استان ها

حق آلایندگی استان بوشهر از صنایع مستقر در خارگ پیگیری شود – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری شنبه شب در دیدار اعضای شورای اسلامی بوشهر با تقدیر از تلاش‌های این شورا، اظهار داشت: نظام مسائل شهر بوشهر در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و … با کار علمی و دانشی بر اساس اولویت‌ها تنظیم شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر نوشتن چشم‌انداز بوشهر برای افق ۱۴۱۰ و ۱۴۱۵ بر اساس نظام مسائل و راهکارهای حل آن، افزود: متأسفانه در استان بوشهر خیلی فرصت سوزی صورت می‌گیرد.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر استفاده از نظرات کارشناسان در امور شهری بیان کرد: شورای شهر از خرد جمعی افراد و دلسوزان و نظریه پردازان استفاده کند.

وی ورود نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف وضعیت پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها را ضروری دانست و عنوان کرد: فرماندار و شورای شهر بحث پرداخت حق آلایندگی بوشهر از صنایع مستقر در خارگ را پیگیری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ابراز کرد: مردم و بخش خصوصی را در پروژه‌های عمرانی شهرداری مشارکت دهیم اما خصوصی سازی نباید منجر به فرهنگ سوزی شود.

وی با تاکید بر اینکه خصوصی سازی با نگاه اعتلای فرهنگ دینی و انقلابی بوشهر همراه باشد، گفت: بافت قدیمی شهر ظرفیت فوق العاده ای برای بوشهر است و تمرکز روی آن به‌عنوان یک سرمایه پایدار و ثابت بسیار مهم است و با یک طراحی و شتاب لازم با مشاوره گیری از چند تاریخ‌دان بازسازی شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه فضای مبلمان شهر بوشهر بسیار تاریک است و روی روح و روان مردم تأثیر منفی دارد، افزود: نورپردازی دانش فوق العاده ای است که اگر این به درستی انجام شود، در کاهش بیماری‌های عصبی و روحی و روانی جامعه اثرگذار است.

وی، پسماند را بزرگترین حوزه سرمایه گذار بدون خرج دانست و بیان داشت: سایت پسماند بوشهر با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی طراحی شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اعلام اینکه مردم از اوضاع گران فروشی در بوشهر فریادشان بلند است، گفت: یکی از راه‌های عرضه کالای ارزان به مردم ایجاد بازارچه‌های منطقه‌ای ارزان قیمت است که با وجود تاکید مکرر به دستگاه‌های متولی متأسفانه به این مقوله بی توجهی می‌شود.

وی با اشاره به طرح عفاف و حجاب، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت بیلبوردهای سطح شهر و برگزاری نشست‌های فرهنگی چهره به چهره با دعوت از زنان خارجی محجبه می‌تواند در ترویج فرهنگ حجاب در جامعه تأثیرگذار باشد.

آیت الله صفایی بوشهری با انتقاد از عدم راه اندازی پلاژ بانوان در سال‌های اخیر، عنوان کرد: شهر بوشهر به ۲ پلاژ بانوان نیاز دارد.

وی خواستار حمایت از فعالان فرهنگی در سطح شهر شد و ابراز کرد: در شهر بوشهر بانوان زیادی داریم که در مناسبت‌های مختلف کارهای فرهنگی انجام می‌دهند که شورا و شهرداری باید از آنها حمایت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به مشکلات زیرساختی برای اسکان مسافران نوروزی، تاکید کرد: شورا و شهرداری بوشهر نسبت به ایجاد کمپ نوروزی برای اسکان مسافران اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا