به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با عبدالله بوحبیب وزیر امور خارجه لبنان دیدار و گفتگو کرد. امیرعبداللهیان مشورت و گفت‌وگوهای مستمر با برادران لبنانی را برای دو کشور و منطقه مفید دانست و از نقش وزیر خارجه لبنان در کمک به تقویت روابط دو کشور تشکر کرد. وی جایگاه لبنان […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با عبدالله بوحبیب وزیر امور خارجه لبنان دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان مشورت و گفت‌وگوهای مستمر با برادران لبنانی را برای دو کشور و منطقه مفید دانست و از نقش وزیر خارجه لبنان در کمک به تقویت روابط دو کشور تشکر کرد.

وی جایگاه لبنان در منطقه را حائز اهمیت ویژه توصیف کرد و گفت: ما امنیت لبنان را امنیت ایران می‌دانیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات فلسطین، اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه را جنایت جنگی توصیف کرد و در عین حال عملیات اخیر مقاومت را اقدامی صد در صد فلسطینی دانست.

وی افزود: به رغم جنایات جنگی اسرائیل در غزه، مقاومت فلسطین اعلام کرده که امکانات بزرگی داریم که می‌توانیم تا مدتها در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کنیم و هنوز از بسیاری از امکانات خود استفاده نکرده ایم.

امیرعبداللهیان وضعیت انسانی و اقدام رژیم صهیونیستی در قطع آب و برق و سوخت و محاصره غزه را نگران کننده و شایسته توجه جهانی توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با نگاه به شرایط فلسطین، پیشنهاد برگزاری اجلاس فوق العاده وزرای خارجه کشورهای اسلامی را مطرح کرد و برگزاری سریع آن را برای بررسی شرایط کنونی فلسطین و حمایت جهان اسلام از فلسطین و ملت آن در غزه مهم می‌داند.

وی گفت: عملیات الاقصی پاسخ فلسطینی‌ها به تندروی‌ها و جنایات مستمر رژیم صهیونیستی و دولت افراطی این رژیم علیه ملت فلسطین و تعرض مکرر به مسجدالاقصی بود و گفت اگر جنایات رژیم صهیونیستی یابد، واکنش جهان اسلام قوی خواهد بود.

وزیر خارجه کشورمان گفت: آمریکا همه را به آرامش و خویشتنداری دعوت می‌کند، اما دست اسرائیل را برای تداوم جنایت علیه ملت فلسطین باز گذاشته و از آن حمایت می‌کند.

امیرعبداللهیان گفت: منطقه نیاز به آرامش دارد، اما در سایه جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا، تضمینی برای ادامه آرامش در منطقه وجود ندارد.

وی افزود: از نظر ما فوری‌ترین اقدام در سطح سیاسی، تلاش برای توقف جنایات جنگی علیه مردم غزه است.

عبدالله بوحبیب وزیر خارجه لبنان نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از دیدار مجدد با همتای ایرانی، این دیدارها را فرصتی ارزشمند برای تبادل نظر میان دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه دانست.

وی در خصوص تحولات فلسطین و جنایات اسرائیل در نوار غزه گفت ما بارها نسبت به تندروی‌های اسرائیل علیه فلسطین و مقدسات دینی و مقدسات اسلامی جهان اسلام هشدار داده بودیم و اکنون نیز انتقام رژیم اسرائیل از مردم و شهروندان فلسطینی را پاسخی متناسب به آنچه رخ داد، نمی‌دانیم و خواستار توقف فوری جنایات اسرائیل علیه ملت فلسطین و پایان دادن به حملات خونین رژیم علیه غزه و پایان دادن به محاصره ضدانسانی آن هستیم.

بوحبیب گفت: ما ثبات و استقرار در منطقه را مهم می‌دانیم که لازم است همه طرف‌ها در این زمینه تلاش کنند.

بوحبیب تداوم سیاست‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم و شهروندان فلسطین در غزه را شدیداً نگران کننده دانست و خواستار پایان فوری این حملات شد و از ایده جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی حمایت کرد.


در سایه جنایات رژیم صهیونیستی، تضمینی برای آرامش در منطقه نیست – پایگاه خبری هشت صبح