دستگیری عناصر اصلی شبکه‌ تأمین مالی گروهک تروریستی منافقین

وزارت اطلاعات اعلام کرد؛

دستگیری عناصر اصلی شبکه‌ تأمین مالی گروهک تروریستی منافقین

دستگیری عناصر اصلی شبکه‌ تأمین مالی گروهک تروریستی منافقین

بر اساس اطلاعیه وزارت اطلاعات، بزرگترین شبکه تأمین مالی و تجهیزات تیم‌های عملیاتی گروهک تروریستی منافقین توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه‌ای از دستگیری بزرگترین شبکه تأمین مالی و تجهیزات تیم‌های عملیاتی گروهک تروریستی منافقین خبر داد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند بزرگترین شبکه تأمین مالی و تجهیزات تیم‌های عملیاتی گروهک تروریستی منافقین توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و ۶ نفر از عناصر اصلی شبکه در سلسله عملیاتی همزمان و در چند استان کشور بازداشت، ۱۰ نفر احضار و تعدادی دیگر از مرتبطین شبکه تحت تعقیب می‌باشند.

این شبکه گسترده وظیفه انتقال پول از خارج با شیوه‌های پیچیده پولشویی و تأمین تجهیزات مختلف برای تیم‌های عملیاتی تروریستی منافقین را عهده دار بود.

سرکرده شبکه مزبور به نام علی محمد دولتی فرزند غلامحسین از عناصر مهم منافقین است و دارای دفاتر و مؤسساتی در کشورهای امارات و هلند می‌باشد.

نامبرده در تعامل مثلث، البانی امارات و هلند، خطوط عملیاتی و پوشش لازم برای تأمین مالی و لجستیک تروریست‌ها را فراهم می‌کرد. در داخل کشور نیز دفاتر، مؤسسات و مرتبطین متعددی توسط وابستگان گروهک منافقین، روند تحویل پول و امکانات از سرپل‌های مستقر در خارج و انجام فرآیندهای چندلایه پولشویی با هدف امحای ردها و آثار منافقین را اجرا کرده و نهایتاً، پول، اسلحه، مواد منفجره و ابزارهای فنی و مخابراتی را به تیم‌های تروریستی تحویل داده و حتی به استخدام اراذل و اوباش برای صحنه‌های اغتشاشات اخیر می‌پرداختند.

من جمله عناصر دستگیر شده پدر یکی از اعضای عملیاتی تیم‌های تروریستی است که نزدیک به ۳ سال پیش بازداشت شد و به دلیل انتسابش به یک دانشگاه صنعتی مهم کشور موجب تهاجم وسیع رسانه‌های معاند علیه دستگاه‌های امنیتی و قضائی کشور شد.

شایان ذکر است که این فرد نیز سابقه وابستگی قدیمی به گروهک منافقین و محکومیت زندان به همین جرم را دارا می‌باشد.

تحقیقات پیرامون شبکه پیش گفته و مرتبطین آن‌ها ادامه داشته و عناصر مقیم خارج از کشور نیز از طریق پلیس بین الملل (اینترپل) و به جرم تأمین مالی تروریسم» و پولشویی سازمان یافته تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

همچنین به کشورهای میزبان منافقین من جمله، آلبانی، هلند و امارات یادآور می‌گردد که به دلیل ماهیت بحران زیست و جنایت پیشه این گروهک حضور آن‌ها در هر کشوری جز دامن زدن به اقدامات غیر قانونی و تروریستی در آن کشورها ثمری نداشته و نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا