حماسه مردم تهران در حمایت از مردم غزه/ خط و نشان برای کودک‌کُشان – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار مهر، مردم تهران دقایقی پیش با حضور در خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب ضمن اعلام حمایت از کودکان مظلوم غزه، جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «هم غزه هم لبنان جانم فدای انسان»، «نصر من اللَّه و فتح قریب»، «مرگ بر آمریکای مردم فریب»، «مرگ بر اسرائیل»، «اسرائیل حیا کن فلسطین را رها کن»، از جمله شعارهایی است که از سوی مردم تهران در این راهپیمایی طنین‌انداز شد. همچنین مردم در شعارهای خود نسبت به سکوت نهادهای بین المللی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی واکنش نشان دادند.

حماسه مردم تهران در حمایت از مردم غزه/ خط و نشان برای کودک‌کُشان

تصاویری از رهبر معظم انقلاب، سردار حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت نیز در دستان راهپیمایان قرار دارد. مردم تهران در این تجمع گسترده با در دست داشتن پرچم‌های زردرنگ منقش به عبارت «حریفت منم» برای اسرائیل خط و نشان کشیدند.

در جایگاه اصلی میدان انقلاب ماکتی مملو از اجساد شهدای کفن شده مردم مظلوم غزه به صورت نمادین قرار داده شده است. تعدادی از مردم با پیشانی بندهای نوشته شده به نام امام حسین (ع) در این تظاهرات شرکت کردند. همچنین تعدادی از کودکان بر کف خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را با اسپری‌های دستی می‌نویسند تا مردم از روی آنها عبور کنند.

این راهپیمایی در شهرهای دیگر کشور نیز در حال برگزاری است و صبح امروز نیز راهپیمایی حمایت از کودکان غزه در برخی شهرهای کشورمان برگزار شد.

حضور مخبر در راهپیمایی حمایت از کودکان غزه

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور با حضور در میدان انقلاب اسلامی در مراسم راهپیمایی حمایت از کودکان غزه شرکت کرد.‌

حماسه مردم تهران در حمایت از مردم غزه/ خط و نشان برای کودک‌کُشان

شعارهای مردمی در این راهپیمایی باشکوه مردمی عبارت بود از:

حمام خون به پا شد فلسطین کربلا شد

یا ایها المسلمون غزه شده غرق خون

با غزه، همدردیم آماده ی نبردیم

ماییم و جنگ با دیو از غزه تا تل آویو

نژاد پرست اسرائیل وحشی و پست اسرائیل

اسرائیل نامشروع اسرائیل کودک کش

صهیون جنایت می‌کند شیطان حمایت می‌کند

مرگ به کودک کش مردم فریب نصر من الله و فتح قریب

روشن، مثل روز است حق بر باطل پیروز است
فلسطین پیروز است اسرائیل نابود است

شعار ملت دین فلسطین فلسطین
هیهات از اسارت ایمان، جهاد، شهادت

ملّت قهرمان ما پیوسته هیمنه ی آمریکا را شکسته

کوه اراده هستیم آمریکا رو شکستیم

راه رسیدن به ثبات جز این نیست محو رژیم غاصب صهیونیست

مثلث شوم و پلید ابلیس آمریکا و اسرائیل و انگلیس

نصرُمِنَ الله وَ فَتحٌ قریب مرگ بر آمریکای مردم فریب

آمریکا، اسرائیل عامل هر جنایت این دو رژیم فاسد، باعث هر شرارت

پیرو خط رهبریم دشمن هر ستمگریم
آزادگان دنیا حمایت، حمایت

یا صهیون یا صهیون انا منکم منتقمون

خیبر خیبر یا صهیون جیش محمد قادمون

مردم امروز یوم الله دیگری برای تاریخ اسلام و ایران خلق کردند

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع سراسری مردم تهران، اظهار داشت: صمیمانه از حضور دریایی ملت بزرگ و با شکوه ایران عزیز سپاسگزارم که امروز را به عنوان یک یوم الله برای تاریخ اسلام و ایران تبدیل کردند.

حماسه مردم تهران در حمایت از مردم غزه/ خط و نشان برای کودک‌کُشان

وی بیان کرد: امروز همه ایران اسلامی سرشار از محبت، عاطفه و غیرت دینی برای حمایت از کودکان شریف‌ترین مردمان روی زمین یعنی فلسطین عزیز است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آنچه در طوفان الاقصی اتفاق افتاد، بازتابی از جنایت‌ها و ظلم‌های یکصد ساله جنایت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و بریتانیا علیه فلسطین بود و ۷۵ سال است که آنها را آواره کرده و امنیت و پیشرفت را از مردم فلسطین گرفته‌اند.

وی ادامه داد: دولت انگلستان سرزمین فلسطین را از مردم فلسطین غصب کرد و آن را در اختیار صهیونیست‌ها قرار داد و بعد از آن ماجراهایی چون قتل و کشتار مردم مظلوم فلسطین رخ داد. بارها قتل عام‌های هولناکی علیه مردم فلسطین انجام شده است و همه اینها توسط اربابان جنایات جهانی انجام شده است.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: مهم این است که فلسطینی‌ها هرگز نپذیرفتند که ذلیل و اسیر سیاست آمریکا و اسرائیل شوند و مقاومت‌های قدرتمندانه هایی صورت گرفته و شهادت جزو لاینفک زندگی مردم فلسطین است.

وی ادامه داد: عملیات طوفان الاقصی باطل کننده سحر و جادویی بود که صهیونیست‌ها در دنیا از خود نشان داده بودند. این عملیات نشان داد که کمک‌های خارجی نمی‌تواند اسرائیل را از شکست نجات دهد و زمانی آمریکا به داد اسرائیل می‌رسد که زمان دیر است.

حماسه مردم تهران در حمایت از مردم غزه/ خط و نشان برای کودک‌کُشان

دادگاه بین‌المللی برای محاکمه جنایتکاران برگزار شود

قطعنامه تجمع بزرگ حمایت از کودکان فلسطینی و محکومیت بمباران مراکز درمانی توسط مهدی صیاد شیرازی فرزند سپهبد شهید علی صیاد شیرازی قرائت شد.

متن قطعنامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

قطعنامه تجمع بزرگ حمایت از کودکان فلسطینی و محکومیت بمباران مراکز درمانی

وَإِذَا اَلْمَوْؤُدَهُ سُئِلَتْ بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ

عملیات پیروزمندانه طوفان الاقصی و ضرباتی که توسط یک گروه کوچک مقاومت فلسطینی و با برنامه ریزی دقیق و هدفمند بر پیکر پوشالی رژیم اشغالگر قدس وارد شد چنان کاری و راهبردی بود که تمام ساختارهای سیاسی، نظامی و امنیتی آن را به چالش کشیده و هیمنه متصور سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی و راهبردی رژیم اشغالگر قدس که همواره برتری برای خود در مقایسه با ملت‌های منطقه قائل بوده را زیر سوال برد و گزاره شکست رژیم صهیونیستی را به یک گزاره کاملاً در دسترس برای ملت‌های مسلمان تبدیل کرده و تصویر بازنده و شکست خورده رژیم اشغالگر قدس را پیش چشم افکار عمومی منطقه وجهان قرار داد و حتی برای سران این رژیم منحوس مسجل شد که دیگر اسرائیل هیچ وقت خانه امن نخواهد بود و این شروع یک پایان است.

و اما غزه صحنه امتحان ملت‌ها و دولت‌ها و آزمون میزان پایبندی بشر قرن بیست و یکم به اصول انسانی و قواعد اخلاقی و اثبات ناکارآمدی مکاتب دروغین و جعلی غربی و رونمایی چهره شیطانی غرب وحشی و از سوی دیگر خاستگاه پایمردی نسل جدیدی از ملت قهرمان فلسطین و مقاومت پایدار در برابر زور گویان عالم است. صحنه فجیع کشتار بی رحمانه کودکان غزه و شهادت حدود دوازده هزار نفر که بیش از پنج هزار نفر آنان کودکان معصوم و بیگناه هستند و تخریب و ویران‌سازی خانه‌های یک ملت و آواره‌سازی صدها هزار زن، مرد و کودک و بی‌توجهی آمریکا و متحدان غربی به ده‌ها قطعنامه و کنوانسیون بین‌المللی که نظیر این صحنه‌ها را در تاریخ کمتر می‌تواند یافت.

