خیز دوباره ساترا برای زمین زدن فیلیمو

Print Friendly, PDF & Email

هشت صبح: سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی با اختصار «ساترا» یکی از نهادهای وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که مسئولیت تنظیم‌گریِ رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی ایران را بر عهده دارد. این سازمان یکی از وظایف خود را مقابله با شبکه نمایش خانگی قرار داده که توانسته در نزد افکار عمومی جای بسیار خالی صداوسیما را پر کند. به نظر می رسد صداوسیما با آن همه بودجه رویایی که هر سال هم بیشتر می شود نتوانسته از پس نماوا و فیلیمو برآید و با ابزار ساترا به دنبال محدودسازی بیشتر این پلتفرم هاست.

در همین ارتباط ساترا نسبت به سوالات و ابهامات مطرح شده در رسانه‌های جمعی در خصوص سریال «رهایم کن» پاسخ داد.

بر این اساس؛ ساترا در گزارشی اعلام کرد: «با توجه به تفاهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما طبق اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبلیغات محیطی این سریال که فاقد مجوز است به طور کامل از تمام کشور جمع‌آوری شده است.

همچنین از آنجا که سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی یک نهاد تنظیم‌گر است و ضابط قضایی نیست مکاتبه لازم با قوه قضاییه انجام شده است.

لازم به ذکر است رسیدگی به تخلفات سکوها از طریق دادسرای فرهنگ و رسانه یا کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای انجام می‌شود که ساترا مأموریت خود را برای هماهنگی با قوه قضاییه انجام داده است.

همچنین با توجه به عضویت نماینده دادستان کل کشور در شورای صدور مجوز انتشار ساترا و هماهنگی انجام شده از سوی ساترا با معاونت حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور انتظار می‌رود به‌زودی روند انتشار هرگونه سریال و برنامه نمایش خانگی فاقد مجوز متوقف شود.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا