العین امارات نوشت: صادرات نفت عربستان در ماه می ۲۰۲۲ به حدود ۱۱۶ میلیارد ریال سعودی (معادل ۳۰٫۸۷ میلیارد دلار) رسید. در ادامه این مطلب آمده است: اداره کل آمار عربستان اعلام کرد، درآمد حاصل از صادرات نفت در ماه می ۲۰۲۱ حدود ۵۷ میلیارد ریال بود که در در ماه می ۲۰۲۲ با افزایش […]

العین امارات نوشت: صادرات نفت عربستان در ماه می ۲۰۲۲ به حدود ۱۱۶ میلیارد ریال سعودی (معادل ۳۰٫۸۷ میلیارد دلار) رسید.

در ادامه این مطلب آمده است: اداره کل آمار عربستان اعلام کرد، درآمد حاصل از صادرات نفت در ماه می ۲۰۲۱ حدود ۵۷ میلیارد ریال بود که در در ماه می ۲۰۲۲ با افزایش ۱۰۵٫۵ درصدی به ۱۱۶ میلیارد ریال رسیده است.

بر اساس گزارش تجارت بین‌الملل عربستان که توسط اداره کل آمار این کشور منتشر شد، ارزش کل صادرات عربستان نیز در ماه می سال ۲۰۲۲ به ۱۴۴ میلیارد ریال سعودی رسید که در مقایسه با ۷۹ میلیارد ریال در ماه می ۲۰۲۱، ۶۵ میلیارد ریال( ۸۳٫۴٪) افزایش یافته است.

این گزارش حاکی از آن است که ارزش صادرات غیرنفتی (با احتساب صادرات مجدد) در ماه می ۲۰۲۲ بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با ۲۲ میلیارد ریال در مدت مشابه سال گذشته، ۶ میلیارد ریال معادل ۲۶٫۷ درصد افزایش داشته است.

این بولتن حاکی از آن است که ارزش واردات کالاهای پادشاهی در ماه می ۲۰۲۲ بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با ۴۴ میلیارد ریال در ماه می ۲۰۲۱، ۱۰ میلیارد ریال معادل ۲۱٫۸ درصد افزایش داشته است.


درآمد نفتی یک ماه عربستان: ۳۱ میلیارد دلار