خلاصه مهم‌ترین اخبار مجلس در ۲۸ آذر؛ واکنش‌ها به حادثه تروریستی راسک/اعلام وصول اصلاحیه بودجه

Print Friendly, PDF & Email

«واکنش نمایندگان به حادثه تروریستی در راسک»، «اعلام وصول اصلاحیه بودجه ۱۴۰۳»،‌ «ارجاع گزارش تخلفات در غار علیصدر به قوه قضائیه» و… از مهم‌ترین خبرهای جلسه علنی امروز (سه شنبه) بیست و هشتم آذر ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی بود که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

به گزارش هشت صبح، جلسه علنی  مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد و بررسی گزارش نهایی تحقیق و تفحص از وزارت ورزش ‌و جوانان در مورد عملکرد فدراسیون سوارکاری، رسیدگی به گزارش نهایی تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت سیاحتی علیصدر همدان و … در دستورکار نمایندگان قرار گرفت.

خلاصه مهم‌ترین اخبار مجلس در ۲۸ آذر؛ واکنش‌ها به حادثه تروریستی راسک/اعلام وصول اصلاحیه بودجه

در ابتدای این جلسه رئیس مجلس در نطق پیش از دستور خود با اشاره به حمله تروریستی به مقر انتظامی راسک، از کمیسیون امنیت ملی خواست ضمن رسیدگی به ابعاد این حادثه، گزارشی از تجهیزات لازم برای تقویت مقرهای انتظامی مرزی تهیه کرده و به مجلس شورای اسلامی ارائه کنند.

محمدباقر قالیباف در ادامه تاکید کرد: حمله تروریستی به مقر انتظامی در شهرستان راسک که منجر به شهادت و مجروحیت جمعی از کارکنان فراجا شد مایه تاثر فراوان شد و بنده این حادثه را خدمت فرمانده معظم قوا، فرماندهی نیروی انتظامی و کارکنان فراجا و مردم شریف استان سیستان و بلوچستان و خانواده‌های شهدای این حادثه تسلیت می‌گویم. لازم است نیروهای امنیتی انتظامی با فوریت نسبت به شناسایی و برخورد با عوامل این شرارت اقدام کنند. باید با مسببان این حادثه از آمرین تا عاملین برخورد شود. در کنار آن تجهیز پاسگاه‌های مرزی برای جلوگیری از این اقدامات لازم است.

در همین ارتباط محمدحسن آصفری در تذکری شفاهی با تاکید بر تقویت مرزها تصریح کرد: درباره حادثه تروریستی که در راسک رخ داد وزیر کشور باید در مجلس حضور پیدا می‌کرد و گزارشی از اقدامات انجام شده برای مقاوم‌سازی پایگاه‌های مرزی به صحن مجلس شورای اسلامی ارائه می‌کرد.

در تذکری دیگر حسینعلی حاجی دلیگانی خواستار تهیه گزارشی از ابعاد حوادث تروریستی در دو سال اخیر به منظور جلوگیری از تکرار این حوادث در سطح کشور شد و اظهار کرد: وضعیتی که در جدار مرزی با عراق داریم اکنون نیز در جدار مرزی با پاکستان داریم. توجه جدی به این مقرهای مرزی لازم است، باید به نحوی عمل شود تا دیگر شاهد تکرار این حوادث و به شهادت رسیدن عزیزان خود نباشیم.

همچنینی فرهاد بشیری از مسئولان امنیتی کشور خواست تا با عوامل تروریستی و حامیان آنها به طور جدی و محکم برخورد کنند تا بدانند هرکسی بخواهد با مردم غیور و غیرتمند ایران اسلامی، لجاجت و خباثت کند به‌شدت پاسخ عملکرد زشت و خبیث خود را خواهد گرفت.

