ورزشی

خدا به فوتبال خوزستان ‌رحم‌ کرد که فقط دو تیم به لیگ یک سقوط می‌کند!

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

ایسنا/خوزستان یک کارشناس فوتبال گفت: چرا از مربیانی که به اعتقاد من سال‌هاست مربیگری‌شان در سطح حرفه‌ای پایان یافته و دیگر حرفی برای گفتن ندارند، باز هم در تیم‌های لیگ برتری خوزستان استفاده شده است؟ هضم این مسایل واقعا دشوار است.

محسن بابادی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: لیگ برتر بیست و سوم، به سرعت برق و باد و به ضرر سه تیم خوزستانی در حال سپری شدن است. با این اوضاع و احوالی که مشاهده می‌شود، اگر قرار بود سه تیم سقوط کنند، بدون تردید فولاد، استقلال خوزستان و نفت آبادان شایسته ترین گزینه ها هستند. اما خدا رحم کرد که تنها دو تیم به دسته یک می روند.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم در موفقیت یک تیم، به جز مباحث مالی و حمایت هواداران و رسانه ها، چند فاکتور دیگر مستقیما دخیل هستند. از جمله ثبات مدیریت، ثبات کادر فنی و ثبات بازیکنان که شامل حفظ بازیکنان خوب فصل قبل و افزودن بازیکنان شایسته به جمع آنان و از دست ندادن بازیکنان به درد بخور در فصل جاری است. مدیرعاملی که با وجود این همه مسایل پشت پرده و مشکلات موجود در لیگ یک توانست پس از هفت سال استقلال خوزستان را به لیگ برتر برساند، فوتبال استان بدون هیچ دلیل موجهی، چشمانش را به روی شایستگی هایش بست و در حقیقت این کشتی بدون ناخدا را در میان امواج پرتلاطم اقیانوس بی انتهای لیگ برتر رها کرد.

این کارشناس فوتبال بیان کرد: مربی بومی تیم استقلال خوزستان نیز بنا به دلایلی که بر ما پوشیده است، از کمک های کارآمد و کاربلد کنار خود بهره نبرد و روی افراد شایسته ای که می توانستند به وی کمک کنند، خط بطلان کشید و به آن ها اعتنا نکرد و این شد سرنوشت تلخ استقلال خوزستان. این تیم باید خیلی زودتر و در هفته های نخست نیم فصل اول، عدم توانایی اش در طراحی تمرینات تاکتیکی فاز تهاجمی خصوصا امر گلزنی و تمام کنندگی را شناسایی می کرد تا از این تعداد بازی با کمترین گل زده ته جدول نباشد اما هنوز هم دیر نیست و می‌تواند روند رو به رشد اخیر خود را ادامه دهد.

او عنوان کرد: دیگر مربی تیم خوزستانی نیز به جای پرداختن به اصل موضوع و برطرف کردن نقاط ضعف خود و تیمش به لحاظ فنی، در کنفرانس های مطبوعاتی داستان سرایی کرده و حرف های تکراری و نخ نما شده می زند که شاید افکار عمومی را از اصل ماجرا به سمت و سوی دیگری منحرف کند. قاطعانه به این سه سرمربی باید هشدار داد که با این نتایج بد و در صورت تداوم آن ها، مردم فهیم، فوتبال دوست و جامعه فوتبال استان هیچ عذر و بهانه ای از جانب هیچ کدام از شما را نمی پذیرد و در صورت سقوط به لیگ پایین تر، بخش عمده ای از آن متوجه شما خواهد بود و باید پاسخگو باشید. پس زودتر به خود بیایید.

بابادی بیان کرد: همه شما با علم و آگاهی از شرایط تیم هایتان به لحاظ امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، جایگاهشان در جدول رده بندی، مدیریت، سوابق باشگاه، بودجه و کیفیت بازیکنان آن ها، هدایت کار را پذیرفته اید. پس بهتر است غرور کاذب را کنار گذاشته و از نظرات افراد صاحب نظر و دلسوز در هفته های باقیمانده استفاده کنید. هم اکنون موضوع تیم های خوزستانی بسیار بغرنج و تلخ است و دیگر فرصت خطایی باقی نمانده است. در استان ما آنالیزورها، تحلیلگران و صاحبنظران خوبی متشکل از افراد جوان، پیشکسوت، مدرسین کنفدراسیون آسیا و…وجود دارند که به معنای واقعی کلمه فوتبال روز دنیا را می فهمند. یکی دو تمرین دهنده بسیار حرفه ای نیز وجود دارد که مو را از ماست بیرون کشیده و تمرینات طراحی شده توسط آن ها می‌تواند نجات بخش فوتبال غیرفنی و بی کیفیت این تیم ها باشد.

او ادامه داد: البته تعجب من از این است چرا مربیان سه تیم یاد شده از این افراد شناخته شده که اتفاقا انگشت شمارند، استفاده نمی کنند. اگر اکنون از آن‌ها استفاده نشود، پس کی باید آن ها را به کارگیری کرد؟ حتما بعد از سقوط. اکنون دیگر مسأله شخصی نیست و بحث حیثیت، وجهه و آبروی فوتبال یک استان در کشور است. از طرفی مدیران برای فصل بعد باید تحقیق کنند چه مربیان بومی طی سالیان گذشته تیم هایی را از دسته های پایین تر به لیگ های بالاتر آورده‌اند که اکنون هیچ توجهی به آن ها نمی شود. واقعا چرا از مربیانی که به اعتقاد بنده سال هاست مربیگریشان در سطح حرفه ای پایان یافته و دیگر حرفی برای گفتن ندارند، باز هم استفاده شده است؟ چه کسی آن ها را بالای سر تیم های لیگ برتری خوزستان قرار می دهد؟ هضم این مسایل واقعا دشوار است. امیدوارم مربیان این سه تیم به خود آمده و سعی کنند به جای پرداختن به حواشی و بیان دلایل غیرفنی، روی مسایل روحی روانی و کیفیت های فنی تیم های خود کار کنند تا این چند بازی باقیمانده بیش از این با آبروی فوتبال خوزستان و خودشان بازی نکنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا