رحیم زارع: درآمدهای گمرکی و مدیریت نرخ تورم در جلسه کمیسیون تلفیق بررسی شد سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: در جلسه عصر امروز این کمیسیون میزان تحقق درآمدهای گمرکی و مدیریت نرخ تورم مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، رحیم زارع در تشریح جلسه نوبت عصر امروز (یکشنبه […]

رحیم زارع:

درآمدهای گمرکی و مدیریت نرخ تورم در جلسه کمیسیون تلفیق بررسی شد

درآمدهای گمرکی و مدیریت نرخ تورم در جلسه کمیسیون تلفیق بررسی شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: در جلسه عصر امروز این کمیسیون میزان تحقق درآمدهای گمرکی و مدیریت نرخ تورم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، رحیم زارع در تشریح جلسه نوبت عصر امروز (یکشنبه ۲۵ دی‌ماه) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: در ابتدای این جلسه، رئیس کل گمرک ایران درآمدهای پیش‌بینی شده گمرکی را تشریح کردند و گفتند این در آمدها برای سال آینده ۱۲۶ هزار میلیارد تومان است که ۳۱ هزار میلیارد تومان از آن درآمد واردات خودرو به میزان دو میلیارد دلار است.

وی با اشاره به حضور رئیس کل بانک مرکزی در جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق پیرو توضیحاتی درباره نرخ تورم بیان کرد: نرخ تورم پیش‌بینی شده در لایحه بودجه ۴۰ درصد است لذا رئیس کل بانک مرکزی در زمینه افزایش پایه پولی، رشد نقدینگی و مدیریت نقدینگی توضیحاتی ارائه کردند.

وی تاکید کرد: همچنین رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه در رابطه با تسهیلات پرداختی تبصره ۱۶ و ۱۸ بودجه ۱۴۰۱ و موارد که نیاز هست در بودجه سال آتی مد نظر قرار گیرد، توضیحاتی ارائه داد.

زارع بیان کرد: همچنین در این جلسه با حضور رئیس کل بانک مرکزی درباره تسهیلات به بخش توسعه، تسهیلات به سرمایه در گردش، تسهیلات قرض‌الحسنه‌، تسهیلات فرزندآوری و ودیعه مسکن و همچنین تحولات نرخ ارز، قیمت سکه و طلا و تحولات نرخ تورم و تثبیت قیمت آن و مواردی که به ثبات اقتصادی می‌انجامد، بحث و بررسی صورت گرفت.

این نماینده مجلس با بیان کمیسیون رویکرد تثبیت سیاست‌های اقتصادی را پیگیری خواهد کرد، گفت: انشالله در جلسه نوبت شب، کمیسیون با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه بررسی مباحث درآمدی را به پایان خواهد رساند.


درآمدهای گمرکی و مدیریت نرخ تورم در جلسه کمیسیون تلفیق بررسی شد