با تصویب هیئت دولت؛ خاندوزی عضو شورای عالی کار شد/اصلاح مصوبه تعیین سقف کارانه پزشکان با تصویب هیئت وزیران، وزیر امور اقتصادی و دارایی به جای مجید دوستعلی به عنوان عضو شورای عالی کار تعیین شد. به گزارش هشت صبح، با تصویب هیئت وزیران، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، به جای مجید […]

با تصویب هیئت دولت؛

خاندوزی عضو شورای عالی کار شد/اصلاح مصوبه تعیین سقف کارانه پزشکان

خاندوزی عضو شورای عالی کار شد/اصلاح مصوبه تعیین سقف کارانه پزشکان

با تصویب هیئت وزیران، وزیر امور اقتصادی و دارایی به جای مجید دوستعلی به عنوان عضو شورای عالی کار تعیین شد.

به گزارش هشت صبح، با تصویب هیئت وزیران، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، به جای مجید دوستعلی، به عنوان عضو شورای عالی کار تعیین شد.

هیئت وزیران در ادامه و به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، علیرضا عالی پناه را به عنوان رئیس مرکز منطقه‌ای داوری در تهران تعیین کرد.

مرکز منطقه‌ای داوری تهران (TRAC) یک سازمان مستقل است که زیر نظر سازمان حقوقی مشورتی آسیایی – آفریقایی (AALCO) فعالیت می‌کند. این مرکز در پی توافقی که در تاریخ (۳) می (۱۹۹۷) به امضا رسید، تأسیس شد و در جولای (۲۰۰۵) فعالیت خود را با انتشار قواعد داوری آغاز نمود. داوری در مرکز منطقه‌ای داوری تهران (TRAC) روشی انعطاف پذیر برای حل و فصل اختلافات است که منجر به صدور آرای قطعی و الزام آور و قابل اجرا در سراسر جهان می‌شود.

اصلاح مصوبه مربوط به الزام دستگاه‌ها به واریز درآمدهای خود به حساب‌های خزانه داری کل کشور

هیئت وزیران با هدف تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در خصوص مصوبه مربوط به الزام کلیه دستگاه‌ها به واریز درآمدهای خود به حساب‌های خزانه داری کل کشور، مصوبه مذکور را اصلاح کرد.

به موجب این اصلاحیه، نهادهای عمومی غیر دولتی در رابطه با آن بخش از منابع خود که از محل منابع عمومی یا کمک‌های مردمی تأمین می‌شود، مشمول حکم مندرج در این مصوبه می‌شوند.

اصلاح مصوبه دولت در خصوص تعیین مشوق‌های بیمه‌ای، مالیاتی، بانکی و تجاری برای حمایت از تولید و حفظ و افزایش اشتغال

هیئت وزیران در راستای رفع ایراد و اعلام مغایرت قانونی از سوی هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در خصوص مصوبه مربوط به تعیین مشوق‌های بیمه‌ای، مالیاتی، بانکی و تجاری برای حمایت از تولید و حفظ و افزایش اشتغال، پیشنهاد اصلاح مصوبه مذکور را به تصویب رساند.

به موجب اصلاح مصوبه یاد شده، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری می‌توانند در چارچوب قوانین و مقررات نسبت به بخشش جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی و امهال تسهیلات بانکی مربوط به بخش تولید اقدام نمایند.

دولت آئین نامه اجرایی «اعطای نشان ویژه به ایثارگران» را اصلاح کرد

دولت به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، آئین نامه اجرایی ماده (۶۵) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران موضوع اعطای نشان ویژه به ایثارگران را اصلاح کرد.

بر این اساس، خانواده‌های شاهد، جانبازان و آزادگان و همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر که واجد شرایط دریافت نشان هستند، ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این آئین نامه، توسط بنیاد با همکاری ستاد کل احصا و اسامی آنها به کارگروه ارائه می‌گردد.

همچنین به موجب اصلاح آئین نامه یاد شده، «نشان ویژه بردباری» به همسران جانبازان اعطا خواهد شد.

مصوبه مربوط به تعیین سقف کارانه پزشکان در سال ۱۴۰۱ اصلاح شد

هیئت وزیران به منظور رفع ایرادهای هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در خصوص مصوبه مربوط به تعیین سقف کارانه پزشکان در سال ۱۴۰۱، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح مصوبه مذکور موافقت کرد.

مصوبات کارگروه متشکل از وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای تعیین سقف کارانه پزشکان، با رعایت ساز و کار ماده (۱۹) آئین نامه داخلی هیئت دولت، قابل ابلاغ است.