علیرضا سلیمی هم ضمن محکومیت حمله ناجوانمردانه گروهک تروریستی موسوم به جیش‌الظلم به مقر انتظامی راسک و شهادت ۱۱ نفر از نیروهای فراجا با تاکید بر اینکه دولت پاکستان باید در مقابل اقدامات تیم‌های تروریستی پاسخگو باشد، از دولت پاکستان خواست تا ضمن رعایت حسن هم‌جواری، در مقابل اقدامات تیم‌های تروریستی پاسخگو باشد.

خلاصه مهم‌ترین اخبار مجلس در ۲۸ آذر؛ واکنش‌ها به حادثه تروریستی راسک/اعلام وصول اصلاحیه بودجه

در بخش دیگری از جلسه علنی امروز، لایحه اصلاحیه بودجه ۱۴۰۳ از سوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و بر اساس اعلام رئیس مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه (فردا) مجدداً کلیات لایحه بودجه را در صحن بررسی خواهد شد.

قالیباف همچنین از عدم حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست امروز صحن علنی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان انتقاد کرد و خطاب به معاون پارلمانی ریاست جمهوری گفت: البته این حق قانونی وزیر است که یک نوبت حضور خود را به عقب بیندازد اما ما توقع داریم که حداقل ۷۲ ساعت قبل به ما این موضوع را اعلام کنند تا ما بتوانیم دستور دیگری را در مجلس مورد رسیدگی قرار دهیم.

ناطقین مجلس

باقر زاده: هیچ قدرتی نخواهد توانست حیثیت برباد رفته رژیم صهیونیستی را ترمیم کند

باقری: قانون هوای پاک به درستی اجرا شود

حاجی‌پور: افزایش حقوق باید بر اساس تورم باشد

امامی راد: رژیم صهیونیستی فرعون صفت در سراشیبی سقوط است 

میرتاج‌الدینی: دریاچه ارومیه به شرایط بحرانی و سخت رسیده است

***

خلاصه مهم‌ترین اخبار مجلس در ۲۸ آذر؛ واکنش‌ها به حادثه تروریستی راسک/اعلام وصول اصلاحیه بودجه

در ادامه جلسه علنی امروز، گزارش نهایی تحقیق و تفحص از وزارت ورزش و جوانان در مورد عملکرد فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران قرائت شد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۶۳ رأی موافق از مجموع ۲۲۲ رأی ماخوذه با ارجاع این گزارش به قوه قضائیه موافقت کردند.

متن گزارش نهایی تحقیق‌وتفحص از وزارت ورزش در مورد عملکرد فدراسیون سوارکاری را می توانید اینجا بخوانید.

خلاصه مهم‌ترین اخبار مجلس در ۲۸ آذر؛ واکنش‌ها به حادثه تروریستی راسک/اعلام وصول اصلاحیه بودجه

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، گزارش نهایی تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت سیاحتی علیصدر همدان را قرائت کرد و این گزارش برای بررسی تخلفات رخ داده با ۱۷۳ رای موافق، ۸ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۲۱ نماینده حاضر در مجلس به قوه قضاییه ارجاع شد.

امروز همچنین درخواست گروهی از نمایندگان مبنی بر اولویت بررسی طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور را بررسی شد که در نهایت مجلس با این درخواست‌ موافقت کرد.

اخطارها و تذکرات نمایندگان مجلس

شریعتی: اخباری از خیانت پشت پرده برخی کشورهای منطقه به گوش می‌رسد

وحیدی: در شرایط اقتصادی اولویت با پرداخت مطالبات کارکنان دولت است نه هزینه‌های غیرضرور

حسینی: مجمع تشخیص هرچه سریعتر طرح ساماندهی کارکنان دولت را تعیین تکلیف کند

انتقاد آریان پور از عدم تخصیص ارز برای واردات دارو شیرخشک

اسماعیلی: وضعیت استخدام کارکنان مخابرات روستایی مشخص شود

***

در جلسه علنی امروز، طرح اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مجازات اسلامی و لایحه موافقتنامه تجارت تدریجی جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اندونزی اعلام وصول شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا