نظامی و جنگ سخت بیابند و باید هوشیار بود که خواسته دشمن، تضعیف امنیت و به دنبال آن تضعیف رکن دفاعی است.

سرتیپ خلبان واحدی با اشاره به هشیاری ملت ایران اذعان داشت: ملت ما هوشیار است، آحاد ملت نیز دوستدار و پشتیبان نیروهای مسلح هستند چرا که این نیروها اعم از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در بیش از چهار دهه در مقاطع حساس و در برهه‌ها و حوادث گوناگون حافظ جان و مال مردم و پاسدار این آب و خاک و حریم دین بوده‌اند.

وی ادامه داد: به مردم عزیزمان عرض می‌کنیم که عمق راهبرد دشمن را در این ناامنی‌ها بنگرند که با شیوه مختلف جنگ‌های نوین، تضعیف و بر هم زدن انسجام ملی را در دستور کار خود دارند و برایشان ارتش، سپاه و انتظامی فرقی نمی‌کند، اما دشمنان بدانند که ما ایرانی هستیم، متحد و منسجم، متعصب نسبت به دین، وطن و مردم و اجازه دخالت و تعرض به بیگانگان را نمی‌دهیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به بیانات رهبری انقلاب تاکید کرد: مقام معظم رهبری در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ با صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را در مسیر ساخت تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور منجی عالم بشریت معرفی کردند. معظم‌له با تأکید بر نقش جوانان در آینده کشور، خطاب به جوانان تصریح فرمودند: «دهه‌های آینده، ده‌های شماست و شمایید که باید کارآزموده و پرانگیزه از انقلاب خود حراست کنید و آن را هرچه بیشتر به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنا له الفداء) است، نزدیک کنید.»

وی ادامه داد: امروز این مراسم باشکوه و معنوی با عنوان عهد سربازی در راستای ترویج فرهنگ مهدویت و به منظور تجدید عهد و میثاق با حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار می‌شود. همه ما خود را سرباز امام زمان می‌دانیم و تحت فرماندهی نایب امام زمان و فرمانده معظم کل قوا تلاش می‌کنیم روز به روز برای سربازی و جانفشانی در رکاب منجی عالم بشریت و تنها امید مستضعفان عالم آماده‌تر شویم.
کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت فرماندهی آن حضرت، فرماندهی معظم کل قوا از هیچ اقدامی در زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت دریغ نورزیده و تا آخرین نفس از آرمان‌های امام راحل، شهدای گرانقدر و دستاوردهای نظام اسلامی حراست می‌کند.

امیر سرتیپ خلبان واحدی با هشدار به دشمنان کشور اذعان داشت: به دشمنان این مردم و انقلاب هشدار می‌دهیم که ما سربازان ارتشی دست در دست برادران خود در سپاه پاسداران و فرماندهی انتظامی، هرگز اجازه نخواهیم داد خدشه‌ای به منافع ملت و امنیت کشور وارد شود.


دشمنان ما امنیت ایران را نشانه رفته‌اند – پایگاه خبری هشت صبح