و امروز ملت بزرگ ایران که از همان آغاز پیروزی انقلاب خود به رهبری حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه)، سرشت پلید آمریکا و خوی درندگی و وحشیگری رژیم منحوس صهیونیستی را بخوبی آگاه بود همراه با ملت‌های جهان و هم‌صدا با حنجرهای خونین و ناله‌های دردناک مادران غزه و در دفاع از کودکان مظلوم غزه و این ملت سربلند باندای ‘الله اکبر خامنه‌ای رهبر’ اعلام می‌کند:

۱. اولین و فوری‌ترین اقدام، جلوگیری از کشتار مردم غزه و حملات کور علیه غیرنظامیان بویژه حمله به بیمارستان‌ها، مدارس، اردوگاه‌ها و مراکز امداد رسانی است و باید مجامع جهانی و همه ابزارها برای وادارسازی آمریکا و دشمن صهیونیستی به پذیرش آتش‌بس فوری و دائمی ماشین کشتار مردم، فعال شوند.

۲. هرچه سریع‌تر باید محاصره غزه رفع گردد و گذرگاه رفح و گذرگاه‌های منتهی به غزه فوری و بدون قید و شرط بازگشایی و امداد رسانی و ورود غذا و دارو و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و حیاتی برای نجات بیماران و مجروحین در سریع‌ترین وقت ممکن انجام شود و به‌همین منظور از کشورهای همسایه فلسطین اشغالی خاصه مصر و اردن می‌خواهیم با باز کردن گذرگاه‌ها زمینه کمک به مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین را فراهم آورده و در صورت عاجز بودن از تأمین حفاظت از این گذرگاه‌ها با سپردن پدافند آن‌ها به جبهه مقاومت نام خود را از فهرست ساکتین جنایات رژیم ددمنش صهیونیستی پاک سازند.

۳. نیروهای نظامی و ماشین کشتار رژیم صهیونیستی باید از غزه خارج و به تمامیت ارضی فلسطینیان احترام گذاشته شود؛ فلسطین از آن فلسطینیان است و هیچکس نمی‌تواند این ملت را از حق مسلم خویش محروم نماید.

۴. دادگاه بین‌المللی برای تعقیب و مجازات سران جنایتکار صهیونیست، آمریکا و همه دست‌اندرکاران نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در جنگ اخیر تشکیل و ضمن مجازات رژیم اشغالگر قدس و آمریکای جنایتکار باید خسارات وارده به مردم غزه پرداخت

گردد .۵. از حکام عرب و دول اسلامی به جای اقدامات نمایشی و صرف محکومیت لسانی، مصرانه می‌خواهیم مراوده اقتصادی با رژیم اشغالگر و جنایتکار صهیونیستی را قطع نموده و با شناسایی نشان‌های اقتصادی و تجاری کالاهای صهیونیستی، اجناس و کالاهای این رژیم منحوس در سراسر جهان تحریم گردد.

۶. باید کریدور هوایی نقل و انتقال هواپیماهای رژیم صهیونیستی از سوی کشورهای جهان بسته و خطوط هوایی این رژیم منحوس زمین‌گیر شوند.

۷. جنایات وحشیانه و بی‌نظیر حیوان صفت‌های صهیونیست در کشتار کودکان مظلوم، ویرانی مراکز درمانی و تبدیل بیمارستان‌ها به گورستان و محروم‌کردن یک ملت از ضرورت‌های اولیه مانند آب، غذا و دارو احساسات ملت‌های آزاده را جریحه‌دار ساخته است. ضمن اعلام آمادگی ملت بزرگ ایران برای پذیرش و درمان مجروحان فلسطینی، جوانان ایرانی آماده‌اند تا در صورت فراهم آمدن شرایط، با حضور در کنار رزمندگان جبهه مقاومت درسی فراموش ناشدنی به سفاکان خون‌آشام صهیونیست بدهند.

در پایان با تقدیر از اقدامات دولت مردمی و حمایت از راهبردهای هوشمندانه ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی از تمامی ملل آزادی خواه، ظلم ستیز و وجدان‌های بیدار بشریت می‌خواهیم با استمرار حضور آگاهانه و اجتماع و اعتراض به این جنایات هولناک، دولت‌های خود را به اقدام قاطع و مناسب علیه این رژیم سفاک و دیوسیرت وادار سازند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

٢٧آبان ۱۴۰۲

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا